„Polska Wybiera – Wybory Parlamentarne 2019” najchętniej oglądanym wieczorem wyborczym w historii Polsat News

Multimedialny wieczór wyborczy oglądało średnio na antenie Polsat News ponad 361 tysięcy widzów. Te rekord spośród wszystkich wieczorów wyborczych emitowanych w Polsat News od początku nadawania.

 

 

 

 

Rekordowo długi wieczór wyborczy, bo emitowany od godziny 19:50 do godziny 1:00, śledziło prawie dwukrotnie więcej widzów niż wieczór „Polska Wybiera-Eurowybory 2019”. W szczytowym momencie program „Polska Wybiera-Wybory Parlamentarne 2019” oglądało ponad 760 tysięcy widzów. Sam moment ogłoszenia wyników wyborów śledziło średnio na antenie Polsatu i Polsatu News łącznie ponad 2,1 miliona widzów.

Multimedialny wieczór wyborczy „Polska Wybiera-Wybory Parlamentarne 2019” był emitowany na antenie Polsat News i na portalu polsatnews.pl o godziny 19:50. Program poprowadzili Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski, którzy tuż po godzinie 21:00 przedstawili pierwsze sondażowe wyniki wyborów przygotowane przez firmę IPSOS. O tym jak są przygotowywane tego typu dane są przygotowywane opowiadała Agnieszka Mosór. Wraz z Bartoszem Kurkiem po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników widzowie przenieśli się do wirtualnego Sejmu by zobaczyć jak będzie wyglądał układ sił po wyborach i poznać arkana pracy poselskiej, a Michał Stela przedstawił przy pomocy rozszerzonej rzeczywistości szereg interesujących informacji i ciekawostek związanych z tym jak głosowali obywatele Polski. Piotr Witwicki, koordynator portalu polsatnews.pl w trakcie wieczoru wyborczego prezentował najciekawsze informacje i komentarze z internetu i mediów społecznościowych. W programie nie zabrakło również gości, wśród nich – ekspertów, publicystów i czołówkę polskich polityków m.in. premier Mateusz Morawiecki czy Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej.

Wieczór wyborczy był realizowany za pomocą najnowszych technologii z wykorzystaniem między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR – Augmented Reality),  a do produkcji został wykorzystany najnowocześniejszy sprzęt – trzy studia telewizyjne, wozy HD, Newscopter, łączność satelitarna, mobilna i światłowodowa. Reporterzy Polsat News byli obecni m.in. w sztabach wyborczych wszystkich ogólnopolskich komitetów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *