TVP

Polskie filmy i seriale zdobywają widzów na Wschodzie

Widzowie z Litwy, Estonii i Ukrainy zobaczą nowe seriale i filmy dokumentalne wyprodukowane przez TVP.
 

 
Wysokie wyniki oglądalności i świetne opinie widzów to główne powody, dla których nadawcy z krajów nadbałtyckich i pozostałych sąsiednich krajów są bardzo entuzjastycznie nastawieni do produkcji TVP. W związku z tym, trzy wschodnie stacje telewizyjne nabyły od TVP nowe tytuły do swoich jesiennych ramówek.
Litewski nadawca publiczny LRT nabył licencję na dwa seriale. Jednym z nich jest „Prokurator”, cieszący się uznaniem widzów serial kryminalny, do którego scenariusz stworzył znany polski pisarz Zygmunt Miłoszewski. Drugi serial to „Dziewczyny ze Lwowa”, opowieść o trzech dziewczynach, które przyjechały z Ukrainy do Warszawy w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszego życia. LRT nabył drugi sezon serii. Nadawca ten pokaże także produkcje związane z historią Polski – serial dokumentalny pod tytułem „Tajemnice początków Polski” oraz film dokumentalny „Piłsudski Bronisław: wygnaniec, etnograf, bohater” o bracie marszałka Józefa Piłsudskiego, który został wysłany na Syberię i został tam badaczem.
Ukraiński kanał 1+1 po udanej emisji pierwszego sezonu „Dziewczyn ze Lwowa” również nabył licencję na nadawanie drugiego sezonu serialu.
Estoński nadawca publiczny ERR wyemituje z kolei film dokumentalny „Ziemia bezdomnych” dedykowany pamięci Ojca Bogusława Palecznego, który całe życie pomagał bezdomnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *