Polskie filmy i seriale zdobywają widzów na Wschodzie

Widzowie z Litwy, Estonii i Ukrainy zobaczą nowe seriale i filmy dokumentalne wyprodukowane przez TVP.
 

 
Wysokie wyniki oglądalności i świetne opinie widzów to główne powody, dla których nadawcy z krajów nadbałtyckich i pozostałych sąsiednich krajów są bardzo entuzjastycznie nastawieni do produkcji TVP. W związku z tym, trzy wschodnie stacje telewizyjne nabyły od TVP nowe tytuły do swoich jesiennych ramówek.
Litewski nadawca publiczny LRT nabył licencję na dwa seriale. Jednym z nich jest „Prokurator”, cieszący się uznaniem widzów serial kryminalny, do którego scenariusz stworzył znany polski pisarz Zygmunt Miłoszewski. Drugi serial to „Dziewczyny ze Lwowa”, opowieść o trzech dziewczynach, które przyjechały z Ukrainy do Warszawy w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszego życia. LRT nabył drugi sezon serii. Nadawca ten pokaże także produkcje związane z historią Polski – serial dokumentalny pod tytułem „Tajemnice początków Polski” oraz film dokumentalny „Piłsudski Bronisław: wygnaniec, etnograf, bohater” o bracie marszałka Józefa Piłsudskiego, który został wysłany na Syberię i został tam badaczem.
Ukraiński kanał 1+1 po udanej emisji pierwszego sezonu „Dziewczyn ze Lwowa” również nabył licencję na nadawanie drugiego sezonu serialu.
Estoński nadawca publiczny ERR wyemituje z kolei film dokumentalny „Ziemia bezdomnych” dedykowany pamięci Ojca Bogusława Palecznego, który całe życie pomagał bezdomnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *