MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Polskie hity, powroty wielkich reżyserów – lutowa aktualizacja Premiery Canal+

Nowe dzieła polskiego kina – ŚWIĘTO OGNIA, JEDNA DUSZA, filmy od uznanych i uwielbianych reżyserów – DZIWNE ŚCIEŻKI ŻYCIA i NIEWIERNI W PARYŻU, przejmujący dokument o granicy polski-ukraińskiej MUR, czy kolejna część hitowego filmu familijnego TROLLE 3. Te i inne filmy możemy znaleźć w lutowej aktualizacji PREMIERY CANAL + .

 

· Podnoszącą na duchu ekranizacja bestsellerowej powieści Jakuba Małeckiego – ŚWIĘTO OGNIA.

· Naznaczona alkoholizmem historia śląskiej rodziny górniczej w gwiazdorskiej obsadzie: Ogrodnik, Kolak, Gorgol i inni – JEDNA DUSZA.

· Zbuntowana nastolatka zgłasza się o pomoc do dawno niewidzianego ojca. Czy uda im się uratować utraconą relację? Debiut Soni Szyc w duecie z tatą – MIAŁO CIĘ NIE BYĆ.

· Szczery dokument o granicy polsko-ukraińskiej w reżyserii debiutującej w tej roli aktorki Kasi Smutniak – MUR.
· Western z thrillerowym twistem i wybitnymi aktorami (Pascal i Hawke) w reżyserii Pedro Almodovara – DZIWNE ŚCIEŻKI ŻYCIA.

· Przypadkowe spotkanie szkolnego znajomego odmienia pozornie poukładane życie Fanny. Debiut francuskojęzyczny Woody’ego Allena – NIEWIERNI W PARYŻU.

· Kolejna część przygód Trolli w hitowej oprawie muzycznej – TROLLE 3.

ŚWIĘTO OGNIA, komedia obyczajowa, już w ofercie

Wys: Paulina Pytlak, Joanna Drabik, Tomasz Sapryk, Kinga Preis, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman

Film oparty na bestsellerowej powieści „Święto ognia” autorstwa Jakuba Małeckiego to podnosząca na duchu historia.

Główna bohaterka Anastazja (Paulina Pytlak) to młoda maniaczka gorącej czekolady i komiksów. Zakochana w sąsiedzie, z którym najchętniej chciałaby przemierzyć świat. Ogranicza ją choroba, która sprawia, że dziewczyna porusza się na wózku. Mimo tego Anastazja nigdy nie traci optymizmu i radości życia. Jej najlepszą przyjaciółką jest siostra, wschodząca gwiazda Baletu Narodowego (Joanna Drabik). Dziewczyny samotnie wychowuje tata Poldek (Tomasz Sapryk). Ich życie odmienia się w chwili, gdy do drzwi zapuka zwariowana i odważna sąsiadka Józefina (Kinga Preis). Nowa znajomość pomoże im poradzić sobie z ukrytymi ranami rodzinnymi.

JEDNA DUSZA, dramat, w ofercie od 08.02

Wys: Dawid Ogrodnik, Dorota Kolak, Małgorzata Gorol, Tomasz Schuchardt

Zagrana w gwiazdorskiej obsadzie historia o trudnej miłości, wybaczeniu, nieustannych walkach z przeciwnościami losu i wewnętrznymi demonami.

Akcja rozpoczyna się w roku 1990, gdy na świat przychodzi Alojz (Dawid Ogrodnik). Mimo nielekkiego dzieciństwa na Śląsku, pełnego mroku, obciążającej go tradycji i unikalnego charakteru tego regionu, wyrasta na twardego górnikiem z charyzmą. Jednak jego dzielona z matką Ernestą (Dorota Kolak) skłonność do alkoholu sprawia, że cierpią na tym najbliżsi – żona Anna (Małgorzata Gorol) i mali synowie. Po latach brutalnej, przesyconej alkoholizmem relacji Anna postanawia opuścić Alojzego, gdy ten ratuje kolegę podczas katastrofy w kopalni. Wydarzenie to odmienia nie tylko dynamikę ich relacji, ale też niepewną przyszłość.

MIAŁO CIĘ NIE BYĆ, dramat, komedia, w ofercie od 16.02

Wys: Borys Szyc, Sonia Szyc, Magdalena Cielecka, Izabela Kuna, Jan Peszek, Anna Mrozowska, Anita Jancia, Anna Moskal

Siedemnastoletnia Mańka (Sonia Szyc) żyje z mamą. Szkoła, imprezy, chłopak – z pozoru wszystko jest tak, jak powinno być u każdej nastolatki. Nieoczekiwanie Mańka zachodzi w ciążę i ucieka od otoczenia oraz związanej z tym odpowiedzialności do dawno niewidzianego ojca (Borys Szyc).

Gdy ojciec odkrywa, że Mańka jest w ciąży, postanawia pomóc i odbudować ich relację. Szukając sposobu wsparcia córki, wpada na pomysł, by razem z nią spotkać się z byłymi partnerkami. Zaskakujące, pełne humoru i mądrości spotkania stają się dla nich szansą na nawiązanie głębszej więzi oraz rozwiązanie przyszłości nastolatki.

MUR, dokumentalny, w ofercie od 23.02

Debiutancki film w reżyserii Kasi Smutniak, znanej do tej pory z ról aktorskich, to przejmujący dokument opowiadający o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Tytułowy mur odnosi się nie tylko do realnej sytuacji granicznej, ale też relacji międzyludzkich. Symbolizuje dramatyczną sytuację osób szukających nowego miejsca do życia oraz chcącym im pomóc ochotnikom. Zestawione zostają dwie perspektywy: współczesnej i historycznej rodziny reżyserki.
Co sprawia, że budujemy wokół siebie mury? Takie i inne pytania zadaje Smutniak, poszukując odpowiedzi w refleksjach nad genezą zła i motywów ludzkich działań.

DZIWNE ŚCIEŻKI ŻYCIA, dramat, western, krótkometrażowy, w ofercie od 13.02

Wys: Pedro Pascal, Ethan Hawke, Pedro Casablanc, Manu Rios

Najnowszy film ikony kina, zdobywcy podwójnego Oscara, Pedro Almodovara to jego debiut w gatunku jakim jest… Western!

W poszukiwaniu dawnego znajomego Silva (Pedro Pascal) wyrusza w podróż konno przez pustynię. Gdy przyjeżdża do szeryfa Jake’a (Ethan Hawke) oboje ulegają magii wspomnień dawnych czasów. Po wspólnie spędzonej nocy prawdziwy powód przyjazdu Silvy zaczyna wychodzić na jaw.

Za kostiumy, które są niezmiennie ważnym punktem każdego filmu Pedro Almodovara, odpowiada dom mody Saint Laurent, który zarazem debiutuje jako producent filmu.

NIEWIERNI W PARYŻU, dramat, thriller, romans, w ofercie od 16.02

Wys: Lou de Laâge, Melvil Poupaud, Niels Schneider, Valérie Lemercier

W swoim już 50. filmie legendarny Woody Allen powraca do Paryża, którym zachwycał w jednym ze swoich najsłynniejszych obrazów, „Noc w Paryżu”. Tradycyjnie odpowiada za scenariusz i reżyserię.

Główna bohaterka Fanny (Lou de Laâge) ma pozornie wszystko – wymarzoną pracę w domu aukcyjnym, mieszkanie w ekskluzywnej dzielnicy w Paryżu oraz miłość idealnego męża. Czegoś jednak jej brakuje.

Przypadkowe spotkanie z dawno niewidzianym znajomym ze szkoły, Alainem (Niels Schneider) wywraca jej poukładany świat i sprawia, że zaczyna na nowo odnajdywać utraconą spontaniczną radość. Chłopak wyznaje, iż żywił do niej uczucie i tak oto szybko rozwija się ich gorący romans. Wbrew staraniom Fanny, jej mąż Jean (Melvil Poupaud) dowiaduje się o zdradzie i obmyśla plan, jak sobie z tym poradzić.

Historia z thrillerowym twistem jest francuskojęzycznym debiutem Allena, pełnym jazzowego jazgotu i kolejnym przystankiem w jego europejskiej kinematografii.

MARVELS, sci-fi, akcja, w ofercie od 13.02

Wys: Brie Larson, Teyonah Parris, Iman Vellani, Samuel L. Jackson

Kolejna opowieści z uniwersum Marvela to już 33. film z tej kultowej serii i kontynuacja „Kapitan Marvel”.

Mimo wyzwolenia się spod kontroli Kree i zemsty na Najwyższej Inteligencji, Carol Danvers, czyli Kapitan Marvel (Brie Larson), nie ma chwili na odpoczynek i wyrusza w kolejną misję. W trakcie jej dochodzi do nietypowego wydarzenia, w wyniku którego trafia na Ziemię, zamieniając się miejscem z Kamalą Khan (Iman Vellani). Obdarzona nadprzyrodzonymi zdolnościami nastolatka jest największą fanką Kapitan Marvel. Dodatkowo moce Kamalii, Carol i jej siostrzenicy astronautki Moniki (Teyonah Parris) zostają połączone, by wspólnie jako grupa Marvels ocalić świat.

TROLLE 3, animacja, familijny, komedia, w ofercie od 29.02

Wys: Justin Timberlake, Anna Kendrick, Camila Cabello, Eric André, Amy Schumer, Troye Sivan, Kid Cudi

Kolejna część hitu kina familijnego o przygodach trolli, znanego też z hitowych ścieżek dźwiękowych podkładającego głos jednej z postaci Justina Timberlake’a.

Choć Poppy i Mruk wreszcie po dwóch latach przyjaźni i zalotów są razem, czekają ich nowe problemy. Poppy odkrywa, iż jej chłopak ukrywa swoją przeszłość. Szybko wychodzi na jaw fakt, że Mruk kiedyś był członkiem znanego boysbandu, który tworzył razem z braćmi. Po rozpadzie zespołu BroZone Mruk do tej pory nie spotkał się z rodzeństwem. Poppy postanawia pomóc mu to zmienić. Oboje wyruszają w niesamowitą i podnoszącą na duchy przygodę by zjednoczyć rodzinę.

foto. Canal+ Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *