Polskie miasta w stylu Picassa. Konkurs dla studentów (wideo)

„Geniusz: Picasso” to tytuł drugiej odsłony antologii kanału National Geographic, która będzie miała premierę już w kwietniu.

 

Na ekranie w postać wielkiego artysty wcieli się Antonio Banderas, a poza ekranem taką możliwość będą mieli studenci polskich uczelni artystycznych. National Geographic organizuje dla nich konkurs „Maluję, co widzę – symbol miasta w stylu Picassa”, w którym młodzi artyści zainspirowani twórczością hiszpańskiego geniusza mają za zadanie przedstawić symbol miasta, w którym studiują. Do wygrania jest 5000 zł i możliwość współpracy z marką National Geographic.

 

 

Studenci mają ogromne pole do popisu, ponieważ mogą wybierać spośród ikon dziewięciu miast: Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Gdańska, Szczecina, Katowic i Torunia. Na pracach wykonanych techniką dowolną znaleźć się więc mogą m.in. Syrenka Warszawska, Neptun, wrocławski krasnal, toruński piernik i wiele innych.

Prace zgłaszać można do 16 marca. Regulamin konkursu znajduje się na stronie: geniuszpicasso.pl.

Pierwsza odsłona „Geniusza” poświęcona była Albertowi Einsteinowi. Serial stał się wielkim hitem i przyciągnął przed telewizory 45 milionów widzów z całego świata. Kanał Nat Geo People przypomni w marcu wszystkie 10 odcinków. Emisje zaplanowane są od 24 marca.
Z kolei premiera pierwszego odcinka serii „Geniusz: Picasso” zaplanowana jest na antenie National Geographic na wiosnę. Seria pojawi się w 171 krajach i 45 wersjach językowych.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.