Radio

Polskie Radio z prawami do transmisji MŚ w siatkówce mężczyzn 2018

Polskie Radio nabyło prawa do Mistrzostw Świata siatkarzy, które w dniach 9-30 września odbędą się w Bułgarii i we Włoszech. Transmisje i relacje z zawodów wyemitują na swoich antenach: Jedynka, Trójka i PR24. Powstanie również specjalny serwis internetowy poświęcony tej imprezie. Nasza reprezentacja broni w niej tytułu mistrzowskiego, który wywalczyła cztery lata temu w katowickim Spodku – po zwycięstwie nad Brazylią.
 

Foto: PAP/Tomasz Gzell

 
– Popularność siatkówki w Polsce rośnie z roku na rok. Świadczą o tłumy kibiców na meczach reprezentacji – nie tylko w kraju, ale również w trakcie meczów rozgrywanych poza granicami. Podobnie było niedawno w Krakowie podczas meczu z Rosją w czasie Memoriału Huberta Wagnera. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także transmisje i relacje radiowe. Dlatego zapraszam kibiców, a jednocześnie – słuchaczy Polskiego Radia – na siatkarskie emocje w Jedynce i Trójce. Informacje z tej prestiżowej imprezy pojawią się też w specjalnych serwisach sportowych w PR24 – mówi Cezary Gurjew, Redaktor Naczelny Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn dla słuchaczy Programu 1 Polskiego Radia komentował będzie Cezary Gurjew, a dla Programu 3 Polskiego Radia – Tomasz Gorazdowski.
Z kolei portal PolskieRadio24 przygotuje specjalny serwis poświęcony zawodom.
Warto przypomnieć, że to właśnie Cezary Gurjew jest autorem słów piosenki „Walczymy dla Was” w wykonaniu Norbiego i Wandy Kwietniewskiej z muzyką Marcina Nierubieca. Inspiracją do powstania tego utworu był sukces reprezentacji Polski, która na Mistrzostwach Świata w 2006 roku wywalczyła wicemistrzostwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *