Ponad 350 kapel w Antyfeście Antyradia 2020!

Ponad 350 rockowych kapel z całej Polski zgłosiło się do udziału w tegorocznym Antyfeście Antyradia. Nominacje redakcji uzyskało trzydzieści z nich. Do finału dostanie się pięciu wykonawców. Zwycięzca zostanie ogłoszony 24 lipca.

 

Obecnie los nominowanych spoczywa w rękach słuchaczy i internautów. Głosować można na stronie Antyradio.pl do 17 lipca. Finaliści zagrają na koncertach rejestrowanych w profesjonalnym studiu nagraniowym. Ich występy zostaną zaprezentowane 24 lipca podczas specjalnego programu na antenie Antyradia i stronie Antyradio.pl. Tego samego dnia zostanie ogłoszony zwycięzca Antyfestu Antyradia 2020, którego wyłoni jury w składzie: Marcin Bąkiewicz (dyrektor muzyczny Antyradia), Wiesław Weiss (redaktor naczelny magazynu „Teraz Rock”) oraz Andrzej Puczyński (muzyk, producent i prezes zarządu ZPAV).

„Jestem miło zaskoczony zarówno liczbą zgłoszeń, jak i ich jakością! Kolejny raz kapele nie zawiodły. Wśród nagrań, które otrzymaliśmy, było dużo takich, które spokojnie można zaprezentować szerokiej publiczności. Słychać, że zespoły startujące w Antyfeście Antyradia poważnie podchodzą do grania. To dobrze rockuje na przyszłość – zarówno dla konkursu, jak i muzyki rockowej w Polsce!”podsumowuje Marcin Bąkiewicz, dyrektor muzyczny Antyradia.

Celem przeglądu organizowanego przez Antyradio od 2009 roku jest promocja nieznanych szerokiej publiczności artystów grających muzykę gitarową. W tym roku na zwycięzcę czeka prestiżowa statuetka „Złotej Kosy”, występ na 26. Pol’and’Rock Festival – Najpiękniejszej Domówce Świata, która będzie transmitowana online, nagranie profesjonalnej płyty w Izabelin Studio oraz promocja na antenie Antyradia – największej rockowej stacji w Polsce.

Dotychczas we wszystkich edycjach Antyfestu Antyradia wzięło już udział ok. 3 tys. kapel reprezentujących różne brzmienia i odmiany muzyki rockowej. Zwycięzcami byli: Vintage (2009), Another World (2010), Leash Eye (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013), Killing Silence (2014), Thermit (2015), Strażacy (2016), Dream Atlas (2017), Curcuma (2018) oraz Bruklin (2019).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *