DVB-TMedia

Ponad 500 tysięcy obywateli skorzystało z rządowego programu dofinansowania do zakupu dekodera lub telewizora

Już ponad pół miliona osób kupiło nowy sprzęt korzystając ze wsparcia jakim jest dofinansowanie do zakupu dekodera lub telewizora pozwalającego na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie.

 

Informacje o programie

Rządowy program dofinansowania do zakupu telewizora i dekodera to odpowiedź na zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Aby móc odbierać sygnał w nowym standardzie należy posiadać odbiornik przystosowany do standardu DVB-T2/HEVC. Telewidzowie posiadający starszy sprzęt, a chcący nadal odbierać telewizję naziemną muszą dokupić specjalny dekoder lub wymienić telewizor na nowszy. Wsparcie finansowe osób, które nie są w stanie samodzielnie ponieść tego wydatku (kwota 250zł na zakup telewizora i 100zł na zakup dekodera), to główny cel projektu, który będzie realizowany do końca tego roku.

Przypominamy, że składając wniosek o dofinansowanie świadczeniobiorca oświadcza m.in. że nasze gospodarstwo domowe posiada trudną sytuację materialną. Zakup bardzo drogich odbiorników cyfrowych, bez wyraźnego uzasadnienia (np. wynikającego z potrzeb zdrowotnych) może zostać w świetle prawa uznany za nadużycie.

Jak ubiegać się o dofinansowanie?

Wniosek o dofinansowanie możesz złożyć za pośrednictwem:

  • Formularza online na platformie gov.pl
  • Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek.

Po złożeniu wniosku otrzymasz specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Realizacja świadczenia jest możliwa w przeszło 3600 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce. Wyszukiwarka sklepów, w których można zrealizować świadczenie, dostępna jest na stronie.

Więc informacji o rządowym programie dofinansowania znajdziesz na stronie lub dzwoniąc na infolinię pod numer 42 253 54 30 albo pisząc na skrzynkę mailową cyfrowaTV@coi.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *