BadaniaSport w TVTVN Discovery Polska

Ponad 6,35 mln widzów igrzysk olimpijskich w Eurosporcie!

W ciągu pierwszych 10 dni Zimowych Igrzysk Olimpijskich najważniejsze wydarzenie sportowe świata oglądało na antenach Eurosportu ponad 6,35 mln widzów! Od początku rywalizacji w Pekinie oglądalność Eurosportu 1 i Eurosportu 2 jest wyższa niż wszystkich pozostałych kanałów sportowych w Polsce łącznie.

 

Eurosport to miejsce, w którym od lat bije serce igrzysk olimpijskich. Po raz kolejny stacja przygotowała niezrównane relacje z najważniejszego wydarzenia sportowego świata, fachowy komentarz oraz innowacyjne studio z udziałem niezrównanych ekspertów, a widzowie to doceniają. Programy realizowane są w studiu Cube, które wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną i wirtualną, pozwala na „teleportacje” sportowców, przedstawianie trójwymiarowych wizualizacji i analiz. Dzięki bogatym możliwościom realizacyjnym widzowie są cały czas zaskakiwani wejściami ze studia.

Od początku igrzysk – od piątku 4 lutego do niedzieli 13 lutego – aż 19 z 20 najchętniej oglądanych transmisji w kanałach sportowych w Polsce pokazane było w Eurosporcie 1. Udział w rynku obu kanałów Eurosportu podczas transmisji to 5,6%, co stanowi wzrost o aż 69% względem analogicznego okresu igrzysk w Pjongczangu.

Eurosport 1 jest w analizowanym okresie najchętniej oglądanym kanałem sportowym w Polsce. Piątkowa transmisja kwalifikacji na skoczni dużej w Eurosporcie była najchętniej oglądaną relacją sportową tego dnia w Polsce. Podobnie było w czwartek podczas transmisji z łyżwiarstwa szybkiego. Wśród dyscyplin o najwyższej oglądalności są także biathlon i biegi narciarskie. Najwyższą widownię zgromadził konkurs olimpijski na skoczni normalnej. Końcówkę drugiej serii i skok po medal Dawida Kubackiego śledziło w Eurosporcie 1 aż 2,2 mln osób, przy średniej oglądalności na poziomie 1,7 mln.

Najbardziej kompleksowe relacje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich dostępne są w serwisie player.pl, w którym fani sportu mogą śledzić każdy moment igrzysk na żywo i na żądanie. W ciągu pierwszych dziesięciu dni igrzysk użytkownicy Playera odtworzyli aż 400 tys. godzin relacji!

Wszystkie najważniejsze wydarzenia igrzysk między transmisjami oraz w codziennym programie „Stefa Medalowa” analizują eksperci Eurosportu, w tym Justyna Kowalczyk, Katarzyna Woźniak, Magdalena Pałasz, Katarzyna Woźniak, Jakub Kot, Krzysztof Biegun, Tomasz Sikora, Marcin Szafrański i Mariusz Czerkawski. Studio pozwala widzom przenieść się do kurortu na szczycie gór, gdzie wraz z plejadą ekspertów mogą zanurzyć się olimpijskiej rywalizacji.

W drugim tygodniu igrzysk widzowie będą mogli obejrzeć między innymi rywalizację solistek w łyżwiarstwie figurowym, sztafety i biegi masowe w biathlonie, decydujące mecze turnieju hokejowego, łyżwiarstwo szybkie, biegi narciarskie, short track i kombinację norweską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *