Ponad 9 milionów widzów w TVP

9 milionów widzów w szczytowym momencie (wg MOR*) oglądało 25 czerwca równocześnie rozgrywające się mecze, Hiszpania–Maroko w TVP1 i TVP Sport oraz Iran–Portugalia w TVP2 i TVP Sport.

 

 

Poniedziałkowe wieczorne spotkania Mundialu trzymały w napięciu do końca. W kulminacyjnym momencie mecz Hiszpania–Maroko wg MOR oglądało 5,9 mln widzów. Średnia widownia spotkania na obu Antenach TVP1 i TVP Sport wyniosła aż 4,4 mln widzów. W TVP1 3,5 mln widzów natomiast TVP Sport 903 tys. widzów.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się rozgrywający się w tym samym czasie mecz Iran–Portugalia, który przyciągnął na antenach TVP2 i TVP Sport średnio 3,9 mln widzów. W TVP Sport 903 tys. a w TVP2 ponad 3 mln widzów. TVP Sport prowadził transmisje łączone obu meczów.

Wg NAM w TVP1 mecz Hiszpania–Maroko obejrzało 2,5 mln widzów. z udziałami na poziomie 17,6% a rozgrywka Iranu z Portugalią na TVP2 miała 1,8 mln widownię (12,3% udz.).

Trzeci pod względem zainteresowania widzów okazał się mecz Urugwaj–Rosja.

W szczytowym momencie wg MOR na antenach TVP1 i TVP Sport mecz oglądało 4,7 mln widzów. Średnio na obu Antenach 3,3 mln widzów. Według NAM rywalizację gospodarzy Mundialu z Urugwajem śledziło 1,6 mln widzów (19,6% udz.).

*Według Modelu Oglądalności Rzeczywistej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *