Porsche wjeżdża do świata mrocznej przyszłości gry Cyberpunk 2077 (wideo)

CD PROJEKT RED ogłasza, że w najnowszym tytule studia, grze Cyberpunk 2077, pojawi się klasyczne Porsche 911 Turbo.

 

Wzmianka o Porsche 911 Turbo w grze Cyberpunk 2077 pojawiła się po raz pierwszy w czwartym odcinku Night City Wire, oficjalnego internetowego programu poświęconego grze. Samochód jest wzorowany na kultowym modelu, którego początki sięgają 1974 roku. Gracze będą mogli zasiąść za jego kierownicą w czasie swojego pobytu w Night City. Jego obecność wiąże się bezpośrednio z postacią Johnny’ego Silverhanda, zbuntowanego rockerboya, w którego rolę wcielił się Keanu Reeves.

Cyberpunkowa wersja Porsche 911 Turbo zachowała swój klasyczny wygląd z 1977 roku, który został starannie odtworzony przez zespół CD PROJEKT RED przy użyciu szkiców, fotografii i fotogrametrii. Pojazd został również zaadaptowany do realiów 2077 roku — z przodu został podczepiony lidar, zestaw sensorów i elementy pozwalające zidentyfikować go z powietrza; wewnątrz ma też elektroniczne lusterka z monitorami.

– Johnny to prawdziwa legenda uniwersum Cyberpunka. Kiedy zastanawialiśmy się, jakim samochodem jeździłby po ulicach Night City, wiedzieliśmy, że musi być to auto równie legendarne, co jego właściciel. Znając historię Johnny’ego i będąc wielkimi fanami Porsche, nie mieliśmy wątpliwości, że musi to być klasyczne 911 Turbo mówi Paweł Mielniczuk, Art Director Postaci, Broni i Pojazdów w CD PROJEKT RED.

911 Turbo Johnny’ego Silverhanda z gry Cyberpunk 2077 istnieje również w fizycznym wydaniu. Samochód będzie można zobaczyć na wystawie przed Muzeum Porsche w Stuttgarcie, która będzie miała miejsce od 15 do 22 października. Wszyscy zainteresowani mogą również zapoznać się z filmem prezentującym auto, który przedstawia historię ponadczasowej więzi między pojazdem, a jego byłym właścicielem.

 

 

Cyberpunk 2077 ukaże się 19 listopada 2020 roku na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Stadię. Wersje gry na Xbox One oraz PlayStation 4 będą działały także na Xbox Series X oraz PlayStation 5. W przyszłości ukaże się również darmowa aktualizacja, dzięki której Cyberpunk 2077 będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji.

Więcej informacji na temat gry znajduje się na oficjalnej stronie oraz na Facebooku i Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *