„Patrol Tatry” – nowy serial w Fokus TV (wideo)

Telewizja FOKUS TV wprowadza na antenę nowy serial dokumentalny „PATROL TATRY”, który powstał w ścisłej współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Serial oglądać będzie można od 12 października, co sobotę, o godz. 21.00.

 

 

 

 

„PATROL TATRY” opowiada o codziennej służbie strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bohaterami są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór i Parku. Oprócz pracowników TPN w serialu pojawią się również ratownicy TOPR-u, właściciele schronisk górskich, taternicy, przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem. Każdy odcinek to pełna emocji walka z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, a także z własnymi ograniczeniami i strachem.

„PATROL TATRY” to oryginalna produkcja i autorski format, który powstał od podstaw w FOKUS TV. Serial nie ma precedensu w historii polskiego dokumentu dzięki osobistemu zaangażowaniu się w produkcję dyrekcji i pracowników TPN. Producentem wykonawczym jest firma ZPR Media SA.

Niemal cztery miliony turystów odwiedza co roku Tatrzański Park Narodowy. Wydaje się zatem, że wszystkie ścieżki zostały w nim już dawno wydeptane. Tymczasem Tatrzański Park Narodowy kryje wciąż wiele tajemnic, niedostępnych dla turystów. Po raz pierwszy dotrzemy z kamerą do miejsc, które odwiedzane są tylko przez strażników Parku. Pokażemy spektakl natury rozgrywający się w polskich Tatrach. Wejdziemy na tatrzańskie szczyty jak Mnich, Rysy, Giewont czy Krzyżne, podążymy szlakiem Orlej Perci. Zanurkujemy na dno Morskiego Oka. Już same te nazwy brzmią jak obietnica wielkiej przygody. Serial to niezwykłe doświadczenie emocjonalne dla widza, który otrzyma obraz zbudowany z unikalnych zdjęć w jakości 4K.

– „Uwierzyliśmy w ten serial z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, Tatry to góry niezwykłe i mimo że pozornie znane, to codziennie nas zaskakują. A po drugie, uznaliśmy, że warto pokazać naszą pracę, bo choć często niewidoczna dla turystów, to jest ogromnie odpowiedzialna, ważna dla tego miejsca i przede wszystkim wykonywana z pasją” – zaznaczył Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

– „Przy produkcji tego serialu towarzyszyła nam niespotykana skala trudności. To świadectwo tych filmowców, którzy są także góralami i w trakcie realizacji cyklu musieli wykorzystać swoje doświadczenie taterników i wspinaczy” – mówi Ewa Latkowska, prezes FOKUS TV.

Wysiłek filmowców skomentował producent serialu Stanisław Drozdowski (ZPR Media SA) „Od zdjęć do cyklu „Patrol Tatry” trudniejsze byłoby tylko zejście z kamerami do jaskiń”.

Polskie góry pokazały nam ostatnio swoje groźne oblicze: doszło do tragedii na Giewoncie. W drugim odcinku naszego serialu pokazujemy tło tych wydarzeń.

„Patrol Tatry”.

Serial o strażnikach gór.

Podstawowe informacje.

Format: 8 odcinków, czas trwania odcinka: 45 min, 4K

Termin emisji pierwszego odcinka: 12 października 2019

Antena: Fokus TV

Producent wykonawczy: ZPR Media SA, Ewa Latkowska, Katarzyna Sikorska-Jędral

Producent nadzorujący: Stanisław Drozdowski

Reżyser: Bartosz Blaschke

Operatorzy: Jan Wierzejski, Bartłomiej Solik, Mikołaj Górecki, Andrzej Szulc

Kierownik produkcji: Paweł Reyman

 

Patrol Tatry

❗PREMIERA?? #PatrolTatry Sobota, 21:00 ?Z dumą zapraszamy na najnowszy serial dokumentalny „PATROL TATRY”, który powstał w ścisłej współpracy z Tatrzański Park Narodowy.??Po raz pierwszy dotrzemy z kamerą do miejsc, które odwiedzane są tylko przez strażników Parku. ? Pokażemy spektakl natury rozgrywający się w polskich Tatrach oraz wejdziemy na tatrzańskie szczyty!??

Opublikowany przez FOKUS TV Poniedziałek, 7 października 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *