Sport w TV

Poruszający film o Gregorze Schlierenzauerze w Red Bull TV

Film „Idę dalej” to wzruszająca i inspirująca historia austriackiego skoczka narciarskiego Gregora Schlierenzauera, który w bardzo młodym wieku zdobył wszystko, co w jego dyscyplinie sportu jest do zdobycia, ale jednocześnie pogrążył się w bolesnym kryzysie. Poruszający dokument opowiada o trudnej drodze, jaką Gregor przebył, aby odnaleźć radość życia i wrócić na skocznię. „Idę dalej” to pozycja obowiązkowa dla kibiców skoków narciarskich, która wykracza poza standardowe ramy sportu.
 
Film można obejrzeć bezpłatnie z polskimi napisami na platformie Red Bull TV pod adresem: redbull.tv/idedalej.

W wieku 16 lat Gregor Schlierenzauer w swoim drugim sezonie startów w Pucharze Świata w skokach narciarskich stanął na najwyższym stopniu podium w konkursie w Lillehammer. 7 lat później na koncie miał już 53 indywidualne zwycięstwa, co czyni go rekordzistą w tej klasyfikacji. Przez lata Gregor dominował na skoczniach całego świata. Zdobywał medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, dwukrotnie wygrał Turniej Czterech Skoczni. W Austrii był bohaterem wielbionym przez tłumy. Do wielkich triumfów przyzwyczaił nie tylko kibiców, ale też samego siebie. Słabsze występy i presja stały się wyzwaniem, które przerosły wciąż młodego skoczka. W styczniu 2016 roku wszystko się zmienia. Gregor ogłasza kolegom z reprezentacji, że rezygnuje ze dalszych startów. Brak formy, kontuzje, problemy prywatne, presja sprawiły, że Gregor znalazł się w całkiem nowej sytuacji, z którą nie potrafił sobie poradzić.

2016 rok był czasem wielkich przemian w życiu Schlierenzauera. 52-minutowy film „Idę dalej” pokazuje jego walkę, aby odnaleźć radość życia i satysfakcję z bycia skoczkiem. Reżyser filmu, Gerald Salmina, przez rok towarzyszył Austriakowi na jego nowej drodze. Widzowie zobaczą niezwykle trudne sceny z gabinetu terapeutycznego, wypowiedzi trenerów i przyjaciół bohatera. Film pokazuje proces odzyskiwania równowagi psychicznej i fizycznej – momenty trudne i wzruszające.

„Idę dalej” to pozycja obowiązkowa dla kibiców skoków narciarskich. Dokument niesie jednak wiele uniwersalnych przesłań, które mogą zainspirować nie tylko fanów tego sportu.  Film można obejrzeć bezpłatnie z polskimi napisami na platformie Red Bull TV pod adresem: redbull.tv/idedalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *