MediaZapowiedzi TV

Potęga afroamerykańskiej popkultury na kanale E!

Nowy program E!, wyprodukowany we współpracy z NBC News Studios i Unanimous Media bada, w jaki sposób wpływy czarnej kultury są czymś więcej, niż tylko chwilowym trendem. Jej niezaprzeczalne oddziaływanie na zawsze zmieniło świat muzyki, telewizji, kinematografii i sportu. Producentem wykonawczym jest Stephen Curry, a narratorką La La Anthony. Premiera „Black Pop: Potęga afroamerykańskiej popkultury” odbędzie się 6 sierpnia o 21:00 w E!

 

Mamy zaszczyt połączyć siły z E! i NBC New Studios, by zaprezentować Państwu „Black Pop” – program celebrujący siłę oddziaływania afroamerykańskiej kultury na świat rozrywki i sportu – mówią Erick Peyton i Stephen Curry z Unanimous Media. Program ten jest świadectwem niekwestionowanego wywierania wpływu przez naszą, czarną społeczność na kształt otaczającej nas kultury popularnej. Jesteśmy wdzięczni wszystkim gościom specjalnym, którzy na łamach „Black Pop” podzielili się z nami swoimi historiami i wspomnieniami, zapewniając nam w ten sposób cenny materiał dokumentujący szeroki wachlarz afroamerykańskich wpływów na przestrzeni lat.

Napawa nas dumą fakt, że możemy podzielić się tymi ważnymi kamieniami milowymi w dziejach kultury i ważnymi rozmowami, które wywarły na nią wpływ mówi Rod Aissa, Executive Vice President, Unscripted Content, NBC Universal television and streaming Nasza kreatywna współpraca partnerska z E!, NBC News Studios, Stephenem Currym i Unanimous Media zaowocowała wzbogaceniem „Black Pop” o szereg interesujących perspektyw, które na pewno przypadną do gustu naszym widzom.

Tematyka „Black Pop” obejmie wszystkie gatunki popkultury i świat rozrywki, celebrując
m.in. muzykę – od jej gospelowych korzeni w postaci twórczości Mahali Jackson po brzmienia zaproponowane przez Motown Records, 50-lecie hip-hopu, niebagatelny wpływ czarnej kultury
na świat mody, pionierów telewizji, jaką znamy – od niezapomnianych kreacji Diahann Carroll
po działalność Oprah Winfrey, legendy sportu – takie jak Sugar Ray Leonard i Laila Ali oraz rozwój afroamerykańskiej kinematografii i kluczowe nazwiska, które nadały jej kształt. Wszystko to tworzy bogate dziedzictwo kulturowe, które już na zawsze zapisało się na kartach historii.

W Black Pop występują takie gwiazdy, jak Erika Alexander, Laila Ali, Jabari Banks, Da Brat, Tamar Braxton, Erica Campbell, Nick Cannon, Misty Copeland, Laverne Cox, Stephen Curry, Victor Cruz, Dapper Dan, Dominique Dawes, D-Nice, Cedric the Entertainer, Scott Evans, Vivica A. Fox, Charlamagne Tha God, Tamron Hall, Kevin Hart, H.E.R., Luke James, Coco Jones, Sugar Ray Leonard, Marsai Martin, Ne-Yo, Will Packer, Nina Parker, Billy Porter, Sheryl Lee Ralph, Wendy Raquel Robinson, Amber Ruffin, Stephen A. Smith, Justin Sylvester, Blair Underwood, Tank i inni, którzy dzielą się swoimi osiągnięciami ze świata muzyki, telewizji, sportu i filmu, wynosząc je na piedestał jako jedne z najważniejszych historii popkultury.

Obejrzyj zapowiedź: https://www.eonline.com/shows/black_pop

NADCHODZĄCE ODCINKI BLACK POP:

Black Pop: Muzyka, premiera 6 sierpnia o 21:00

Muzyka czarnoskórnych twórców od zawsze była sercem Ameryki. Jednak jej znaczenie wykracza poza dobre bity i zabawne rymy, ponieważ łączy się z bogatą historią i narracją o wolności.
Od uduchowionej ery Motown po kunszt królewskich gwiazd popu i ponad 50 lat istnienia hip-hopu, ten odcinek bada, w jaki sposób czarna muzyka kształtuje kulturę na całym świecie i opowiada historię nadziei, triumfów i jedności czarnej Ameryki.

Black Pop: Telewizja, premiera 13 sierpnia o 21:00

Choć doświadczenia czarnoskórych twórców mocno wpłynęły na ukształtowanie znanej nam telewizji, droga do takiego stanu rzeczy nie należała do najprostszych. W tym odcinku przyjrzymy się tej podróży, zaczynając od komediowych klasyków w postaci seriali Good Times i Bajer z Bel-Air, po czym zbadamy fenomen produkcji bardziej nam współczesnych – Living Single, Skandal, Niepewne i Pose, kończąc na świetnie przyjętym serialu komediowym Misja: Podstawówka. To radosna celebracja nieskrępowanej obecności Czarnej Ameryki na małym ekranie i drodze o dążeniu do autentycznej reprezentacji.

Black Pop: Sport premiera 20 sierpnia o 21:00

Zdolności czarnoskórych sportowców do imponowania publiczności i wpływania na popkulturę
są niezrównane, nie pozostawiając wątpliwości, dlaczego tacy sportowcy jak Stephen Curry, Sugar Ray Leonard, Laila Ali czy Allyson Felix zostali okrzyknięci najlepszymi z najlepszych. W tym odcinku zagłębiamy się w to, jak czarnoskórzy sportowcy nie tylko kształtują kulturę całej Ameryki, ale także ją zmieniają – od przełamywania barier, po wyznaczenie trendów i negocjowanie lukratywnych kontraktów.

Black Pop: Film premiera 27 sierpnia o 21:00

Czarnoskórzy twórcy pomagali kształtować amerykańską kinematografię od samego początku jej istnienia. Choć nie zawsze należało to do łatwych zadań. Kinowi giganci – tacy jak Will Packer –
a także klasyczne produkcje pokroju Czekając na miłość, Desperatek, Piątku czy odważnego
w przekazie Uciekaj! znalazły swój sposób zarówno na rozśmieszenie widzów, jak i skłonienie ich
do refleksji. W tym odcinku przekonamy się, jak utalentowani twórcy afroamerykańscy od lat stają się jedną z dominujących sił w popkulturze, wywierając na niej niezaprzeczalny wpływ.

„Black Pop” wyprodukowało NBC News Studios we współpracy z Unaimous Media. Producentami wykonawczymi są Stephen Curry i Eric Peyton, a Charlise Holmes i Reniqua Allen-Lamphere pełnią role współproducentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *