Power TV i Nuta.TV w naziemnej telewizji na Litwie

Firma Michał Winnicki Entertainment (producent programów telewizyjnych oraz nadawca kanałów tematycznych), wkracza ze swoją ofertą na kolejny rynek medialny.

9 maja br. na Litwie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T zadebiutują lokalne wersje kanałów Power TV oraz Nuta.TV. Kanały będą dostępne bezpłatnie z kilku nadajników telewizyjnych na wileńszczyźnie. Centrum nadawcze MWE Networks na Litwie zostało zbudowane w strategicznym miejscu, jakim jest wieża telewizyjna Vilnius TV Tower. W późniejszym okresie dystrybucja litewskich wersji Power TV oraz Nuta.TV zostanie poszerzona także o sieci kablowe oraz operatorów IPTV.

Główną grupą docelową kanałów są Polacy mieszkający na Wileńszczyźnie oraz ich rodziny. Ramówki uruchamianych tam kanałów Power TV oraz Nuta.TV są spójne z polskimi wersjami, jednakże zostały dostosowane do innej strefy czasowej na Litwie (EEST, UTC+3), a także respektują lokalne uwarunkowania prawne dotyczące choćby zakazu reklamy pewnych produktów.
Power TV to stacja muzyczna istniejąca od 2013 r. Kanał prezentuje największe światowe przeboje muzyki tanecznej lat 80. i 90., a także nowości disco polo. Z kolei w ofercie siostrzanego kanału Nuta.TV znajduje się muzyka pop oraz ambitne brzmienia młodego pokolenia.

MWE Networks inwestuje nie tylko w Polsce. Czeski oddział z siedzibą w Pradze jeszcze w tym kwartale zamierza uruchomić lokalne wersje kanałów Power TV, Top Kids oraz Adventure w Czechach oraz na Słowacji. Jak podkreśla nadawca, w trakcie zaawansowanych negocjacji są debiuty kanałów z portfolio MWE Networks w kolejnych krajach na wielu kontynentach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *