Powstanie Warszawskie! Specjalne pasmo w TV Republika

W związku ze zbliżającą się 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Telewizja Republika przygotowała wydanie specjalne. Bądźcie z nami 1 sierpnia o godz. 15:25. Natomiast od godziny 10:05 TV Republika zaprasza na sobotnie programy naszych publicystów.

 

Adrian Stankowski zaprasza na godzinę 10:05, a jego gośćmi będą: Mirosław Skowron, Jarosław Popek, a także Rafał Otoka-Frąckiewicz.

Z kolei o godz. 11:00 w Saloniku politycznym Rafała Ziemkiewicza wypowiedzą się: Mariusz Gieraj oraz Łukasz Warzecha.

Tomasz Sakiewicz będzie rozmawiał z Markiem Suskim oraz Janem Filipem Libickim.

Wydanie specjalne

O godz. 15:26 wprowadzenie historyczne wygłosi dr Krzysztof Jabłonka.

Następnie na temat uczestnictwa dzieci w Powstaniu Warszawskim, o godz. 15:43 wypowiedzą się: Monika Kowaleczko – reżyser filmu „Fajna Ferajna”, Barbara Rybeczko oraz Halina Stańczak-Kryska – uczestniczki Powstania Warszawskiego.

Dr Adam Buława oraz prof. Bogdan Musiał o godz. 16:09 odpowiedzą na pytanie jak wyglądało Powstanie oraz co zrobili sowieci.

Godz. 16:33 będzie należała do Tadeusza Płużańskiego – historyka oraz publicysty, który opowie o losie powstańców w czasach komunizmu i stalinowskiego zamordyzmu.

Z kolei o godz. 16:57 zapraszamy na Studio live, gdzie transmisja godziny „W”.

Rozmowa z powstańcem ppłk. Waldemar Nowakowski ps. „Gacek” odbędzie się o godz. 17:22.

Ostatnim gościem o godz. 17:46 będzie Agnieszka Łesiuk-Krajewska. A tematem będzie Inauguracja BohaterON, pomoc dla powstańców warszawskich oraz akcje BohaterONu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *