Sport w TVViaplay

Premier League Darts w Viaplay: Święto darta w Holandii. Michael van Gerwen wygra u siebie?

Czas na święto darta w Holandii! Pierwszy turniej Premier League Darts w tym sezonie poza Wielką Brytanią, w czwartek zostanie rozegrany w Rotterdamie. Holender Michael van Gerwen wygrał dwa z trzech ostatnich turniejów. U siebie aktualny lider Premier League może sięgnąć po trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Transmisja na żywo z Rotterdamu, z polskim komentarzem, w czwartek od 20.00 wyłącznie na Viaplay.pl.

 

– W czwartek rywalizacja w Premier League Darts odbędzie się w holenderskim Rotterdamie. To pierwszy w tym sezonie turniej poza Wielką Brytanią

– Transmisję na żywo z polskim komentarzem, w czwartek od 20.00 można oglądać na Viaplay.pl

Tydzień temu w angielskim Nottingham najlepszy był Szkot Gary Anderson, w finale 6:4 pokonując reprezentanta gospodarzy Michaela Smitha. Dwa wcześniejsze turnieje wygrywał z kolei Michael van Gerwen, który przed własną publicznością będzie faworytem. Niedosyt ma na pewno Smith, który w dwóch ostatnich turniejach przegrywał w finałach 4:6.

Powrót po trzech latach

Turniej w Rotterdamie jest siódmą w tym sezonie rywalizacją w Premier League Darts, a pierwszą poza Wielka Brytanią. Zmagania czołowych darterów wracają do Holandii po trzech latach, bo ze względu na pandemię w 2020 i 2021 roku grano tylko na Wyspach. Zwycięzca każdego z turniejów otrzymuje 10 000 funtów.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Michael van Gerwen (14 punktów), przed Szkotem Peterem Wrightem (12), a także Walijczykami Jonnym Claytonem (10) i Gerwynem Price’em (9).

Premier League Darts – transmisje na żywo na platformie Viaplay (24 marca):

CZWARTEK, 24 marca:

20:00 Premier League Darts Rotterdam, komentuje Jakub Łokietek

Ćwierćfinały:

Peter Wright – James Wade

Gary Anderson – Joe Cullen

Jonny Clayton – Gerwyn Price

Michael van Gerwen – Michael Smith

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *