Premiera dokumentu „Liverpool: Powrót mistrzów” 22 lutego tylko w discovery+ na Playerze!

Nowy dokument discovery+ Originals przedstawia kulisy spektakularnego sukcesu Liverpool F.C. w sezonie 2019/2020. Drużyna w mistrzowskim stylu wygrała Premier League – na tę chwilę czekała 30 lat! Drogę do chwały komentuje trener Jurgen Klopp, kapitan drużyny Jordan Henderson, brazylijski bramkarz Alisson Becker, skrzydłowy Sadio Mané, a także słynny holenderski obrońca Virgil van Dijk. Film „Liverpool: Powrót mistrzów” zadebiutował dzisiaj – 22 lutego – w serwisie www.player.pl.

 

90-minutowy film dokumentalny „Liverpool: Powrót mistrzów” to opowieść z pierwszej ręki o niesamowitym triumfie Liverpool F.C. w Premier League w sezonie 2019/2020. Produkcja przedstawia ekskluzywne zakulisowe materiały pozyskane z tysięcy godzin nagranych w trakcie całego sezonu. Dzięki temu daje unikatowy wgląd w chwile wzlotów i upadków piłkarzy klubu. Twórcy nie tylko zajrzeli do szatni, ale także pokazali emocje i doświadczenia ponad 500 milionów kibiców z całego świata, którzy razem ze swoimi idolami stawiali czoło pandemii COVID-19 oraz innym wyzwaniom.

„Praca z Kloppem i klubem Liverpool F.C. była przyjemnością i niezmiernie cieszę się, że discovery+ daje mi możliwość przeniesienia tego na ekran” mówi reżyser obrazu, James Erskine, nominowany do nagrody Emmy.

Za filmem stoi team, który zdobył już wiele nagród, a na swoim koncie ma takie tytuły jak: „One Night in Turin” oraz „Building Jerusalem”. Tym razem stworzył inspirującą, a jednocześnie uniwersalną opowieść o rodzinie, sportowych wyzwaniach i budowaniu społeczności wokół wielkich marzeń. „Liverpool: Powrót mistrzów” wyróżnia intymny sposób prowadzenia narracji, połączony z dużym rozmachem produkcyjnym.

Za reżyserię filmu dokumentalnego „Liverpool: Powrót mistrzów” odpowiada nominowany do Emmy James Erskine, a za produkcję nagradzany zespół: Victoria Gregory, Adam Bullmore oraz Raimon Masllorens. W powstanie filmu zaangażowane były firmy: ALTITUDE FILM DISTRIBUTION i BRUTAL OCTOBER we współpracy z NEW BLACK FILMS oraz LIVERPOOL F.C.

Premiera dokumentu discovery+ Originals „Liverpool: Powrót mistrzów” odbywa się na kilku rynkach jednocześnie. W Polsce zadebiutował dziś – w poniedziałek 22 lutego – tylko na Playerze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *