Premiera dramatu Bejbi blues w Kino Polska

Premierą tygodnia w Kino Polska będzie film Bejbi blues Katarzyny Rosłaniec. Ten przejmujący dramat reżyserki głośnych „Galerianek” portretuje współczesne młode pokolenie. Bohaterką filmu jest 17-letnia Natalia, która – zostając matką – szybko przekonuje się o trudach rodzicielstwa. Reżyserka otrzymała za ten film Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a Magdalena Berus za rolę Natalii została uhonorowana nagrodą Złote Lwy w kategorii najlepszy debiut aktorski.

Ponadto stacja zaprasza na nagrodzony na Berlinale dramat Siekierezada, rewelacyjną ekranizację powieści Edwarda Stachury pod tym samym tytułem, którą Kino Polska wyemituje po rekonstrukcji cyfrowej. Filmowi Witolda Leszczyńskiego z Edwardem Żentarą w roli Janka Pradery udało się zachować niepowtarzalny nastrój oryginału (więcej szczegółów o ofercie programowej Kino Polska poniżej).

PREMIERA KINO POLSKA

Bejbi blues

dramat, Polska 2012

reż. Katarzyna Rosłaniec

wyst.: Jan Frycz, Magdalena Boczarska, Magdalena Berus, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Łubek, Klaudia Bułka, Mateusz Kościukiewicz

Przejmująca historia nastoletniej Natalii, która – by wyprzeć pragnienie kochania i bycia kochaną – zostaje matką. Natalia i jej chłopak podejmują kolejne próby podołania roli rodziców, choć sami są przecież jeszcze bardzo niedojrzali. (Copyright do zdjęć: Kino Świat, 2019, fot. Łukasz Niewiadomski)

niedziela, 3 lutego / 20:00

Pokłosie

thriller, Polska 2012

wys: Władysław Pasikowski

wyst.: Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Jerzy Radziwiłowicz, Andrzej Mastalerz

Najbardziej kontrowersyjny polski film ostatnich lat, za który Władysław Pasikowski otrzymał Nagrodę Specjalną dziennikarzy oraz wyróżnienie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Franciszek Kalina po 20 latach emigracji wraca do Polski, gdy dowiaduje się, że jego młodszy brat Józef popadł w konflikt z mieszkańcami wsi, w której mieszka. Po przyjeździe odkrywa mroczną tajemnicę sprzed lat sięgającą jeszcze czasów okupacji. Skłóceni od lat bracia wspólnie próbują poznać prawdę. Skrywana przez lata tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów. (Copyright do zdjęć: Apple Film Production)

wtorek, 5 lutego / 20:00

Siekierezada

dramat, psychologiczny Polska 1985

reż. Witold Leszczyński

wyst.: Krzysztof Majchrzak, Daniel Olbrychski, Edward Żentara, Ludwik Pak, Jadwiga Kuryluk, Ludwik Benoit, Maria Ciunelis, Wiktor Zborowski

Janek Pradera to wrażliwy poeta, który nie może odnaleźć swojego miejsca w świecie. Odchodzi od ukochanej i z workiem na plecach rusza w nieznane. Wędrując po puszczy spotyka leśniczego, który zatrudnia go przy wyrębie lasu. Mieszkający tutaj ludzie są inni niż w mieście – szczerzy i otwarci. Zbliża ich do siebie ciężka, fizyczna praca. Janek zaprzyjaźnia się z Peresadą, Wasylukiem, Selpką i jego stale roześmianą żoną. Razem z nimi upływa mu czas po pracy. Wkrótce dochodzi jednak do nieoczekiwanej bójki… (Copyright do zdjęcia: kadr z filmu „Siekierezada”, 1985 rok, reż. Witold Leszczyński, Telewizja Polska)

czwartek, 7 lutego / 20:00

Kroll

dramat, Polska 1991

reż. Władysław Pasikowski

wyst.: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko, Dariusz Kordek, Ewa Bukowska, Agnieszka Różańska, Maciej Kozłowski, Cezary Pazura, Tadeusz Szymków

Sensacyjny debiut Władysława Pasikowskiego, reżysera m.in. takich hitów polskiego kina, jak „Psy”, „Operacja Samum” czy „Pokłosie”. Marcin Kroll odbywa służbę zasadniczą w wojsku. Gdy dowiaduje się, że jego żona i najlepszy kumpel mają romans, ucieka z jednostki. Pech chce, że zbiega się to w czasie z samobójstwem innego żołnierza. Dowódcy, nie chcąc, by brudne sprawy wyszły na jaw, postanawiają odnaleźć dezertera na własną rękę. Film otrzymał Złote Lwy w najważniejszych kategoriach (najlepszy debiut reżyserski, najlepsze zdjęcia, najlepsza kreacja aktorska, najlepsza drugoplanowa rola męska), a reżyser Władysław Pasikowski otrzymał za ten debiut Nagrodę Specjalnej Jury na FPFF w Gdyni. (Copyright do zdjęć: Studio Filmowe ZEBRA)

piątek, 8 lutego / 20:00


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *