MediaZapowiedzi TV

Premiera “Madame X” już dziś w MTV Polska!

Już dzisiaj, 8 października, odbędzie się globalna premiera filmu dokumentalnego pt. „Madame X”, przedstawiającego trasę promującą 14. album studyjny Madonny. MTV Polska pokaże produkcję o godz. 20.00.

 

Trasa koncertowa Madonny „Madame X Tour” rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku i trwała do marca 2020 roku. Była to seria wyjątkowych występów, które odbywały się wyłącznie w teatrach, dając fanom wokalistki niepowtarzalną okazję podziwiania jej w zupełnie nowej scenerii. Dzisiaj odbędzie się światowa premiera filmu dokumentującego koncerty.

W Polsce „Madame X” będzie można obejrzeć już dzisiaj – na antenie MTV Polska o godz. 20.00

Trasa „Madame X Tour” promowała ostatni album Madonny o tym samym tytule, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 w 2019 roku. Na koncertach można było usłyszeć utwory z najnowszej płyty, nie zabrakło również znanych hitów i utworów cieszących się największą popularnością wśród słuchaczy. Królowa popu na scenie wcielała się w rolę Madame X – „podróżującej po całym świecie, zmieniającej tożsamości, walczącej o wolność i niosącej światło w mroczne miejsca” tajnej agentki. Zróżnicowany językowo album, zainspirowany życiem artystki zanurzonej w bogatych wpływach kulturowych Lizbony, jest jak list miłosny do różnorodności i świadectwo zmieniającego się wpływu Madonny na globalną kulturę i wyrazem szacunku dla niej.

Sceny zaprezentowane w filmie nakręcone zostały w Lizbonie. U boku Madonny wystąpiło aż 48 wykonawców, w tym dzieci wokalistki, muzycy i tancerze z całego świata oraz żeńska formacja Orquestra Batukadeiras. Ich wykonanie utworu „Batuka” przywołuje na myśl Batuque – styl muzyczny stworzony przez kobiety pochodzące z Wysp Zielonego Przylądka. Za reżyserię filmu „Madame X” odpowiada Ricardo Gomes, współreżyserem jest SKNX, a kierownictwo muzyczne sprawuje Kevin Antunes. Trasę „Madame X Tour” stworzył i wyreżyserował zespół pod kierownictwem Madonny. Należeli do niego Jamie King jako producent kreatywny i Megan Lawson jako współreżyserka i główna choreografka. Dodatkowy wkład twórczy i choreografię przygotował Damien Jalet, a o kostiumy zadbał Eyob Yohannes. Scenografię natomiast stworzył Ric Lipson ze Stufish Entertainment Architects.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *