Premiera miniserialu „Wilk” w Canal+ online i Canal+ Premium (wideo)

WILK to pełna emocji historia „coming of age” – opowieść o młodych ludziach, którzy wchodzą w dorosłość w świecie ogarniętym protestami i niepokojem, w metaforycznej sytuacji lockdownu.

 

Jedna impreza nieoczekiwanie zmieni życie nastoletniego Tymona, komplikując jego relacje z bliskimi. Tymczasem wokół wszystkich narasta realne zagrożenie wynikające z fali społeczno-politycznych napięć. Ludzie masowo wychodzą na ulice.
Chłopak i jego żyjący we własnym, hermetycznym świecie przyjaciele, muszą zdecydować, czy postawa biernych obserwatorów zmieniającej się na ich oczach rzeczywistości im wystarcza.

W rolę Tymona wcielił się znany z polskiego slashera – „W lesie dziś nie zaśnie nikt” oraz „W głębi lasu” – Sebastian Dela. W serialu zagrały też Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka oraz raper Borys „Bedoes” Przybylski, dla którego jest to debiut aktorski. Obok młodych aktorów, pod okiem młodego 24-letniego reżysera zagrały gwiazdy polskiego kina – Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki oraz Grzegorz Małecki.

 

 

Dopełnieniem narracji są znane utwory hip-hopowej sceny muzycznej w wykonaniu m.in. OIO, Bedoesa, Lanka oraz Lordofonu i Schaftera.

Innowacyjny w formie miniserial jest odpowiedzią na sposób, w jaki młode, wychowane na social mediach pokolenie, konsumuje internetowe treści – z słuchawkami w uszach i smartphonem w ręku przemieszczając się szybko w miejskiej przestrzeni. WILK nie jest jednak wyłącznie serialem dla postmillenialsów z pokolenia Zet, którzy w postaciach bohaterów odnajdą siebie. Jest też świetną pozycją dla ich rodziców, którym serial może przybliżyć „prawdziwe” życie i problemy ich nastoletnich dzieci.

W WILKU widać cały ten emocjonalny rollercoster, który towarzyszy dorastaniu. Do tego w tle konflikt pokoleń podsycany postaciami despotycznego ojca i matki, która nie potrafi odnaleźć się w życiu. Wszystko pokazane bez naciągania, cenzury i w idealnych proporcjach.Kacper Sawicki, producent

To historia oparta w dużej mierze na moich własnych doświadczeniach. Mam 24 lata i jeszcze niedawno sam byłem jednym z takich Tymonów – rozdartych pomiędzy stadnością, a samotniczym trybem życia. Zupełnie jak tytułowy WILKJan Dybus, reżyser

Pięć odcinków miniserialu będzie można już w grudniu oglądać w serwisie CANAL+ online oraz na CANAL+ PREMIUM. To pierwszy wspólny projekt CANAL+ POLSKA i PAPAYA FILMS, jako koproducentów.

Chcemy zaproponować widzom CANAL+ online serial w bardzo współczesnej, krótkiej formie, jakiej jeszcze w CANAL+ nie było. Do tego serial poruszający i mam nadzieję ważny. To również nasz kolejny krok w obszarze mecenatu nad młodym pokoleniem twórców.
Beata Ryczkowska, Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji Canal+

 

 

Za kamerą WILKA stanął Jan Dybus – 24-letni debiutujący reżyser, dla którego pierwszym językiem jest krótki, digitalowy i tworzony w czasie rzeczywistym kontent. Skończył Westminster School of Media Arts and Design Londynie na kierunku TV Production. Jan Dybus jest także autorem scenariusza, który powstawał we współpracy z Charlesem Spano. Za produkcję serialu odpowiadają z ramienia Papaya Films – Kacper Sawicki i Michał Wojciechowski.

Cały sezon serial WILK będzie można oglądać od 20.12 w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.

Premiera wszystkich odcinków na CANAL+ PREMIUM 22.12 od godz. 22:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *