Premiera płyty z muzyką do serialu HBO “Wataha”

W środę, 4 grudnia ukaże się płyta z muzyką z serialu HBO Wataha. Autorem muzyki jest Łukasz Targosz, a towarzyszą jej utwory zespołu folkowego Tołhaje. Na płycie znajdzie się także suita, którą Łukasz Targosz skomponował na prośbę Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Album ukaże się tuż przed premierą trzeciego sezonu Watahy, która została zaplanowana na 6 grudnia w HBO i HBO GO.

 

 

 

 

Wataha to już kultowy serial HBO. Akcja produkcji dzieje się w Bieszczadach – magicznych, ale też dzikich i mrocznych. Ważnym elementem produkcji jest muzyka, której autorem jest Łukasz Targosz. To ona niesie w sobie grozę i magię, spokój i wyczekiwanie. Dramaty bohaterów dzięki muzyce uzyskują nowy wymiar, a piękno i dzikość Bieszczad zostają podkreślone w poruszający sposób. Płyta, która ukaże się 4 grudnia będzie zawierać głównie utwory z drugiego i trzeciego sezonu serialu.

Wataha to kruchość człowieka wobec potęgi natury. To konfrontacja cierpienia i grozy z codziennym dramatem. To wreszcie zapierający dech w piersiach majestat bieszczadzkiej dziczy, pod którego pocztówkowym pięknem skrywa się nieodgadnione. I właśnie tego nieodgadnionego starałem się szukać muzykąmówi Łukasz Targosz.

Ścieżka dźwiękowa została wzbogacona o utwory z płyty Mama Warhola folkowego zespołu Tołhaje, który w swojej twórczości czerpie inspiracje z tradycji Bojków i Łemków, a także z kultury muzycznej Polski południowo-wschodniej oraz grup etnicznych dzisiejszej Ukrainy. Ponadto na płycie można usłyszeć suitę skomponowaną przez Łukasza Targosza na prośbę Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Album ukazuje się nakładem wytwórni Kayax tuż przed premierą trzeciego sezonu serialu Wataha,która odbędzie się 6 grudnia w HBO i HBO GO. Reżyserkami drugiego sezonu są Olga Chajdas i Kasia Adamik. W obsadzie trzeciego sezonu znaleźli się: m.in.: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik i Piotr Żurawski. W nowe role wcielą się Borys Szyc, Evgeniya Akhremenko i Olga Bołądź.

Lista utworów, które będzie zwierała płyta z muzyką z serialu Wataha:

Opening – Łukasz Targosz 3:54

Wiktor Rebrow theme – Łukasz Targosz 5:16

Wataha – Tołhaje 3:15

Łuczak UAZ – Łukasz Targosz 2:09

Czerwena roza trojaka – Tołhaje 4:56

Mountain meeting – Łukasz Targosz 2:21

Alive – Łukasz Targosz 3:28

Rebrow Dreams – Łukasz Targosz 3:50

Marta – Łukasz Targosz 4:07

Cold river of Lipsk – Łukasz Targosz 3:11

Oj pid lisom zelenkowym – Tołhaje 4:30

Refugees camp – Łukasz Targosz 3:22

Alsu & Rebrow – Łukasz Targosz 2:23

Kołysanka – Tołhaje 3:59

Tatiana Barkova – Łukasz Targosz 2:09

Mountain roads – Łukasz Targosz 5:17

See You Soon – Łukasz Targosz 8:41

Muzyka z serialu dostępna będzie także w muzycznych serwisach streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *