MediaZapowiedzi TV

Premiera serialu Culpa: spowiedź i zbrodnia w styczniu na kanale 13 Ulica

Już 18 stycznia o 22:00 kanał 13 Ulica wyemituje pierwszy odcinek trzymającego w napięciu mini-serialu Culpa: spowiedź i zbrodnia, który jest oryginalną produkcją niemieckiego oddziału stacji. Czteroodcinkowy dramat kryminalny przedstawia historię osobliwego księdza, który za sprawą niekonwencjonalnych metod jest w stanie wyciągnąć ze spowiedników najmroczniejsze sekrety, również te dotyczące czynów zakazanych. Gdy dowiaduje się o zbrodniach, które dopiero mają zostać popełnione, robi wszystko, aby im zapobiec, nie łamiąc przy tym tajemnicy spowiedzi.

 

Serial Culpa: spowiedź i zbrodnia opowiada historię nietypowego księdza (w tej roli Stipe Erceg znany z Edukatorów, Tożsamości), który ma niewątpliwy dar zjednywania sobie ludzi i przekonywania ich do spowiedzi. Główny bohater jest w stanie wyciągnąć ze spowiedników najmroczniejsze sekrety, również te dotyczące czynów zakazanych. Gdy dowiaduje się o zbrodniach, które dopiero mają zostać popełnione, robi wszystko, aby im zapobiec, nie łamiąc przy tym tajemnicy spowiedzi.

W każdym odcinku poznajemy osobę, która staje przed dylematem moralnym. Bohaterami pierwszego z nich jest religijne małżeństwo (w tych rolach Barbara Philipp znana m.in. z filmu Lektor i Dirk Martens znany z Equilibrium i Ostatecznego rozwiązania), które skrywa makabryczną tajemnicę: para przetrzymuje w piwnicy cieżko ranną kobietę. Aby pozbyć się problemu i jednocześnie skrócić cierpienia zakładniczki, postanawiają ją zastrzelić. Najpierw jednak proszą księdza o rozgrzeszenie, opisując swojego więźnia jako rannego psa. Czujny kapłan wie, że coś w tej historii się nie zgadza i podstępem próbuje wyciągnąć od małżeństwa prawdę. Z kolei w innej części głównym bohaterem jest policjant drogówki (Maxim Mehmet znany z m.in. Nasze matki, nasi ojcowie i Moja chuda siostra), który ma dosyć nieudolności wymiaru sprawiedliwości. Mundurowy przychodzi do kościoła pod pretekstem załatwienia sprawy zawodowej, ale szybko wychodzi na jaw, że tak naprawdę chce wyznać księdzu tajemnicę: po tym, jak w obronie własnej zabił napastnika, poczuł w sobie niepohamowaną żądzę władzy. Od tej pory zamierza wymierzać sprawiedliwość w nielegalny i krwawy sposób. Kapłan znów zrobi wszystko, aby ocalić kolejne istnienia, ale czy jest w stanie uratować wszystkich?

Culpa: spowiedź i zbrodnia w przeciwieństwie do innych seriali kryminalnych nie opiera się na popularnym schemacie, w którym bohater dąży do rozwiązania zagadki przestępstwa. Zamiast tego twórcy biorą na celownik zbrodnie, które dopiero mają zostać popełnione. Księdzu nie zawsze udaje się zapobiec przestępstwu, targają nim moralne rozterki, ale każda historia, której staje się bohaterem, jest znakomitym thrillerem wykorzystującym formułę dramatu kameralnego.

Serial jest produkcją oryginalną kanału 13 Ulica w Niemczech. Zdjęcia do Culpa: spowiedź i zbrodnia powstawały głównie w murach ewangelickiego Kościoła Syjonu (Zionskirche) w Berlinie. Reżyserem serii jest Jano Ben Chaabane, za produkcję odpowiada Laura Bull z Readymade Films. Producentami wykonawczymi ze strony NBCUniversal są Karin Schrader i Lena Wickert.

Premiera serialu Culpa: spowiedź i zbrodnia już 18 stycznia o godz. 22:00 na kanale 13 Ulica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *