Premiera teledysku do piosenki Ultraviolet (wideo)

Jedna z najciekawszych polskich wokalistek młodego pokolenia i znany producent muzyczny, współzałożyciel zespołu RYSY, nagrali utwór promujący nową produkcję kanału AXN, Ultraviolet. Piosenka będzie użyta także w czołówce serialu.

 

 

Nowy utwór Wojtka Urbańskiego i Justyny Święs to zestawienie głębokich elektronicznych brzmień z wysoką, wznoszącą barwą głosu wokalistki. Podobnie jak scenariusz serialu, harmonia i melodie w piosence są owiane tajemnicą i niepokojem.

„Przed napisaniem tekstu czytałam fragmenty scenariusza, aby wczuć się w klimat serialu. Dużo jednak pozostawiłam też kwestii wyobraźni”, mówi Justyna Święs, autorka tekstu. „Włożyłam w te słowa cząstkę siebie”, dodaje.

„Pracując nad piosenką do Ultravioletu po raz pierwszy tworzyłem muzykę, która ma promować serial. Utwór powstawał przez około miesiąc. To było bardzo ciekawe doświadczenie”, dodaje Wojtek Urbański.

Justyna Święs to jedna z najciekawszych i najprężniej działających artystek młodego pokolenia. Jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Użyczyła głosu oraz napisała teksty do większości utworów zespołu RYSY. Z Wojtkiem Urbańskim skomponowała muzykę do spektaklu Mapa i Terytorium w Teatrze Wybrzeże. Pracowali też razem podczas powstawania debiutanckiego albumu zespołu RYSY. Tworzyła również z Wojtkiem Mazolewskim i braćmi Waglewskimi.

Wojtek Urbański jest wielokrotnie nagradzanym producentem muzycznym. Przez lata komponował utwory do animacji, spektakli i pokazów mody. Jako twórca muzyki teatralnej współpracował m.in. przy spektaklach Księgi Jakubowe w Teatrze Powszechnym oraz Mapa i Terytorium w Teatrze Wybrzeże. W 2016 r. został nominowany do Fryderyka za debiutancki album zespołu RYSY. Występował na największych festiwalach w Polsce (Open’er, Tauron Nowa Muzyka, OFF, Audioriver). Często współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim i Jagodą Kudlińską.

Wojtek Urbański, poza pracą nad utworem promującym serial, skomponował też ścieżkę dźwiękową do Ultravioletu.

Serial Ultraviolet opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w Internecie. Znajduje grupę detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa (Miasto 44, Sala samobójców) i Sławomir Fabicki (Miłość, Zbrodnia 2). W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy – producentami wykonawczymi są Wendy West (Dexter, Czarna lista) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana, Bardzo Dziki Zachód). W obsadzie znajdują się m.in. Sebastian Fabijański, Marta Nieradkiewicz, Bartłomiej Topa, Agata Kulesza, Marek Kalita, Michał Żurawski i Magdalena Czerwińska.

Ultraviolet powstał przy współpracy z Opus Film (nagrodzona Oscarem Ida, Wymyk, Zbrodnia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *