Premiery jesiennej ramówki FOKUS TV

Telewizja FOKUS TV w jesiennej ramówce stawia na polskie produkcje dokumentalne. Na antenie pojawi się aż pięć premierowych seriali, które będą emitowane w weekendowym prime time. Na antenie zagoszczą kontynuacje cykli cieszących się uznaniem widzów: „Elektryczni 2”, „Misja Skarb 2”, „OSP. Na ratunek! 3”, jak również dwa nowe seriale „Rolnicy. Podlasie” i „Patrol Tatry”.

 

 

 

Sukces pierwszej serii „Elektrycznych” spowodował, że FOKUS TV wraz z firmą Tauron Polska Energia SA wspólnie zrealizowali drugą edycję tego serialu. Premierowy odcinek serialu „Elektryczni 2” będzie można obejrzeć już w najbliższą sobotę, 7 września o godz. 20.00. Treścią cyklu są kulisy niełatwej, a często skrajnie niebezpiecznej pracy elektromonterów i energetyków.

Tym razem realizatorzy pokażą niezawodnych i pełnych determinacji energetyków podczas wykonywania ich zadań w Szczawnicy, Katowicach, Chorzowie, Siemianowicach Śląskich oraz Gliwicach.

Serial produkowany jest przez ZPR Media SA przy współpracy firmy Mediabrigade.

W niedzielę, 8 września o godz. 20.00, na antenie FOKUS TV wystartuje drugi sezon „Misji Skarb”. To ekscytująca przygoda dla osób ciekawych świata, pasjonatów historii, poszukiwaczy tajemnic i wyznawców spiskowych teorii. Bohaterami serialu jest trójka eksploratorów:

Dawid, prężny przedsiębiorca, doskonały organizator i mózg wszystkich operacji; Kiler, inspektor metra warszawskiego, artysta ślusarz, radosny optymista; Cichy, dziarski sołtys i zapalony nurek. Ich determinacja, wiedza oraz osobliwe podejście do życia powodują, że znajdują oni zagubione i arcyciekawe artefakty tam, gdzie inni już dawno się poddali.

Serial produkowany jest przez ZPR Media SA we współpracy z Inbornmedia.

W sobotę 12 października o godz. 21.00 rozpocznie się emisja długo oczekiwanego, od podstaw wykreowanego i w całości zrealizowanego przez FOKUS TV, premierowego serialu dokumentalnego pod tytułem „Patrol Tatry”. To autorski format, kręcony w trudnych i niebezpiecznych warunkach. Bohaterami serialu są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór – pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W serialu wystąpią również właściciele i pracownicy schronisk górskich, taternicy, przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem. W każdym odcinku, widzowie śledzić będę pełną emocji walkę z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, z dziką naturą, a także i przede wszystkim z samym sobą oraz ze swoim strachem.

Producentem serii jest firma ZPR Media SA.

Od 26 października w soboty o godz. 20.00 na antenę wrócą członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W cyklu „OSP. Na ratunek! 3” zobaczymy codzienny trud ciężkiej pracy wykonywanej przez bezinteresownych bohaterów, zmagających się z przeciwieństwami losu, ryzykujących życie i zdrowie dla życia i mienia innych.

Każdy z odcinków przedstawia pracę strażaków – ochotników i ich spektakularne akcje ratunkowe. Serial ukazuje także kulisy dramatycznych wydarzeń: przygotowanie do wyjazdu na akcje, aspekty techniczne, wyjaśnienie problemu za pomocą grafiki oraz wyzwania, które wiążą się z poszczególnymi akcjami.

Producentem serialu jest ZPR Media SA przy współpracy DeLord.

W niedzielę 3 listopada o godz. 20.00 premierę będzie miał nowy serial „Rolnicy. Podlasie”. Tematem autorskiej produkcji FOKUS TV będą losy ludzi, którzy swoje życie związali z uprawą ziemi i hodowlą zwierząt. Okazuje się, że współczesny rolnik musi posiadać wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.

Musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomistą, księgowym, biologiem, a nawet weterynarzem. Tłem opowieści jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur prawosławia i katolicyzmu, kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię i kultywujących pokoleniową spuściznę.

Producentem serialu jest ZPR Media SA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *