Premiery w sierpniu w FOX i FOX Comedy

Kolejny miesiąc na FOX i FOX Comedy będzie przepełniony sentymentalnymi zakończeniami wieloletnich formatów telewizyjnych. Jedenasty sezon jednego z najbardziej wyczekiwanych seriali ze świata owładniętego zombie, “The Walking Dead”, będzie miał premierę już 23 sierpnia. Główni bohaterowie kolejny raz podejmą walkę o życie, której z pewnością nie ułatwi im inna grupa żyjących jeszcze ludzi.

 

Na fanów dziesięcioletniej już historii rodziny Baxterów na FOX Comedy czekać będzie ostatni sezon “Ostatniego prawdziwego mężczyzny”. Ponadto po raz pierwszy na kanale FOX ukaże się serial “Szpital New Amsterdam”, w którym główny bohater Max, jako dyrektor najstarszej placówki medycznej w USA, podejmuje walkę z systemem, aby odbudować jakość i przywrócić chwałę szpitalowi, który lata świetności ma już dawno za sobą. Na miłośników science fiction czekać będzie z kolei pierwszy sezon serialu “Debris”, w którym tajni agenci będą starać się rozwikłać zagadkę tajemniczego statku kosmicznego, który ma metafizyczny wpływ na ludzkość. Na FOX Comedy emitowany będzie także maraton filmów komediowych, który umili spragnionym śmiechu widzom niedzielne popołudnia i wieczory, a dla osób potrzebujących zastrzyku adrenaliny FOX zaplanował emisję filmów z serii “Jurajski Park”!

The Walking Dead, sezon 11A
(8 odcinków po 1 h)
PREMIERA: PONIEDZIAŁEK 23 sierpnia O GODZINIE 22:00

Finałowy sezon “The Walking Dead” przedstawia dalsze losy mieszkańców Aleksandrii. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy do osady dołączają mieszkańcy upadłego Królestwa oraz spalonego Wzgórza. Brak żywności, słabo zabezpieczony teren Aleksandrii, niebezpieczeństwa ze strony innych grup żyjących w świecie zombie oraz żywe trupy to wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć bohaterzy. Co więcej, kolejnym problemem, z którego nie zdają sobie sprawy mieszkańcy jest fakt, że Eugene (Josh McDermitt), Ezekiel (Khary Payton), Yumiko (Eleanor Matsuura) i Princess (Paola Lazaro) wciąż są przetrzymywani w niewoli przez tajemniczych żołnierzy, którzy są członkami większej i silniejszej grupy.

Showrunnerka, Angela Kang, zdradziła, czego widzowie mogą oczekiwać od finałowego sezonu “The Walking Dead”: – Mówiąc bardzo ogólnie, powiem, że sezon 11, może wrócić do zwykłego zakresu i skali, do której ludzie są przyzwyczajeni. Więc znowu zaczniemy oglądać więcej historii, takich jak w pierwszych odcinkach, mnóstwo zombie, akcji, zabawy i intryg oraz miejsca, których nigdy nie widzieliśmy.

Ostatni sezon będzie dłuższy niż pozostały. Będzie zawierał 24 odcinki, a pierwsze 8 widzowie będą mogli zobaczyć już tego lata.

„The Walking Dead” to ekranizacja kultowego komiksu autorstwa Roberta Kirkmana wydawanego przez Image Comics, który opowiada historię rozgrywającą się na przestrzeni miesięcy i lat w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Fabuła opiera się na losach garstki ocalałych, którzy wędrują w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca do życia. Producentami wykonawczymi serialu są: Scott M. Gimple, Angela Kang, Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Dave Alpert, Greg Nicotero, Joseph Incaprera i Denise Huth. Za produkcję odpowiada AMC Studios. W serialu występują Norman Reedus jako Daryl Dixon, Melissa McBride jako Carol Peletier, Lauren Cohan jako Maggie Rhee, Christian Serratos jako Rosita Espinosa, Khary Payton jako Ezekiel oraz Jeffrey Dean Morganjako Negan Smith.

W serialu występują Matt Bomer jako Neal Caffrey, Tim DeKay jako Agent Peter Burke, Willie Garson jako Mozzie, Tiffani Thiessen jako Elizabeth Burke, Marsha Thomanson jako Diana oraz Diahann Carroll jako June.

O tym jak zakończą się losy ludzkości w świecie żywych trupów i czy bohaterom uda się odbudować Aleksandrię oraz przeżyć będzie można przekonać się już 23 sierpnia o 22:00

SZPITAL NEW AMSTERDAM, sezon 1

NEW AMSTERDAM 1
(22 odcinki po 1 h)
PREMIERA: PONIEDZIAŁEK 16 SIERPNIA O GODZINIE 18:20 (2 odcinki)

Doktor Max Goodwin (Ryan Eggold) staje się dyrektorem najstarszego szpitala w Stanach Zjednoczonych – New Amsterdam. Postanawia wprowadzić szereg zmian i przywrócić świetność placówce medycznej. Jego celem jest zmiana niewydolnego systemu wewnętrznego i poprawa jakości świadczonych usług lekarskich. Medycy pracujący w New Amsterdam są sceptycznie nastawieni do determinacji Maxa. Niechęć współpracowników nie zraża dyrektora, który stara się pokazać im, że zmiany, które zaplanował są możliwe do osiągnięcia. Nie tylko Max, ale też pacjenci i ich historie, rozbudzają na nowo ukrytą empatię pozostałych lekarzy, a złożona przez nich przysięga Hipokratesa zaczyna być widoczna w ich codziennej pracy.

Serialowy szpital jest inspirowany najstarszą publiczną placówką w USA. Właściwie New Amsterdam to tak naprawdę Bellevue na Manhattanie, która ma możliwość leczenia chorób zakaźnych, posiada sławny na cały kraj oddział psychiatryczny oraz jest wyznaczonym miejscem do leczenia samego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Co więcej, sama fabuła nawiązuje do wspomnień spisanych przez tamtejszego lekarza Erica Manheimera, który jest autorem książki “Dwunastu pacjentów: Życie i śmierć w szpitalu Bellevue”.

Ryan Eggold zapytany o postać doktora Maxa w jednym z wywiadów powiedział: -Max, szczerze troszczy się o ludzi, naprawdę chce pomóc i nosi w sobie to pragnienie. Myślę też, że trochę się ukrywa przed przerażającą prawdą o chorobie. Kiedy rozmawiałem z Erikiem, jego doświadczenia w prowadzeniu szpitala skupiały na tym, że zawsze coś jest do zrobienia. Każdego dnia, masz listę zadań, których nie jesteś w stanie w pełni wykonać. Pomimo tego, że starasz się dotrzeć do ostatniego punktu listy i zrobić wszystko, co w twojej mocy. To przytłaczające, ale to właśnie sprawia, że serial jest atrakcyjny.

To, co przekonuje wiele osób do postaci Maxa, to właśnie fakt, że jako lekarz sam zmaga się z nieuleczalną chorobą jaką jest rak. Warto podkreślić też, że w serialu poznajemy również życie prywatne pozostałych bohaterów, a nie tylko zawodowe. Zmagają się oni z różnymi problemami, społecznymi, kulturowymi, czy też takimi, jakie doświadcza na co dzień każdy widz.

W serialu występują Ryan Eggold jako doktor Max Goodwin, Freema Agyeman jako doktor Hana Sharpe, Janet Montgomery jako doktor Laura Bloom, Jocko Sims jako doktor Floyd Pearson, Anupam Kher jako doktor Anil Kapoor oraz Tyler Labine jako doktor Iggy Frome.

O tym, czy uda się nowemu dyrektorowi przywrócić dawną chwałę najstarszego szpitala USA oraz wpłynąć na postawę personelu medycznego, przekonać się będzie można już 16 sierpnia o 18:20 na kanale FOX!

DEBRIS, sezon 1
(13 odcinków po 1 h)
PREMIERA: PONIEDZIAŁEK 30 SIERPNIA O GODZINIE 21:05

Dwoje agentów CIA i MI6 Bryan Beneventi (Jonathan Tucker) oraz Finola Jones (Riann Steele) wspólnie badają sprawę wraku statku kosmicznego, którego szczątki znajdują się na całym świecie. Pomimo odmiennego podejścia do sprawy, muszą razem współpracować, ponieważ fragmenty pojazdu istot pozaziemskich zaczynają źle oddziaływać na ludzkość i planetę. Zadaniem agentów jest zebranie wszystkich części wraku i rozwikłanie zagadki dziwnego wpływu statku kosmicznego na mieszkańców Ziemi

Postacie agentów różnią się od siebie znacząco. Bryan kieruje się faktami, a uczucia nie grają istotnej roli w jego życiu. Za to Finola jest pełną empatii, otwartą na ludzkość i ich problemy kobietą o wielkim sercu. Agentom o tak skrajnych charakterach nie będzie łatwo rozwiązać zagadki, od której zależą losy ludzkości.

-Bryan, to ktoś, kto rozumie, że uczucia są ważne, ale nie tak ważne, jak fakty. Jest gotów poświęcić jednego, by uratować dziesięciu. Od Finoli dowiaduje się, że empatia i wrażliwość są potężne i są im potrzebne, aby osiągnąć sukces. Ostatecznie, aby zakończyć tę nadrzędną misję, on i Finola muszą zaufać sobie nawzajem oraz swoim talentom, które początkowo są nieco sprzeczne – ale są tym, czego oboje potrzebują powiedział, aktor Jonathan Tucker, grający agenta Bryana.

W serialu występują Riann Steele jako agentka Finola Jones, Jonathan Tucker jako Bryan Beneventi, Norbert Leo Butz jako agent Craig Maddox oraz Scroobius Pip jako Anson Ash.

O tym, jak agenci poradzą sobie z tajemniczą zagadką paranormalnych zjawisk związanych z wrakiem kosmicznego pojazdu, będzie można się dowiedzieć już 30 sierpnia o godzinie 21:05 na FOX.

Weekend z dinozaurami

Na początek miesiąca oraz na każdą niedzielę, kanał FOX zaplanował dla swoich widzów emocjonujące chwile z ponadczasowymi filmami z serii Jurajski Park. W głównych rolach istoty, które wymarły miliony lat temu, czyli dinozaury!

Park Jurajski

Piątek, 06.08 21:05
Sobota, 07.08 18:35
Niedziela, 15.08 18:20
Czwartek, 19.08 22:00

Zaginiony świat: Jurassic Park

Sobota, 07.08 21:05
Niedziela, 08.08 18:35
Niedziela, 22.08 18:20
Czwartek, 26.08 22:00

Park Jurajski III

Niedziela, 08.08 21:05
Niedziela, 29.08 18:20

 

 

Ostatni prawdziwy mężczyzna, sezon 9
LAST MAN STANDING 9
(21 odcinków po 30 min)
PREMIERA: SOBOTA 7 SIERPNIA O GODZINIE 20:00 (4 ODCINKI)

Sezon 9 “Ostatniego prawdziwego mężczyzny” to kontynuacja historii Mike’a (Tim Allen), jego żony oraz córek, opowiedzianej z perspektywy niedalekiej przyszłości. Główni bohaterowie, a zarazem rodzice trzech dorosłych córek Mandy (Molly Ephraim), Kristin (Alexandra Krosney) oraz Eve (Kaitlyn Dever), są już dziadkami dwóch uroczych dziewczynek. Finałowy sezon przepełniony będzie emocjonującymi zwrotami akcji oraz gościnnymi występami postaci takich jak na przykład Joe, w którego rolę wciela się znany amerykański komik Jay Leno.

W sezonie pożegnalnym serialu “Ostatni prawdziwe mężczyzny” widzowie pomimo komediowego charakteru tego formatu na pewno nie będą mogli powstrzymać się od wzruszeń. Showrunner serialu, Kevin Abbott, wypowiedział się na temat tego, jak chciałby, żeby widzowie zapamiętali historię rodziny Baxterów:

– Mam nadzieję, że zostanie zapamiętany jako jeden z tych programów, które ludzie mogli oglądać z całą rodziną i rozpoznawali siebie lub członków swojej rodziny [w naszych postaciach]. Śmiechu z tego, co jest zabawne i może poczucia humoru w niektórych sytuacjach, które nie są zabawne. Właśnie tak chciałbym, aby zapamiętano “Ostatniego prawdziwego mężczyznę”.

W głównych rolach występują Tim Allen jako Mike Baxter, Nancy Travis jako Vanessa Baxter oraz Amanda Fuller jako Kristina Baxter.

Jak zakończy się ponad 10-letnia historia rodziny Baxterów, widzowie przekonają się już 7 sierpnia o godzinie 20:00 na kanale FOX Comedy.

MARATON KOMEDIOWY W FOX COMEDY

Widzowie FOX Comedy przyzwyczajeni są do tego, że na kanale nie ma miejsca na nudę i brak uśmiechu. Podobno śmiech to zdrowie, a legendy głoszą, że maratony filmów komediowych na kanale FOX Comedy rozbawią nawet najtwardszych sztywniaków! W sierpniu w każdą niedzielę od godziny 14:50 widzowie mogą liczyć na to, że FOX Comedy do późnych godzin wieczornych będzie emitować najśmieszniejsze komedie ostatnich lat!

01.08 14:50

ŚLUBNE WOJNY
W DOBOROWYM TOWARZYSTWIE
MARMADUKE
CO ZDARZYŁO SIĘ W LAS VEGAS
GDYBYM TU TYLKO BYŁ

08.08 14:50

WAKACJE JASIA FASOLI
DZIKA LOKATORKA
AGENT XXL: RODZINNY INTERES
AMERICAN PIE 2
SZKOŁA ŻYCIA

15.08 14:50

SIERŻANT BILKO
ED TV
SKAZANI NA SIEBIE
WAMPIRY I ŚWIRY
POZNAJ MOICH SPARTAN

22.08 14:50

WSZYSTKO SIĘ WALI
MARMADUKE
ŚLUBNE WOJNY
CO ZDARZYŁO SIĘ W LAS VEGAS
SZALONA NOC

29.08 14:50

SKAZANI NA SIEBIE
AGENT XXL: RODZINNY INTERES
WAMPIRY I ŚWIRY
SEX TELEFON
POZNAJ MOICH SPARTAN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *