Prasa - Ksiązka

Próbny egzamin gimnazjalny 2019 z „Gazetą Wyborczą”

Redakcja „Gazety Wyborczej” wraz z ekspertami opracowała specjalny zestaw materiałów, który pomoże uczniom 3. klas gimnazjum przygotować się do egzaminu, czekającego ich w kwietniu przyszłego roku. 4 grudnia br., we wtorkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” opublikowany zostanie próbny egzamin gimnazjalny z testami z części matematyczno-przyrodniczej, a w środowym numerze dziennika – 5 grudnia br. znajdą się arkusze z części humanistycznej.

 

W kwietniu 2019 r. odbędzie ostatni egzamin gimnazjalny zorganizowany przez Centralną Komisję Edukacyjną – dla wszystkich uczniów kończących naukę w starym systemie edukacji. Z myślą o nich „Gazeta Wyborcza” opublikuje w najbliższy wtorek testy z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych – biologii, geografii, chemii i fizyki. W środowym wydaniu dziennika pojawią się z kolei arkusze egzaminacyjne z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Do obu części przygotowano rozwiązania do zadań, aby uczniowie mogli sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi. Materiały opracował zespół ekspertów na wzór testów, jakie młodzież będzie rozwiązywać podczas oficjalnego egzaminu. Pomogą im one oswoić się z jego formułą i wymaganiami egzaminacyjnymi.

Wydania „Gazety Wyborczej” z próbnym egzaminem gimnazjalnym 2019 wspiera kampania promocyjna prowadzona w telewizji (TVN, Polsat, stacje tematyczne), radiu (RMF FM, TOK FM, Chilli Zet) oraz internecie (Librus, Google), a także autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej”, na Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych. Działania przygotował i zaplanował dział promocji „Gazety Wyborczej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *