Program finałowych koncertów na Placu Bankowym

Tradycją warszawskiego Finału WOŚP jest kilkugodzinny koncert główny, w czasie którego prezentują się niezwykli muzycy. Koncert w ramach 28. Finału będzie pierwszym w historii, który odbędzie się na Placu Bankowym, a na scenie zobaczymy 12 wykonawców, doskonale znanych publiczności Pol’and’Rock Festival.

Przypomnijmy, przez ostatnie lata centrum warszawskich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieściło się na Placu Defilad, czyli tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. W tym roku w miejscu tym trwa budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej, co oznacza, że organizowane przez WOŚP wydarzenie musi się odbyć w nowej lokalizacji. Telewizyjne studio Orkiestry zostanie wybudowane na Placu Teatralnym, tuż obok Teatru Wielkiego Opery Narodowej, natomiast koncert główny Finału WOŚP odbędzie się w tym samym miejscu, gdzie kilkanaście dni wcześniej warszawiacy witać będą Nowy Rok, czyli na Placu Bankowym.

Koncert główny uświetnią wykonawcy, którzy pojawili się na ostatniej, jubileuszowej, edycji Pol’and’Rock Festival.

Harmonogram koncertów na Placu Bankowym:

15:30 – 15:50 – Majka Jeżowska Band

16:00-16:25 – Cyrk Deriglasoff

16:35-17:00 – Pablopavo & Ludziki

17:10-17:35 – Sidney Polak

17:45-18:10 – Jazz Band Młynarski – Masecki

18:20-18:45 – Daria Zawiałow

18:55-19:20 – Renata Przemyk

19:30-19:55 – Agnieszka Chylińska

20:10 – 20:30 – Łydka Grubasa

20:40-21:00 – Kwiat Jabłoni

21:10-21:30 – Ralph Kaminski

21:40-22:00 – Tulia

Tradycyjnie o 20:00 niebo rozświetli Światełko do Nieba – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

Tematem najbliższej zbiórki będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc – Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę 1,1 mld PLN.

28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Tematem najbliższej zbiórki będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc – Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

 

Fot: Damian Mękal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *