„Program klimatyczny” Radia TOK FM na czas szczytu COP26 w Glasgow

Od poniedziałku, 1 listopada 2021 r. – w trakcie szczytu klimatycznego COP26 w Radiu TOK FM będzie można słuchać codziennego, wieczornego podsumowania informacji związanych z katastrofą klimatyczną i szczytem odbywającym się w Glasgow. Specjalny „Program klimatyczny” poprowadzą dziennikarze TOK FM: Filip Kekusz, Paweł Sulik, Agnieszka Lichnerowicz, Adam Ozga, Maciej Zakrocki, Tomasz Setta oraz Thomas Orchowski. Oprócz tego również w innych audycjach stacji pojawi się kwestia klimatu i przeciwdziałania jego zmianom, a od 2 listopada na tokfm.pl działać będzie licznik odmierzający czas do końca 2030 r., czyli do momentu, w którym powinniśmy znacząco zmniejszyć emisję CO2.

 

Obok specjalnego „Programu klimatycznego”, nadawanego na antenie w dni tygodnia po godz. 21:00, redakcja Radia TOK FM przygotowała też inne audycje poświęcone klimatowi i ekologii.

W programie „TOK360”, emitowanym od poniedziałku do piątku w godz. 18:00-19:40, pojawi się specjalny blok „COP360”. Każdy z dni COP26, czyli szczytu klimatycznego w Glasgow, ma swój temat wiodący, dlatego zespół TOK FM w ramach programu „COP360” przyjrzy się każdemu zagadnieniu i temu, dlaczego mają one znaczenie dla walki z kryzysem klimatycznym.

Kwestia katastrofy klimatycznej będzie pojawiać się też w niemal wszystkich audycjach publicystycznych i informacjach Radia TOK FM aż do 12 listopada, czyli dnia zakończenia szczytu COP26. Na antenie nie zabraknie programów z udziałem słuchaczy – w najbliższych tygodniach klimatowi poświęcone będą również wydania programu „Mikrofon TOK FM”, obecnego na antenie w dni tygodnia po godz. 20:00.

Oprócz tego już od 4 października w ramach audycji „Światopodgląd” Agnieszki Lichnerowicz (na antenie od wtorku do piątku w godz. 15:00-16:40) nadawany jest specjalny segment „Ekopodgląd”. To codzienna rozmowa o wielu wymiarach globalnego kryzysu ekologicznego – nie tylko klimatycznego oraz ich konsekwencjach społecznych, ekonomicznych, międzynarodowych i cywilizacyjnych. W audycji omawiane są raporty, analizy i propozycje rozwiązań.

Na antenie TOK FM swoje stałe miejsca w ramówce mają „Informacje smogowe” (na koniec serwisów informacyjnych o 8:00 i 16:00). Cyklicznie pojawiają się też audycje: „Przewodnik smogowy” i „Przewodnik klimatyczny”.

Dodatkowo, 2 listopada br. na stronie tokfm.pl  pojawi się licznik odmierzający czas do 31 grudnia 2030, do godz. 23:59. To moment, w którym powinniśmy odejść od węgla i znacząco zredukować emisję CO2.

Inicjatorem umieszczenia licznika na stronach internetowych serwisów informacyjnych i portali, do której dołączy tokfm.pl, jest Greenpeace.

Redakcja tokfm.pl będzie publikować nowe i przypominać istniejące już materiały dotyczące katastrofy klimatycznej. Przypomni również deklarację TOK FM – o nazywaniu rzeczy po imieniu, jeśli chodzi o opis zjawisk wiążących się z katastrofą klimatyczną. Więcej informacji na ten temat –  tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *