Projektory Epson wyświetlą wyjątkowe murale na wrocławskim Nadodrzu

W najbliższy weekend – 20 i 21 września – na wyjątkowym wrocławskim osiedlu Nadodrze, porównywanym słusznie do berlińskiego Kreuzberga czy rzymskiego Zatybrza, odbywać się będzie przedsięwzięcie artystyczne Kinomural.

 

 

 

 

W ramach innowacyjnego projektu wideo ,na ścianach kamienic wyświetlone zostaną ruchome murale artystów z całego świata. W dwóch kluczowych lokalizacjach za projekcje animacji i obrazów odpowiadać będą laserowe projektory Epson EB-L1755U wykorzystujące technologię 3LCD.

Urządzenia specjalizującej się w tworzeniu urządzeń do druku i projekcji obrazu firmy Epson przyczynią się do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, jakim jest zmiana powierzchni wrocławskich kamienic i podwórek w wielkoformatową galerię sztuki. Modele Epson EB-L1755U zainstalowane zostaną przy ulicy Kurkowej oraz Rydygiera, by wyświetlać murale w najróżniejszych formach – od wideoartu, przez animację, po kino eksperymentalne. Jak zapewniają organizatorzy, będzie to pierwszy w Polsce projekt prezentujący sztukę w takiej formule.

Wybrane urządzenia, ze względu na parametry wyświetlanego obrazu oraz wszechstronność instalacji, idealnie nadają się do zastosowania podczas odważnych projektów artystycznych. Sprzęt oparty na technologii 3LCD oferuje rozdzielczość WUXGA z możliwością optymalizacji do jakości 4K, z kolei laserowe źródło światła zapewnia długowieczność i jasność na poziomie 15 tys. lumenów. Dodatkowo kąt montażu projektora wynosi 360°, co pozwala umieścić go w dowolnym miejscu bez zniekształcenia obrazu.

„Mamy bogatą historię współpracy z artystami i instytucjami kultury. Tworzone przez Epson technologie pozwalają na udostępnianie twórcom nowych, niedostępnych wcześniej środków ekspresji, takich jak mapping czy wielkoformatowe projekcje, które dzieją się poza salami kinowymi. Wysokiej jasności projektor Epson EB-L1755U dzięki jasności, jakości i zestawowi funkcjonalności daje gwarancję niesamowitych wrażeń, dzięki którym Nadodrze stanie się miejscem jeszcze bardziej niezwykłym”powiedział Andrzej Bieniek z Epson.

„Na 12 ścianach 8 kamienic zobaczymy kilkadziesiąt historii opowiedzianych przez 22 wyśmienitych twórców z kraju i ze świata. Są wśród nich m.in. Filip Zawada, Tomek Tryzna, a także Thorsten Fleisch, znany na całym świecie z projektu pt. »Energie!«, w którym ujawnia się jego fascynacja odkryciami Nikoli Tesli. Wspólnie stworzymy galerię sztuki pod gołym niebem. Pokażemy nowe oblicze Nadodrza”zapowiada Bartek Bartos, jeden z pomysłodawców Kinomuralu.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie organizatora: www.kinomural.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *