Propozycje Platformy Canal+ na czwartek 28 maja

Propozycje programowe kanałów Platformy Canal+ na czwartek 28 maja 2020 roku.

 

 

CANAL+ PREMIUM

 

Grzesznik 3

serial kryminalny, USA, 2020
reżyser: Adam Bernstein
obsada: Bill Pullman, Chris Messina, Jessica Hecht, Parisa Fitz-Henley

Harry Ambrose wie o ludzkich grzechach więcej niż ktokolwiek inny. Doświadczony detektyw ma przed sobą nową sprawę.

Skąd bierze się zło? Czemu na pozór zwyczajni ludzie popełniają straszliwe zbrodnie? Trzeci sezon serialu kryminalnego, w którym paradoksalne incydenty bada detektyw o zmęczonej twarzy Billa Pullmana. I oto Harry Ambrose staje przed nowym wyzwaniem. Pracując nad sprawą, w której podejrzanym jest powszechnie lubiany nauczyciel, będzie musiał sięgnąć daleko w mroczną przeszłość.

PREMIERA: CANAL+ PREMIUM, czwartek, 28 maja, godz. 21:00, odc. 7., 8.,

 

CANAL+ FILM

Park Jurajski

film przygodowy, 1993
reżyser: Steven Spielberg
obsada: Sam Neil, Jeff Goldblum, Laura Dern, Richard Attenborough

W „Jurassic Park” Steven Spielberg ożywił na ekranie wymarłe przed 65 milionami lat dinozaury. Nagrodzony trzema Oscarami film zarobił na świecie blisko miliard dolarów, stał się jednym z najbardziej kasowych hitów w historii i dokonał przełomu w dziedzinie cyfrowych efektów specjalnych.

Ekscentryczny miliarder John Hammond (Richard Attenborough), właściciel specjalizującej się w biotechnologiach firmy InGen, tworzy na tropikalnej wyspie Nublar jedyny w swoim rodzaju rezerwat przyrody. Jego atrakcją są …dinozaury, sklonowane okazy gadów, które wymarły przed dziesiątkami milionów lat. Naukowy odnaleźli potrzebny do odtworzenia prehistorycznych bestii kod DNA w krwi dinozaurów, zakonserwowanej w ciałach zatopionych w bursztynie komarów z epoki jurajskiej. Brakujące elementy kodu genetycznego uzupełniono DNA współcześnie żyjącej żaby afrykańskiej. Uczeni pracujący przy projekcie przyznają, że powołane przez nich do życia zwierzęta to nie tyle prehistoryczne dinozaury, ile współczesna wariacja genetyczna na ich temat. To jednak tylko naukowe niuanse: z punktu widzenia laika po wyspie Nublar biegają prawdziwe Tyranozaury, Stegozaury i inne przywołane z otchłani czasu niesamowite stworzenia.

EMISJA: CANAL+ FILM, czwartek, 28 maja, godz. 20:00

Zaginiony świat Jurassic Park

film przygodowy, USA
reżyser: Steven Spielberg
obsada: Jeff Goldblum, Julianne Moore, Pete Postlethwaite

Minęły już cztery lata od likwidacji Parku Jurajskiego, a firmę ekscentrycznego milionera Johna Hammonda przejął jego siostrzeniec Peter Ludlow. Jak się okazuje, nie wszystkie dinozaury zginęły, a ocalałe jednostki przeniosły się na sąsiednią wyspę.

Gdy Hammond się o tym dowiaduje, po raz kolejny wysyła na wyspę parę naukowców, by przyjrzeli się bliżej ocalałym okazom. Tymczasem Peter postanawia złapać kilka gadów…

EMISJA: CANAL+ FILM, czwartek, 28 maja, godz. 22:00

Park Jurajski 3

film przygodowy, USA
reżyser: Joe Johnston
obsada: Sam Neill, Trevor Morgan, Téa Leoni, William H. Macy

Zaniepokojeni rodzice organizują ekipę ratunkową. Na jej dowódcę wytypowali naszego dobrego znajomego z pierwszej części filmu – Dr. Alana Granta. Naukowiec poszukuje właśnie funduszy na kontynuowanie badań potwierdzających teorię o inteligencji Velociraptorów i nieświadom prawdziwego celu misji godzi się na wyprawę.

Tymczasem Sorna jest pozostałością po ośrodku korporacji InGen należącej do ekscentrycznego milionera Hammonda. Tu dokonywano eksperymentów genetycznych przywracających do życia wymarłe przed milionami lat temu dinozaury. Gdy Grant w dramatycznych okolicznościach postawi wreszcie nogę na wyspie, czekają go nie lada kłopoty.

EMISJA: CANAL+ FILM, czwartek, 28 maja, godz. 00:10

 

CANAL+ FAMILY

 

Kopciuszek. Historia prawdziwa

animacja, USA, 2018

reżyser: Lynne Southerland

W królestwie, w którym mieszka Kopciuszek, władza została przejęta przez pewnego oszusta, a prawowity książę zamieniony w mysz. Wszędzie panuje nieład, dlatego Kopciuszek decyduje się zaprowadzić porządek na własną rękę, a także uratować księcia, który znalazł się w opałach.

Kopciuszek wraz z przyjaciółmi wybiera się na królewski bal. Po przybyciu na miejsce odkrywają straszliwy sekret. Okazuje się bowiem, że książę został zamieniony w mysz, a jego miejsce na dworze zajął oszust, który kontrolowany jest przez wiedźmę o okrutnych zamiarach. Aby odczarować zaklęcie i przywrócić porządek na dworze, Kopciuszek musi odnaleźć magiczny pierścień odczarowujący wszystkie złe zaklęcia. W poszukiwaniu ratunku Kopciuszek udaje się wraz z myszkami do zaczarowanej krainy.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, czwartek, 28 maja, godz. 18.05, powtórka 31.05 o godz. 11:45

 

CANAL+ SERIALE

 

Moscow Noir

serial przygodowy, Szwecja
reżyser: Johan Brisinger
obsada: Adam Pålsson, Karolina Gruszka, Linda Zilliacus, Georg Nikoloff, Christopher Wagelin, Brian McCardie

Akcja „Moscow Noir” rozgrywa się w Moskwie, w latach 90. ubiegłego stulecia. Tom Blixen (w tej roli znany m.in. z serialu „Most nad Sundem” Adam Pålsson) jest pochodzącym ze Szwecji bankierem inwestycyjnym.

Aby poprawić swoje notowania w firmie, miesza się w podejrzane interesy, a co za tym idzie – konszachty z milionerami, politykami, oligarchami i prywatnymi ariami.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, czwartek, 28 maja, godz. 22:20, odc. 7.

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Homoterapie. Czy to się leczy?

dokument, 95’, Francja, 2019
reżyser: Bernard Nicolas

Kulisy pseudonaukowej praktyki druzgoczącej psychikę osób homoseksualnych.

Terapia konwersyjna. Jej celem jest „nawracanie” osób LGBT na heteroseksualizm. Radykalne ruchy kościelne, uważające skłonności gejów i lesbijek za dewiację, utrzymują, że można ją leczyć poprzez specjalne sesje, egzorcyzmy i uzdrawiające msze. Dokumentalista Bernard Nicolas rozmawia ze zwolennikami homoterapii oraz przedstawia losy ludzi, którym złamała ona życie.

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, czwartek, 28 maja, godz. 20:30, powtórka 30.05 o godz. 22:35

 

ALE KINO+

 

Kino Mówi: Twardziele „Nigdy Cię tu nie było”

kryminał, 2017, Wielka Brytania
reżyser: Lynne Ramsay
obsada: Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonov

Lynne Ramsay po kilku latach przerwy powraca z wyjątkową historią byłego agenta do zadań specjalnych. W roli głównej Joaquin Phoenix znany z takich kinowych hitów jak „Gladiator”, „Ona”, czy „Spacer po linie”.

Joe, były agent do zadań specjalnych, zmaga się z poważnymi problemami psychicznymi. Przez wzgląd na swój zawód widział już prawie wszystko. Marzy, aby świat o nim zapomniał, a prześladujące go wspomnienia zniknęły na zawsze. Jednak gdy mężczyzna dowiaduje się o zaginięciu pewnej nastolatki, podejmie się jej odnalezienia. Wkrótce przekona się, że w jego misji nic nie jest tym, czym się wydaje. Celem jego życia staje się odnalezienie i uratowanie niewinnej dziewczyny, a on sam niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

PREMIERA: ALE KINO+, czwartek, 28 maja, godz. 22:15, powtórka 31.05 o godz. 22:10

 

KUCHNIA+

 

Czy na pewno umiesz gotować? 4

program kulinarny
12×25′, prod. Polska, 2017

Zaskakujące kulinarne tricki, garść ciekawych porad i mnóstwo zabawnych sytuacji. Andrzej Polan już po raz piąty zapyta domorosłych adeptów sztuki kulinarnej „Czy na pewno umiesz gotować?”

Autorskie reality show Kuchni+ to program, w którym bohaterem każdego odcinka jest osoba zgłoszona przez rodzinę. Bohater myśli, że bliscy zgłosili go do programu kulinarnego ze względu na jego duży talent. Każdy z bohaterów uważa, że jego popisowe danie jest najlepsze i doceniane przez domowników. Widzowie dowiadują się jednak, że tak naprawdę rodzina ma już dość przesolonej lasagne, mdłej pomidorówki lub twardych schabowych, ale boi się powiedzieć to wprost kucharzowi-amatorowi.

EMISJA: KUCHNIA+, czwartek, 28 maja, godz. 18:00, odc. 1., emisje kolejnych odcinków od poniedziałku do piątku o godz.18:00

 

DOMO+

 

Ucieczka na wieś 18

Seria dokumentalna, Wlk. Brytania, 2018, 70 x 60 min

Kolejny sezon uwielbianej przez widzów Domo+ serii. Razem z bohaterami programu wyruszymy na poszukiwanie wymarzonych domów na brytyjskiej prowincji.

W każdym odcinku występuje jedna rodzina, która chce przeprowadzić się na wieś. Ma już z grubsza upatrzoną lokalizację i konkretne oczekiwania wobec swojego przyszłego domu. Prowadzący przedstawia jej trzy nieruchomości, mówiąc o ich mocnych i słabych stronach. Pokazuje też najbliższą okolicę i jej walory, dzięki czemu widzowie mają okazję poznać różne, malownicze zakątki Wielkiej Brytanii.

EMISJA: DOMO+, czwartek, 28 maja, godz. 18:00, odc. 33. i 34., powtórka 27.05 o godz. 7:40

 

PLANETE+

 

Gotowi na koniec świata?

seria dokumentalna, Kanada, 2016, 6×52 min.

Ludzie od tysięcy lat mówią o apokalipsie i próbują się do niej przygotować. Jednak nikt tak naprawdę nie wie co nas czeka.

Czy nastąpi i jak będzie wyglądał? Teorii dotyczących końca cywilizacji powstało w ciągu wieków niezwykle dużo. Seria dokumentalna „Gotowi na koniec świata?” stara się odpowiedzieć na te nurtujące ludzi od zawsze pytania. Twórcy dokumentu prezentują widzom różne „scenariusze” i przepowiednie, sięgając do wszystkich dostępnych źródeł: mitów, historii oraz nauki. Sprawdzają też większość z teorii: od tych najbardziej realistycznych do najbardziej niedorzecznych.

EMISJA: PLANETE+, czwartek, 28 maja, godz. 22:00, odc. 1.

 

MiniMini+  

 

Strażak Sam 11

Wielka Brytania, 2017

Nowe przygody uwielbianego przez najmłodszych widzów Strażaka Sama i jego nieustraszonych przyjaciół to mądra rozrywka dla całej rodziny. 

Strażak Sam razem ze swoją dzielną ekipą: Elvisem, Penny, Arnoldem, Ellie oraz komendantem Steelem  po raz kolejny stawią czoła niebezpiecznym sytuacjom i przywrócą spokój w miasteczku Pontypandy. Tym razem będą musieli poradzić sobie z eksplodującymi w lesie kanistrami oraz zdjąć samochód, który utknął na drzewie. Ponadto dzielna ekipa brawurowo uratuje człowieka wiszącego nad przepaścią oraz będzie musiała opanować psa-robota, który wymknął się spod kontroli. Żadna akcja nie jest zbyt trudna dla Strażaka Sama i jego nieustraszonej załogi! 

EMISJA: MINIMINI+, czwartek, 28 maja, godz. 18:00, odc. 6.

 

teleTOON+

 

Klub Winx 8

Serial animowany, Włochy, 2018, 26 x 26 min.

Nowe przygody sześciu młodych, utalentowanych czarodziejek. Dziewczyny Winx jednoczą siły, by walczyć ze złem i ratować swój magiczny świat.

Tym razem Bloom, Stella, Muza, Tecna, Aisha i Flora będą musiały stawić czoła złemu czarownikowi, Valtorowi, który chce władać całym magicznym uniwersum. Valtor kradnie światło gwiazd, by zdobyć wielką, nieograniczoną moc. Dorana, królowa najjaśniejszej gwiazdy, Lumenii, wzywa czarodziejki Winx na ratunek. W tej niebezpiecznej misji dziewczyny będzie wspierać Twinkly, wysłanniczka królowej.

EMISJA: TELETOON+, czwartek, 28 maja, godz. 10:15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *