MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

Propozycje Platformy Canal+ na poniedziałek 15 czerwca

Propozycje programowe kanałów Platformy Canal+ na poniedziałek 15 czerwca 2020 roku.

 

 

CANAL+ PREMIUM

 

Powrót z zaświatów

Thriller, Hiszpania, 2018
reżyser: Maria Pulera
obsada: Nicolas Cage, Franka Potente, Penelope Mitchell

Joe spotyka kobietę, która w wyjątkowych okolicznościach może skontaktować się z duszami zza światów. Mężczyzna pomaga kobiecie skontaktować się z córką, która umiera i ocalić ją. Niestety, duch w ciele córki jest teraz duchem zmarłej żony Joe..

Film opowiada historię kierowcy ciężarówki, który jest cały czas nawiedzany przez pamięć o zmarłej żonie i dziecku. Na swojej drodze spotyka Julie, kobietę ze zdolnościami paranormalnymi, która może kontaktować się z duszami zza światów. Angażuje ona Joego w desperacki wysiłek, by odnaleźć zagubioną duszę swojej śpiącej córki, Billie. Ale duch zmarłej żony Joego, Mary, okazuje się być silniejszym, wchodzi w ciało młodej dziewczyny i zdecydowany jest uregulować niedokończone sprawy z żywymi.

EMISJA: CANAL+ PREMIUM, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 20:00

 

CANAL+ FILM

 

Jarhead: Prawo powrotu

reżyseria: Don Michael Paul

obsada: Yael Eitan, Nicholas Aaron, Adi Alamo

Izrael i Stany Zjednoczone łączą siły, aby uratować pilota przetrzymywanego na terenie Syrii. Kontynuacja głośnego filmu „Jarhead”.

Izraelski pilot myśliwca zostaje zestrzelony nad Syrią i pojmany przez jedną z frakcji Hezbollahu. Jako że jest synem amerykańskiego polityka, osiadłym w Izraelu na mocy prawa powrotu, odbić go próbują reprezentanci sił wojskowych obu krajów. Kolejny z coraz dłuższej serii sequeli filmu „Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej”.

EMISJA: CANAL+ FILM, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 22:00

 

CANAL+ FAMILY

 

Park jurajski

przygodowy, USA, 1993
reżyseria: Steven Spielberg
obsada: Sam Neil, Jeff Goldblum, Laura Dern, Richard Attenborough

W “Jurassic Park” Steven Spielberg ożywił na ekranie wymarłe przed 65 milionami lat dinozaury. Nagrodzony trzema Oscarami film zarobił na świecie blisko miliard dolarów, stał się jednym z najbardziej kasowych hitów w historii i dokonał przełomu w dziedzinie cyfrowych efektów specjalnych.

Ekscentryczny miliarder John Hammond (Richard Attenborough), właściciel specjalizującej się w biotechnologiach firmy InGen, tworzy na tropikalnej wyspie Nublar jedyny w swoim rodzaju rezerwat przyrody. Jego atrakcją są …dinozaury, sklonowane okazy gadów, które wymarły przed dziesiątkami milionów lat. Naukowy odnaleźli potrzebny do odtworzenia prehistorycznych bestii kod DNA w krwi dinozaurów, zakonserwowanej w ciałach zatopionych w bursztynie komarów z epoki jurajskiej. Brakujące elementy kodu genetycznego uzupełniono DNA współcześnie żyjącej żaby afrykańskiej. Uczeni pracujący przy projekcie przyznają, że powołane przez nich do życia zwierzęta to nie tyle prehistoryczne dinozaury, ile współczesna wariacja genetyczna na ich temat. To jednak tylko naukowe niuanse: z punktu widzenia laika po wyspie Nublar biegają prawdziwe Tyranozaury, Stegozaury i inne przywołane z otchłani czasu niesamowite stworzenia.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 19:30

 

CANAL+ SERIALE

 

Zbaw nas ode złego

serial kryminalny, Dania, 2019
reżyseria: Louise Friedberg
obsada: Claus Riis Østergaard, Anders Juul, Lene Maria Christensen

Mroczna, serialowa produkcja o naturze zła oraz strachu. Kilka osób łączy siły, by pozbyć się lokalnej zakały i w ten sposób otwiera wrota inferna.

Duńskie miasteczko jakich wiele, a w nim psycholog z piekła rodem; krętacz,  amoralny manipulator, może i morderca. Grupka miejscowych ma dość indywiduum zatruwającego życie. Chce mu wymierzyć sprawiedliwość, ale nie tędy droga. Samosąd nieodwracalnie zmienia piątkę sprzymierzonych mieszkańców. Mroczna, serialowa produkcja o naturze zła i strachu.

PREMIERA: CANAL+ SERIALE, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 22:00, odc. 3., 4., powtórka 22 czerwca o godz. 20:05

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Hollywoodzkie kino akcji – prawda i mity 3

dokument, 6×30’
USA, 2019

Czym jest fakt naukowy, a czym fantazja z Fabryki Snów? Terry Schappert oraz Larry Zanoff odpowiadają na to pytanie z hukiem i z humorem.

Ciąg dalszy demistyfikacji hollywoodzkiego kina akcji. Emerytowany komandos Terry Schappert i mistrz broni Larry Zanoff biorą na warsztat najbardziej spektakularne sceny filmowe, aby sprawdzić, czy byłyby one możliwie w „realu”. Będzie dużo huku i dużo zabawy.

PREMIERA: CANAL+ DOKUMENT, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 20:30, odc. 1., 2., powtórka 22 czerwca o godz. 19:45

 

ALE KINO+

Paragraf 187

kryminał, USA, 1997
reżyseria: Kevin Reynolds
obsada: Samuel L. Jackson, John Heard, Kelly Rowan, Clifton Collins Jr.

Lekcja wychowawcza z Samuelem L. Jacksonem w głównej roli. Nauczyciel Trevor Garfield mierzy się ze szkolną bandyterką.

Trevor Garfield to nauczyciel wykolejonej młodzieży. Pewnego dnia zdesperowany uczeń dźga go nożem. Po rekonwalescencji Garfield przenosi się do ogólniaka w Los Angeles. Na drugim końcu Stanów też musi stawić czoła złej dzieciarni, która chętnie uczy się tylko gangsterskiego fachu. Realistyczny dramat o gangrenie systemu edukacyjnego z Samuelem L. Jacksonem w roli głównej.

PREMIERA: ALE KINO+, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 20:10, powtórka 19 czerwca o godz. 23:40

 

KUCHNIA+

 

Claus Meyer – kulinarna przygoda na Manhattanie

Film dokumentalny, Dania, 2017, 55 min.
Reżyseria: Keld Klüwer

Claus Meyer, współzałożyciel słynnej restauracji Noma, sprzedaje wszystko i wyrusza na podbój Nowego Jorku.

Claus Meyer, duński restaurator, autor książek kulinarnych i gospodarz programów telewizyjnych, uważany jest za pioniera tzw. nowej kuchni nordyckiej, która zyskała wielką popularność w Europie. Teraz Meyer postanawia spróbować szczęścia na Manhattanie i otwiera restaurację w prestiżowym budynku Grand Central Terminal. Czy odniesie sukces na bardzo konkurencyjnym, nowojorskim rynku?

PREMIERA: KUCHNIA+, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 21:15, powtórka 21 czerwca o godz. 13:30

 

DOMO+

  

Wielkie projekty: nasz ulica

seria dokumentalna, 6×60
Wielka Brytania, 2019

Kevin McCloud przedstawia dziesięcioro śmiałków, którzy przekuwają marzenie o własnym domu w czyn. Będzie krew, pot i łzy.

Dziesięciu prywatnych inwestorów własnymi rękami buduje domy w szczerym polu, wzdłuż nieistniejącej jeszcze ulicy. Tak w skrócie można opisać to przedsięwzięcie pod egidą Kevina McClouda, realizowane w Oxfordshire. Skromne jak na Wielką Brytanię budżety i wielki entuzjazm zderzą się z twardą, budowlaną rzeczywistością. Ciężka harówka, stres i zniszczone dłonie. Czy było warto? Zobaczcie sami.

PREMIERA: DOMO+, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 21:00, odc. 3., powtórka 16 czerwca o godz. 14:35

 

PLANETE+

 

Polska z góry 4

Seria dokumentalna, Polska, 2020, 12 x 25 min.
Reżyseria: Rymwid Błaszczak

Kontynuacja autorskiej serii Planete+, pokazującej Polskę z lotu ptaka. Pięknym zdjęciom towarzyszy ciekawa narracja.

W czwartym sezonie poszybujemy nad Trójmiastem, Zatoką Gdańską i otwartym morzem. Zobaczymy też Opole, Bydgoszcz, Tarnów, Gniezno i Leszno. Usłyszymy wiele ciekawostek o ich historii i dniu dzisiejszym. Polecimy nad Beskid Sądecki, Pieniny, Kotlinę Kłodzką i niezwykłą Krainę Wygasłych Wulkanów. Obejrzymy z góry Biskupin, by na koniec nacieszyć oczy widokiem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

PREMIERA: PLANETE+, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 18:30, odc. 3., powtórka 16 czerwca o godz. 19:30

 

MiniMini+   

 

Noddy: Detektyw w krainie zabawek 2 – odcinki specjalne

Serial animowany, Francja, Wielka Brytania, USA, 2018

Odc. 1

Noddy pomaga Coco i Cleo w dostaniu się do Akademii Wróżek

Coco i Cleo dostają swoje pierwsze, magiczne różdżki i zostają zaproszone do Akademii Wróżek. Zanim zostaną pełnoprawnymi członkiniami Akademii, muszą wykonać trzy zadania, wyznaczone im przez surowego profesora Moondazzle. Noddy, Revs i Bumpy postarają się im pomóc w przejściu tej próby, a Coco i Cleo będą musiały zrozumieć, co to znaczy być prawdziwą wróżką.

Odc.2

Noddy pomaga Piratom odnaleźć bajeczny skarb Krainy Zabawek.

Piraci pod wodzą Kapitana wyruszają na poszukiwanie bajecznego skarbu, uzbrojeni w starą mapę. Niespodziewanie do akcji wkracza odwieczna rywalka Kapitana, słynna piratka Tina. Ona też chce znaleźć skarb – dzięki swojej magicznej kuli. Kto pierwszy dotrze do celu? Czy Noddy pomoże Piratom wygrać tę rywalizację?

Odc. 3

W krainie zabawek pojawia się siostra Deltoida. Super rodzeństwo zaczyna ze sobą rywalizować, co sprowadza na wszystkich kłopoty.

Siostra Deltoida, Pectora, robi mu niespodziankę i przyjeżdża do krainy zabawek. Podobnie jak brat ma super umiejętności, którymi lubi się popisywać. Deltoid robi się zazdrosny o uwagę i podziw innych. Postanawia zaimponować wszystkim swoją nową katapultą. Niestety, maszyna nie jest jeszcze gotowa, co staje się początkiem kłopotów. Jak zwykle, cała nadzieja w Noddym…

PREMIERA: MINIMINI+, poniedziałek, 15 czerwca, od godz. 11:00, trzy odcinki specjalne

 

teleTOON+

 

To jakieś czary

Serial animowany, Francja, 2014, 52 x 11 min.

Wystrzałowe przygody dziesięcioletniego Toma i szesnastoletniej Cindy, którzy wraz z rodziną opuścili magiczny świat baśni i próbują żyć tak, jak wszyscy ludzie na Ziemi.

Życie Toma i Cindy w krainie baśni nie ma happy endu. Ich rodzice, wróżka Willow i jej ukochany mąż Gregore, zreformowany ogr, są zmuszeni wyemigrować i osiedlić się ze swoimi dziećmi w realnym świecie. Tu muszą stawić czoło zupełnie nowym trudnościom, ale niełatwo walczyć ze starymi  przyzwyczajeniami. Każdy problem próbują rozwiązać za pomocą magicznej różdżki! Niestety, na Ziemi nie ma gwarancji szczęśliwego zakończenia, zwłaszcza gdy do niefrasobliwej rodzinki dołączają inne magiczne przybłędy, takie jak Ferocia, czarownica o niewyparzonym języku, lub ropucha Jego Wysokość, wciąż szukający tej jedynej, która obdarzy go magicznym pocałunkiem.

PREMIERA: TELETOON+, poniedziałek, 15 czerwca, godz. 13:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *