Canal+ PolskaMediaZapowiedzi TV

Propozycje Platformy Canal+ na wtorek 19 maja

Propozycje programowe kanałów Platformy Canal+ na wtorek 19 maja 2020 roku.

 

 

CANAL+ PREMIUM

 

Richard mówi do widzenia

komediodramat, USA, 2018
reżyseria: Wayne Roberts
obsada: Johnny Depp, Rosemarie DeWitt, Odessa Young, Danny Huston

Richard chce odejść z hukiem. Johnny Depp jako śmiertelnie chory wykładowca, który stara się intensywnie wykorzystać pozostały mu czas.

Richard, wykładowca angielskiego, któremu zostało tylko sześć miesięcy życia, nie zamierza wchodzić łagodnie do dobrej nocy. Nie, on buntuje się, gdy światło się mroczy: zmienia sposób prowadzenia zajęć ze studentami na wysoce nieortodoksyjny i brutalnie szczery. Tragikomedia, w której główną rolę odgrywa Johnny Depp, specjalista od postaci rebeliantów i ekscentryków.

EMISJA: CANAL+ PREMIUM, wtorek, 19 maja, godz. 21:00

 

CANAL+ FILM

 

Truposze nie umierają

horror, USA, Szwecja, 2019
reżyseria: Jim Jarmusch
obsada: Bill Murray, Adam Driver, Tom Waits, Chloë Sevigny, Steve Buscemi

Żywe truposze wędrują po ulicach, powłócząc nogami i szczerząc zaniedbane zęby. Właśnie tak, strasznie i śmiesznie, wygląda apokalipsa wg Jima Jarmuscha.

„A kto umarł, ten nie żyje”; czyżby? Oto zmarli wstają z grobów i ruszają w świat. Jim Jarmusch, klasyk kina niezależnego, twórca „Inaczej niż w raju” i „Poza prawem”, przedstawia wariację na temat horroru o zombie, odznaczającą się typowymi dla niego absurdalnym humorem i niespiesznym rytmem. W obsadzie m.in.: Adam Driver, Bill Murray, Tom Waits i Tilda Swinton.

EMISJA: CANAL+ FILM, wtorek, 19 maja, godz. 20:00 

 

CANAL+ FAMILY

 

Święta Judy

biograficzny, USA, 2018
reżyseria: Sean Hanish
obsada: Michelle Monaghan, Leem Lubany, Common, Alfred Molina, Alfre Woodard

Poznajcie Judy Wood. Oparta na faktach historia adwokatki, która ruszyła z posad amerykańskie prawo azylowe. W głównej roli: Michelle Monaghan.

Los Angeles. Judy Wood specjalizuje się w prawie imigracyjnym. Właśnie zajmuje się sprawą młodej kobiety afgańskiego pochodzenia, której grozi deportacja ze Stanów Zjednoczonych. Wood inicjuje zmiany w ustawodawstwie, które nie tylko pomogą jej klientce, ale także dadzą szanse tysiącom kobiet szukającym azylu w USA. Stawka jest wysoka.

EMISJA: CANAL+ FAMILY, wtorek, 19 maja, godz. 21:00

 

CANAL+ SERIALE

 

Zwyczajna kobieta

Serial , Rosja, 2018

reżyser: Boris Khlebnikov

obsada: Anna Mikhalkova

39-letnia Marina prowadzi swój własny, niewielki biznes. Ma normalną rodzinę oraz zwyczajne, codzienne zmartwienia. Wszystko w jej życiu wydaje się być idealnie poukładane, ale za tym perfekcyjnym obrazkiem kryją się mroczne sekrety.

Marina jest przykładną matką, żoną oraz szefową, a przynajmniej tak się wydaje na pierwszy rzut oka. 39-letnia kobieta prowadzi własny biznes – niewielką kwiaciarnię i właśnie spodziewa się trzeciego dziecka z mężem Artemem. Jej starsza córka właśnie postanowiła rzucić studia, a młodsza już nienawidzi swojego nienarodzonego rodzeństwa. Jednak za tą piękną fasadą przykładnej rodzinki kryją się mroczne tajemnice. Okazuje się, że mąż ma kochankę, która właśnie zaszła z nim w ciążę, a Marina prowadzi dobrze ukrywane podwójne życie.

EMISJA: CANAL+ SERIALE, odc. 1., wtorek, 19 maja, godz. 19:05

 

CANAL+ DOKUMENT

 

Ferrante Fever – gorączka czytania

film dokumentalny, Włochy 2017

Prawdziwa tożsamość literata skrywającego się pod pseudonimem Elena Ferrente jest oficjalnie nieznana, choć kolejne książki Ferrente stają się bestsellerami we Włoszech i za granicą. Dokument “Ferrante Fever – gorączka czytania” nadaje życie powieściom tajemniczego autora.

Elena Ferrante to jedna z najbardziej zagadkowych postaci włoskiego życia publicznego. Wielu literaturoznawców i językoznawców podejmuje próby ustalenia jej płci, wieku czy pochodzenia, a wyniki badań są ze sobą zazwyczaj sprzeczne. Jedno nie podlega wątpliwości – proza Ferrente od lat cieszy się uznaniem czytelników i krytyków. Twórcy filmu zaprosili pisarzy, wydawców, księgarzy, redaktorów i wielbicieli powieści Ferrente do dyskusji nad tożsamością autora i literackim światem wyłaniających się ze stronic jego książek.

EMISJA: CANAL+ DOKUMENT, wtorek, 19 maja, godz. 23:00

 

ALE KINO+

 

Na samym dnie

film kryminalny, USA, 1995, 94”
reżyseria: Steven Soderbergh
obsada: Adam Trese, Alison Elliott, Peter Gallagher, William Fichtner

Wczesny film Stevena Soderbergha, wówczas jednej z największej nadziei amerykańskiego kina niezależnego – mroczna opowieść o obsesji i zdradzie przypominająca narracyjny labirynt.

W niewielkim Austin w stanie Teksas Michael Chambers (Peter Gallagher) wiedzie podwójne życie – z jednej strony jest szanowanym mężem pięknej Rachel (Alison Elliot), z drugiej – ma obsesję na punkcie hazardu. Nałóg wpędza go w ogromne długi – tak duże, że po kolejnej przegranej w kasynie postanawia zniknąć, choć ucieczka przed wierzycielami wiąże się też z porzuceniem rodziny. Po kilku latach Chambers powraca do rodzinnego miasta na ślub swojej owdowiałej matki – tuż przed wyjazdem spotyka jednak Rachel i orientuje się, że nadal ją kocha, w dodatku: z wzajemnością. Michael zaczyna więc pracę w firmie przewożącej pieniądze, które postanawia ukraść. Na drodze odnowionego uczucia Chambersa i Rachel staje jednak jej obecny partner Tommy Dundee (William Fichtner), miejscowy gangster, który przyłapuje rywala z żoną w niedwuznacznej sytuacji. Jedynym wyjściem jest w tej sytuacji wciągnięcie Tommy’ego do planów napadu – szybko okazuje się jednak, że wzajemna współpraca jest fikcją: Dundee chce oszukać Chambersa i zgarnąć pieniądze dla siebie, Michael z kolei planuje pozbyć się gangstera i wyjechać razem z Rachel…

EMISJA: ALE KINO+, wtorek, 19 maja, godz. 20:10

 

KUCHNIA+

 

Bracia Stein – w kuchni i w winnicy

Seria dokumentalna, RPA, 2018, 13 x 25 min.

Jack i Charlie Stein jadą do Republiki Południowej Afryki, by poznać tamtejszą tradycję winiarską. Próbują miejscowych specjałów, podziwiają widoki… Żyć nie umierać!

Jack Stein jest znanym widzom Kuchni+ kucharzem, a jego brat Charlie – sommelierem, tworzą więc zgrany duet smakoszy. Odwiedzają najbardziej cenione, południowoafrykańskie winnice, takie jak Meerendal nieopodal stołecznego Cape Town. Poznają sekrety winiarzy i lokalne odmiany popularnych szczepów winorośli. Degustują wina, raczą się potrawami miejscowej kuchni i rozmawiają z kucharzami. A to wszystko w zachwycających plenerach!

PREMIERA: KUCHNIA+, odc.11., wtorek, 19 maja, godz. 22:15, powtórki w środy o godz. 13:30

 

DOMO+

 

Gardeners’ World 10

Wielka Brytania 2016, 27×52′

Śmiało można powiedzieć, że seria poradnikowa Gardeners’ World 10 może nosić miano kultowej. Niezmiennie od ponad 50 lat służy poradami w urządzaniu i pielęgnacji ogrodów.

Gardeners’ World 10 to innymi słowy mnóstwo inspiracji przydatnych dla każdego, nie ważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodem, czy też możesz nazywać się już „ogrodowym ekspertem”.  Sprytne tajniki z zakresu ogrodnictwa każdemu pomogą usprawnić pracę w ogrodzie, a nieustraszona ekipa specjalistów pokaże, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

EMISJA: DOMO+, odc. 24., wtorek, 19 maja, godz. 17:00, powtórka 20 maja o godz. 9:30

 

PLANETE+

 

Zagrożone miasta

Film dokumentalny, Francja, 2018, 2 x 45 min.

Opowieść o trzech wyspiarskich miastach – Wenecji, Tokio i Nowym Jorku, które od wieków zmagają się z żywiołami.

Wzniesienie miasta na wyspach wymaga wielkiego wysiłku i zastosowania specjalnych technik budowlanych. Wenecja, Tokio i Nowy Jork są stale narażone na powodzie i trzęsienia ziemi. Naukowcy, architekci i inżynierowie od lat udoskonalają systemy zabezpieczeń przed niszczycielską siłą żywiołów. Ich starania nie zawsze przynoszą rezultaty, o czym boleśnie przekonała się Wenecja w 2019 roku.

PREMIERA: PLANETE+, odc. 2., wtorek, 19 maja, godz. 22:00, powtórka 20 maja o godz. 15:00

 

MiniMini+   

 

Marta mówi (80 x 22’)

serial animowany
USA/Kanada, 2008

Znana i lubiana suczka labradora powraca ze wspaniałą edukacyjną serią przygód dla najmłodszych. W każdym odcinku Marta zapozna swoich widzów z nowym słowem-kluczem.

„Marta mówi” to serial animowany, który powstał w oparciu o serię książek autorstwa Susan Meddaugh. Marta to imię przyjaznej suczki – labradorki, której właścicielką jest 10-letnia Helen. Pewnego dnia Marta zjadła płatki śniadaniowe w kształcie liter alfabetu. Jedzenie dziwnym trafem zawędrowało do jej głowy, zamiast do żołądka. Od tej pory Marta zaczęła mówić ludzkim głosem. W każdym odcinku labradorka uczy dzieci nowych wyrazów, wśród których dominuje jedno słowo klucz. Serial ma na celu przygotowanie najmłodszych do nauki czytania.

EMISJA: MINIMINI+, odc. 49., 50. i 51., wtorek, 19 maja, godz. 09:20

 

teleTOON+

 

Klub Winx 8

Serial animowany, Włochy, 2018, 26 x 26 min.

Nowe przygody sześciu młodych, utalentowanych czarodziejek. Dziewczyny Winx jednoczą siły, by walczyć ze złem i ratować swój magiczny świat.

Tym razem Bloom, Stella, Muza, Tecna, Aisha i Flora będą musiały stawić czoła złemu czarownikowi, Valtorowi, który chce władać całym magicznym uniwersum. Valtor kradnie światło gwiazd, by zdobyć wielką, nieograniczoną moc. Dorana, królowa najjaśniejszej gwiazdy, Lumenii, wzywa czarodziejki Winx na ratunek. W tej niebezpiecznej misji dziewczyny będzie wspierać Twinkly, wysłanniczka królowej.

EMISJA: TELETOON+, wtorek, 19 maja, godz. 17:30

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *