Protest CMWP SDP przeciwko znieważeniu dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam

CMWP SDP stanowczo protestuje przeciwko znieważaniu i szydzeniu w publicznych manifestacjach z o. Tadeusza Rydzyka, założyciela i dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz apeluje do władz i organizacji publicznych, by podjęły działania zapobiegające w przyszłości tego typu prowokacyjnym atakom politycznym na środki masowego komunikowania i osoby w nich pracujące.

 

3 maja, w dniu 228 rocznicy Konstytucji 3 Maja i w dniu, w którym katolicy w Polsce obchodzą uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu odbyła się manifestacja środowisk feministycznych (m.in. Toruński Strajk Kobiet) pod nazwą: „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”.

Podczas manifestacji znieważano kapłanów, a w szczególności dyrektora i redaktora naczelnego Radia Maryja oraz TV Trwam. Podczas pikiety w wulgarny sposób odstawiano scenki obyczajowe m.in. taniec i pocałunek osób w maskach o. Rydzyka i posłanki PiS Anny Sobeckiej, drwiono z ważnych dla katolików symboli, słów i wartości. Takie działania niszczą i w niepodważalny sposób naruszają zasadę wolności słowa, ponieważ jej elementem jest zawsze szacunek i tolerancja dla innych oraz poszanowanie ludzkiej godności.

Dla osób pracujących w mediach tego typu prowokacje są przy tym wyjątkowo dokuczliwe, ponieważ podważają ich wiarygodność oraz autorytet i zaufanie wśród odbiorców mediów, a one są niezbędne przy pełnieniu funkcji związanych z dziennikarstwem i komunikowaniem masowym.Publiczne poniżanie, szyderstwa i prowokacyjne próby dyskredytowania ludzi mediów psują debatę publiczną i zagrażają realizacji zasady wolności słowa.

CMWP SDP apeluje do władz i organizacji publicznych, by podjęły działania przeciwstawiające się brutalnym atakom politycznym na osoby pracujące w mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *