Technologia - Promocje

Proximus wybiera Ericsson do realizacji projektu 5G Core w Belgii

Proximus wybrał Ericsson (NASDAQ: ERIC) do wdrożenia nowej sieci 5G Core. Rozwiązanie wykorzystujące chmurę jest oparte na dual-mode 5G Core od Ericsson, które będzie również wykorzystywane w modernizacji sieci 4G.

 

  • Wdrożenie sieci 5G Core i modernizacja sieci 4G Core jest kamieniem milowy we współpracy pomiędzy Ericsson i Proximus w Belgii
  • Ericsson dostarczy kluczowe komponenty sieci
  • Efektywny całkowity koszt posiadania i sprawna migracja do 5G możliwa dzięki rozwiązaniu dual-mode 5G Core od Ericsson, łączącemu różne funkcje w ramach wspólnej platformy opartej na chmurze.

Geert Standaert, Dyrektor Jednostki Biznesowej ds. Sieci w Proximus, mówi: „Decyzja o nawiązaniu współpracy z Ericsson to ważny krok w realizacji naszej strategii dotyczącej sieci. Celem Proximus jest zbudowanie najlepszej gigabitowej sieci w Belgii, a modernizacja sprzętu w naszej sieci mobilnej jest kluczowym elementem tej strategii na nadchodzące lata. Wraz z Ericsson będziemy intensywnie pracować nad stworzeniem najlepszej w swojej klasie, wydajnej energetycznie oraz przygotowanej na przyszłe wyzwania sieci mobilnej, służącej użytkownikom w całym kraju.

Technologia 5G jest kluczem umożliwiającym wprowadzenie nowych usług i zastosowań dla konsumentów, przedsiębiorstw i całego społeczeństwa. Dzięki bezprecedensowej prędkości i elastyczności, sieć 5G przenosi więcej danych, jednocześnie zapewniając większą reaktywność i niezawodność niż kiedykolwiek wcześniej. Proximus wykorzystuje rozwiązanie dual-mode 5G Core od Ericsson, które jest w pełni zaprojektowane do wdrożenia w chmurze i obejmuje produkty Cloud Packet Core, Cloud UDM and Policy oraz Signaling Controller. Dzięki połączeniu funkcji sieci Evolved Packet Core i 5G Core we wspólną platformę opartą na chmurze, Proximus uzyska zarówno efektywny całkowity koszt posiadania, jak i sprawną migrację do 5G.

W przypadku obu tych firm będzie to pierwsza współpraca na dużą skalę w Belgii.

Arun Bansal, Prezes na Europę i Amerykę Łacińską w firmie Ericsson, mówi: „Sieć rdzeniowa jest kluczowym elementem każdej sieci. Z uwagi na dziesięciolecia doświadczenia i obsługę działających sieci 5G na całym świecie, Proximus wybrał Ericsson jako dostawcę niezawodnych, zrównoważonych i bezpiecznych rozwiązań w zakresie łączności. Nasze rozwiązania oparte na chmurze zapewniają efektywne przejście do sieci przygotowanej na wyzwania przyszłości, a dzięki naszemu wiodącemu portfolio 5G jesteśmy gotowi, by zapewnić liderom rynkowym w Belgii wsparcie we wdrażaniu technologii 5G. 5G będzie infrastrukturą krajową odgrywającą kluczową rolę w budowaniu cyfrowej przyszłości Belgii, wzmacnianiu inwestycji w kraju oraz wspieraniu rozwoju gospodarki cyfrowej”.

Spółka Ericsson zawarła do tej pory 111 umów i porozumień handlowych z indywidualnymi operatorami na całym świecie, z czego 65 dotyczy działających sieci 5G

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *