Polsat BOXSport w TV

Puchar Holandii: Ajax Amsterdam – PSV Eindhoven Polsacie Sport News i Polsat Box Go

W niedzielę zostanie rozegrany finał Pucharu Holandii. Zagrają z nim dwie czołowe drużyny z tego kraju – Ajax Amsterdam i PSV Eindhoven.

Oba zespoły spotkały się niedawno w spotkaniu ligi holenderskiej. PSV wygrało na swoim stadionie 3:0 po dwóch bramkach Luuka de Jonga, a także trafieniu Xaviego Simonsa.

PSV notuje znakomitą passę pięciu kolejnych zwycięstw. Zespół prowadzony przez Ruuda van Nistelrooya ostatni raz nie wygrał w połowie marca, kiedy zremisował 1:1 z Vitesse. Ajax z kolei w pięciu kwietniowych meczach, oprócz porażki z PSV, trzy razy wygrał i odniósł jeden remis.

Obie ekipy spotkały się w dwóch poprzednich meczach finałowych. W 2021 roku zawodnicy z Eindhoven przegrali 1:2, a rok temu wygrali 2:1. PSV wygrało dzięki temu krajowy puchar po raz pierwszy po 10 latach przerwy.

Transmisja meczu Ajax Amsterdam – PSV Eindhoven w Polsacie Sport News i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 17:50