DVB-TSport w TVTVP

Puchar Króla: Valencia CF – Athletic Bilbao w TVP Sport

Po trzech tygodniach przerwy czas na półfinałowe rewanże Pucharu Króla. Pierwszego uczestnika spotkania o trofeum poznamy w środę 2 marca.

Tylko trzy spotkania pozostały do rozegrania w tej edycji Pucharu Króla. We wcześniejszych rundach odpadli główni faworyci rozgrywek. Dwa największe hiszpańskie kluby – Real Madryt i FC Barcelona – zostały wyeliminowane przez Athletic Bilbao.

Baskowie są coraz bliżej awansu do trzeciego finału Copa del Rey z rzędu. W obu meczach o trofeum w zeszłym roku (jeden został przełożony o 12 miesięcy z powodu pandemii) przegrywali. Ich ostatnim triumfem pozostaje ten z 1984 roku.

Valencia zwyciężyła w Pucharze Hiszpanii w 2019 roku. Do tego spotkania przystępuje zajmując dziewiąte miejsce w LaLiga. Tuż za środowym rywalem, który ma o cztery punkty więcej.

Do pierwszego spotkania między tymi zespołami doszło 10 lutego. I po raz trzeci z rzędu padł remis 1:1. Po pierwszej połowie na San Mames wydawało się, że gospodarze będą mieli zaliczkę przed rewanżem. Raul Garcia wyprowadził ich na prowadzenie. Po przerwie to ekipa z Walencji miała więcej szans i wyrównała za sprawą Hugo Duro.

Od tego czasu obie drużyny rozegrały trzy spotkania w lidze. I zdobyły po trzy punkty, m.in. zgodnie przegrywając wysoko z Barceloną.

W czwartek odbędzie się rewanż między Betisem i Rayo. Zespół z Sewilli wygrał na wyjeździe 2:1 i jest blisko awansu. Transmisja całości meczu w internecie, a w TVP Sport od drugiej połowy.

Puchar Króla 2021/22, rewanżowy mecz 1/2 finału: Valencia CF – Athletic Club de Bilbao, Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: środa, 11 lutego, godzina 21:30

O której transmisja: od 20:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV

Kto skomentuje: Maciej Iwański

Prowadzący studio: Jacek Kurowski

Eksperci/goście w studio: Marcin Żewłakow, Robert Podoliński