Puchar Polski: Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok w Polsacie Sport

Sierpień obfituje w wielkie piłkarskie emocje. Na zachodzie Europy toczy się walka w europejskich pucharach, jednak na domowym podwórku również nie brakuje sportowych wrażeń. W czwartek na boisku w ramach 1/32 finału Pucharu Polski spotkają się Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok.

 

W rozgrywkach 1/32 finału Pucharu Polski 2020/2021 biorą udział 64 drużyny. Są to czterej zwycięzcy meczów rundy wstępnej, które zostały rozegrane w dniach 8-9 sierpnia, a także 16 zwycięzców Okręgowych Pucharów Polski na szczeblu wojewódzkim, 16 zespołów PKO Ekstraklasy z sezonu 2019/2020, 18 zespołów Fortuna 1. Ligi z sezonu 2019/2020 oraz 10 zespołów II ligi z sezonu 2019/2020. Trofeum broni Cracovia.

Starcie dwóch zespołów z PKO BP Ekstraklasy w Zabrzu to jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań tej rundy Pucharu Polski. W niedawno zakończonym sezonie obie ekipy uplasowały się w środku stawki, na pograniczu grupy mistrzowskiej i spadkowej. Jagiellonia była ósma, Górnik – dziewiąty.

W ostatnim czasie zawodni Bogdana Zająca notowali jednak przeciętne rezultaty i mogli pochwalić się tylko jedną wygraną w meczu ze Śląskiem Wrocław. Zdecydowanie inaczej wyglądała sytuacja gospodarzy czwartkowego spotkania, którzy co prawda zanotowali w lipcu na koncie dwie porażki, ale też tyle samo zwycięstw, a w czerwcu dołożyli dwie kolejne wygrane.

Ostatnim razem na stadionie w Zabrzu ekipy spotkały się w grudniu ubiegłego roku, a piłkarze Marcina Brosza triumfowali 3:0. Czy w czwartek, znowu grając na swoim terenie, powtórzą ten sukces?

Transmisja meczu 1/32 finału Pucharu Polski Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok w czwartek od godz. 20.20 w Polsacie Sport

1/32 finału Pucharu Polski: Ślęza Wrocław – Wigry Suwałki w czwartek 13.08 o 15.50 na antenie Polsatu Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *