Puchar Świata, skoki narciarskie. Polskie konkursy w TVP

Wpierwszy weekend grudnia w Wiśle na skoczni Adama Małysza zostaną przeprowadzone konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Transmisje pierwszych zawodów w sezonie 2021/22 w naszym kraju na antenach Telewizji Polskiej, w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV. Oto, jak pokażemy zmagania m.in. Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły z zagranicznymi rywalami. Pierwsze meldunki z Beskidu Śląskiego już w czwartek.

 

Rozpoczął się już sezon 2021/22 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do inauguracji doszło w tym roku w Niżnym Tagile. Nasi skoczkowie nie spisali się najlepiej, ale im rosyjski obiekt za bardzo nie leży.

W kolejny weekend rywalizacja przeniesie się do fińskiej Ruki. A tydzień później dojdzie do pierwszych skoków w sezonie na polskiej ziemi. Dwa konkursy w Wiśle-Malince na skoczni imienia Adama Małysza zostaną przeprowadzone 4 i 5 grudnia (sobota-niedziela). Najpierw odbędą się pierwsze zawody drużynowe w sezonie, a następnego dnia indywidualne.

Skoki w Wiśle będzie można oglądać na żywo w Telewizji Polskiej. Tej zimy również transmisje z PŚ w Zakopanem oraz zimowych igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w lotach.

Nie pokażemy jedynie samych konkursów. W piątek 3 grudnia odbędą się kwalifikacje do niedzielnych zawodów. Będzie można je zobaczyć w TVP Sport, TVPSPORT.PL, naszej aplikacji, SMART TV oraz YouTube, podobnie jak wcześniejsze treningi. Codziennie od czwartku na antenie TVP Sport oraz w internecie specjalne meldunki w wykonaniu naszych dziennikarzy przebywających na miejscu.

Przed rokiem konkurs drużynowy w Wiśle wygrali Austriacy przed Niemcami i Polakami. Indywidualnie najlepszy był Markus Eisenbichler. W rozgrywanych od 2013 roku zawodach w Beskidzie Śląskim najczęściej na podium stawał Kamil Stoch. To on jako jedyny również ma na koncie co najmniej dwa zwycięstwa na tym obiekcie w PŚ.

Skoki narciarskie w TVP. Program transmisji Pucharu Świata w Wiśle

czwartek, 2 grudnia

18:25 Skoki narciarskie, Puchar Świata – meldunek z Wisły  TVP Sport, TVPSPORT.PL, YouTube

piątek, 3 grudnia

11:35 Skoki narciarskie, Puchar Świata – meldunek z Wisły  TVP Sport, TVPSPORT.PL, YouTube

13:50 Skoki narciarskie, Puchar Świata – meldunek z Wisły  TVP Sport, TVPSPORT.PL, YouTube

15:15 Skoki narciarskie, Puchar Świata – treningi i kwalifikacje w Wiśle  W TVP 1 tylko kwalifikacje, TVP Sport, TVPSPORT.PL, YouTube

sobota, 4 grudnia

9:45 Skoki narciarskie, Puchar Świata – meldunek z Wisły  TVP Sport, TVPSPORT.PL, YouTube

11:10 Skoki narciarskie, Puchar Świata – meldunek z Wisły  TVP Sport, TVPSPORT.PL, YouTube

12:50 Skoki narciarskie, Puchar Świata – meldunek z Wisły  TVP Sport, TVPSPORT.PL, YouTube

15:15 Skoki narciarskie, Puchar Świata w Wiśle – konkurs drużynowy  TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL

niedziela, 5 grudnia

10:15 Skoki narciarskie, Puchar Świata – meldunek z Wisły  TVP Sport, TVPSPORT.PL, YouTube

12:25 Skoki narciarskie, Puchar Świata – meldunek z Wisły  TVP Sport, TVPSPORT.PL, YouTube

14:45 Skoki narciarskie, Puchar Świata w Wiśle – konkurs indywidualny  TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL

fot. Getty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *