Puchar Świata w Wiśle 2018/19 w TVP 1 i TVP Sport

Herosi zimy powracają! Czy Kamil Stoch obroni Kryształową Kulę? Czy drużyna Stefana Horngachera będzie kontynuowała drogę pełną sukcesów? Odpowiedzi na te pytania już od 16 listopada, gdy w Wiśle odbędzie się inaugurujący konkurs drużynowy. Transmisje zmagań w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport. Przedsezonowe meldunki ze skoczni imienia Adama Małysza już od 14 listopada.

 

 

To będzie jubileuszowy 40. sezon Puchar Świata. Szczególny dla dyrektora cyklu – Waltera Hofera, który w marcu przejdzie na emeryturę. Ostatni cykl zacznie na skoczni imienia Adama Małysza. Beskidzkie miasto po raz drugi będzie gościło premierowe zawody sezonu. Przed rokiem polska drużyna zajęła drugie miejsce, a na tej samej pozycji w konkursie indywidualnym uplasował się Stoch. Zwyciężył – niespodziewanie – Japończyk Junshiro Kobayashi.

Cykl 2018/19 będzie składał się z 33 lub 35 konkursów. Wciąż nie wiadomo, czy wróci do kalendarza Vikersund, które nie spełniło wymagań Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Norweskie media przekonują jednak, że organizatorzy nie złożyli jeszcze broni i najlepsi skoczkowie wystąpią tam, gdzie ustanowiono aktualny rekord świata.

Najważniejszą imprezą sezonu będą mistrzostwa globu w Seefeld, które zaplanowano na przełomie lutego i marca. Polacy wystąpią w roli obrońców tytułu. Droga do Austrii prowadzi jednak przez wiele elektryzujących konkursów w tym oczywiście Turniej Czterech Skoczni i „biało-czerwoną krainę czarów” w Zakopanem.

Najpierw pierwszy polski przystanek – Wisła. Na starcie zobaczymy między innymi medalistów olimpijskich: Stocha, Stefana Hulę, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, a także innych zawodników Horngachera: Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego. Nasze meldunki z miasta Małysza zaczniemy już 14 listopada. Dwa dni później odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu, a na sobotę zaplanowano premierową „drużynówkę”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *