Pucharu Świata w Zakopanem w Eurosporcie 1 i Eurosport Player

Konkursy, kwalifikacje, a nawet sesje treningowe – od piątku do niedzieli Eurosport 1 pokaże wszystkie najważniejsze wydarzenia z Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Transmisjom będzie towarzyszyło studio z udziałem ekspertów i komentatorów stacji, a reporterzy Eurosportu będą przeprowadzać wywiady z bohaterami zawodów.


Po znakomitym dla Polaków weekendzie w Val di Fiemme, gdzie Dawid Kubacki w sobotę zajął drugie miejsce i wygrał niedzielny konkurs, a Kamil Stoch dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium, Puchar Świata przenosi się do Zakopanego! Skakanie na Wielkiej Krokwi rozpocznie się w piątek, kiedy rozegrane zostaną treningi i kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę z kolei skoczkowie będą rywalizować w zawodach drużynowych. W ubiegłym roku na skoczni im. Stanisława Marusarza Polacy nie mieli sobie równych w „drużynówce”. Z dużą przewagą wyprzedzili Niemców i Norwegów, a Kamil Stoch ustanowił rekord Wielkiej Krokwi. W rywalizacji indywidualnej nieoczekiwanie najlepszy okazał się Anze Semenić. W czołowej dziesiątce znalazło się dwóch Polaków. Po świetnych występach podopiecznych Stefana Horngachera przed tygodniem możemy się spodziewać, że w Zakopanem znów powalczą o zwycięstwo w drużynie i czołowe lokaty w konkursie indywidualnym!

Do piątkowych kwalifikacji przystąpi aż 12 Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula, Jakub Wolny, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Przemysław Kantyka. Dokładanie ta sama grupa wzięła udział w kwalifikacjach do inaugurujących sezon zawodów w Wiśle. Wówczas do konkursu awansowali tylko członkowie kadry Stefana Horngachera, a szóstka z kadry B w komplecie odpadła i na Wielkiej Krokwi będzie miała szansę na poprawę.

Eurosport 1 i Eurosport Player pokażą na żywo wszystkie najważniejsze wydarzenia z Zakopanego – sesje treningowe, kwalifikacje, sobotni konkurs drużynowy i niedzielną rywalizację indywidualną. Piątkowa transmisja rozpocznie się już o 16:00. W studio prowadzonym przez Michała Korościela gośćmi będą Jakub Pieczatowski, komentator Eurosportu, oraz Andrzej Zarycki, trener klubu Ewy Bilan-Stoch i Kamila Stocha K.S. Eve-nement Zakopane. Kwalifikacje oraz zawody skomentują Igor Błachut i Marek Rudziński. W Zakopanem obecni będą także reporterzy Eurosportu, w tym Kacper Merk, który na Wielkiej Krokwi będzie przeprowadzał wywiady ze skoczkami. Użytkownicy eurosport.pl mogą się z kolei spodziewać relacji vlogowej z konkursów w Zakopanem.

Więcej informacji o skokach narciarskich, w tym najlepsze skoki, wywiady ze skoczkami i ekspertami oraz artykuły i analizy na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Player

  • Piątek, 16:00, studio i sesje treningowe
  • Piątek, 18:00, kwalifikacje
  • Sobota, 15:00, studio i konkurs drużynowy
  • Niedziela, 14:45, studio i konkurs indywidualny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *