Puchary Świata w bobslejach i skeletonie na sportowych antenach Polsatu

Puchar Świata 2018/2019 w bobslejach oraz Puchar Świata 2018/2019 w skeletonie rusza już w weekend 7-9 grudnia. Transmisje wszystkich zawodów IBSF BMW World Cup w zbliżającym się sezonie na sportowych antenach Polsatu!

 

Zawody IBSF BMW World Cup (Puchar Świata 2018/2019) będą transmitowane na kanałach sportowych Polsatu Sport. W ramówce znalazły się zarówno zawody skeletonistów, jak i bobsleistów. Pierwsze relacje już w ten weekend z łotewskiego toru w Siguldzie, gdzie w dniach 7-9 grudnia Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu zaplanowała inaugurację sezonu. Co ciekawe Sigulda to domowy tor polskich bobsleistów i skeletonistów, którzy właśnie na Łotwie przygotowują się do sezonu.

Podczas pierwszego weekendu z Pucharem Świata będziemy świadkami rywalizacji w czterech konkurencjach. Rozpoczniemy już w piątek o 13:20 od ślizgów kobiecych dwójek bobslejowych. Dzień później wczesnym rankiem na tor wyjadą skeletoniści. Z kolei w samo południe do boju ruszą dwójki bobslejowe mężczyzn, wśród których będą również rywalizowali reprezentanci Polski: pilot Mateusz Luty oraz rozpychający Krzysztof Tylkowski i Arnold Zdebiak. W niedzielę na torze ponownie zobaczymy męskie dwójki bobslejowe, a także najlepsze skeletonistki.

W męskich bobslejach rozegrane zostaną jedynie zmagania w dwójkach, gdyż tor w Siguldzie nie jest przystosowany do czwórek.

– Transmisje z Pucharu Świata w bobslejach to szansa na pokazanie wszystkim sympatykom sportów zimowych ekscytującej i niezwykle dynamicznej rywalizacji zimowej F1. Reprezentacja polski wystartuje w zawodach dwójek i czwórek męskich w cyklu pucharowym. Rywalizacje bobsleistów na świecie obserwuje ponad 600 mln ludzi. W tym sezonie polska publiczność z pewnością poszerzy grono kibiców, wspierając polskich zawodników. Przyszłość przed bobslejami i skeletonem rysuje się w pozytywnych barwach, mamy dobry polski wzór ze skoków narciarskich i chcemy go wykorzystać aby popularyzować nasz sport. Telewizja z pewnością przybliży publiczności nasze dyscypliny oraz wygeneruje pozytywny wydźwięk marketingowymówi Przemysław Piesiewicz Wiceprezes ds. Rozwoju i Marketingu Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu.

Plan transmisji z zawodów w Siguldzie IBSF BMW World Cup (7-9 grudnia 2018):

Piątek, 7 grudnia: 

Bobsleje – Dwójka kobiet Polsat Sport Extra – 13:20

Sobota, 8 grudnia: 

Skeleton mężczyzn Polsat Sport Extra – 08:30

Bobsleje – Dwójka mężczyzn Polsat Sport News – 12:00

Niedziela, 9 grudnia:

Skeleton kobiet Polsat Sport Extra – 08:30

Bobsleje – Dwójka mężczyzn Polsat Sport News – 12:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *