Radio 357 i Dariusz Rosiak łączą siły

Radio 357 i “Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka” wspólnie wysyłają korespondenta do Afganistanu. Korespondentem będzie Michał Żakowski, dziennikarz Radia 357. Jego relacje nadawane będą na antenie Radia 357 oraz w podcaście “Raport o stanie świata”. Michał Żakowski z Afganistanu będzie realizował także swój cotygodniowy przegląd tematów międzynarodowych “Na dachu świata” (emisja w niedziele o 14:00). Przygotuje także relacje foto i video w mediach społecznościowych
Premierowe relacje Michała Żakowskiego z Afganistanu ukażą się na przełomie października i listopada. Radio 357 i “Raport o stanie świata” to projekty finansowane społecznościowo – oba w ścisłej czołówce portalu Patronite.

 

Wspólna inicjatywa projektów finansowanych społecznościowo

Radio 357 oraz Dariusz Rosiak, twórca podcastu “Raport o stanie świata”, wysyłają do Afganistanu wspólnego korespondenta. Będzie nim Michał Żakowski, dziennikarz przygotowujący w Radiu 357 audycję międzynarodową “Na dachu świata”.

– W Radiu 357 relacjonujemy ważne wydarzenia krajowe i zagraniczne dzięki sieci naszych korespondentów. Afganistan jest w centrum uwagi po niedawnym przewrocie politycznym. Doświadczenie Michała Żakowskiego gwarantuje, że będą to najlepsze relacje radiowe, jakie da się zrobić. Fakt, że robimy to wspólnie z “Raportem o stanie świata” to dodatkowy znak jakości dla tego przedsięwzięciamówi Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357, odpowiedzialna za ofertę programową.

– Reporterski wyjazd do Afganistanu to trudne wyzwanie, nie pozbawione ryzyka. Wymaga wszechstronnego przygotowania, umiejętności i odwagi. Cieszę się, że Michał, znakomity i doświadczony reporter podjął się tego zadania. Pomysł narodził się podczas naszych wspólnych rozmów. W Afganistanie mają miejsce wydarzenia o ogromnym znaczeniu dla całego świata. Chcemy je zrozumieć i opowiedzieć o nich naszym Słuchaczom. Będziemy u źródeł tych wydarzeńmówi Dariusz Rosiak, autor podcastu “Raport o stanie świata”.

Radio 357 i “Raport o stanie świata” to dwie inicjatywy finansowane przez społeczność swoich słuchaczy. Obie znajdują się w czołówce projektów wspieranych na platformie Patronite.

– Z rozmów z ekipą Patronite wiemy, że wielu Patronów podcastów Darka wspiera także Radio 357. To dla nas sygnał, że szukają dobrej, pogłębionej publicystyki międzynarodowej. Dlatego ta współpraca jest bardzo naturalnym krokiem. Dzielimy się kosztami i wspólnie zabieramy Patronów w rejon, na który są skierowane oczy świata. Utrzymując przy tym znany i lubiany klimat dziennikarskiego warsztatu Darka i Michała – w tym gronie znamy się przecież od lat. Prosząc o wsparcie chcemy rewanżować się tym, co u nas najlepsze. Jestem pewien, że to nie jest ostatni pomysł, który realizujemy razem
mówi Paweł Sołtys, prezes Radia 357.

Relacje na antenie, w podcastach i mediach społecznościowych

Wyjazd Michała Żakowskiego planowany jest na drugą połowę października. Korespondent Radia 357 oraz “Raportu o stanie świata” spędzi w Afganistanie kilkanaście dni. Jego relacje ukazywać się będą na przełomie października i listopada.

– Afganistan nie daje o sobie zapomnieć i od lat jest miejscem zapalnym. Wielu osobom trudno jest zrozumieć sytuację – szczególnie decyzję o nagłym wycofaniu Amerykanów. Temat wracał w mojej pracy regularnie. Ostatnio już w Radiu 357 wywiad z Przemysławem Wójtowiczem – najskuteczniejszym polskim snajperem. Zaraz potem dramatyczna ewakuacja afgańskiej rodziny, którą słuchacze mogli de facto śledzić podczas “Na dachu świata”. Teraz chcę opowiedzieć więcej, dotrzeć do miejsc i do Afgańczyków. I wspólnie ze słuchaczami spróbować zrozumieć co się tam teraz dzieje
mówi Michał Żakowski, dziennikarz Radia 357 specjalizujący się w tematyce międzynarodowej.

Premierowe odcinki “Raportu o stanie świata” z ekskluzywnymi relacjami emitowane będą w soboty. W Afganistanie powstawać będzie także autorska audycja Michała Żakowskiego “Na dachu świata”, emitowana w niedziele o 14.00 na antenie Radia 357, dostępna także na platformie podcastowej “Twoje 357”. Materiały foto i video będą publikowane w kanałach społecznościowych Radia 357 (Facebook, Instagram, Twitter).

– Treści relacji będą się uzupełniały, warto słuchać ich i u Darka Rosiaka, i w Radiu 357 by mieć pełen obraz tego, co w tej chwili dzieje się w Afganistanie. W ten sposób możemy z “Raportem” promować się wzajemnie i dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców dodaje Katarzyna Pruchnicka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *