Radio

Radio 357 z zarządem i docelową strukturą

Zespół Radia 357 pomyślnie zakończył proces tworzenia docelowej struktury właścicielskiej. Powstały trzy podmioty, które będą stanowiły formalne zaplecze projektu.

 

• Radio 357 stworzyło docelową strukturę własnościową
• Nadrzędnym podmiotem jest spółka komandytowa
• Jej udziałowcem jest spółdzielnia, skupiająca zespół tworzący Radio 357
• Zarządzać nią będzie dotychczasowa 357 Sp. z o.o.
• Bieżące funkcjonowanie radia koordynuje jej 5-osobowy zarząd
• 357 Sp. z o.o. ma też docelową strukturę własnościową

Trzy kluczowe podmioty

Zespół Radia 357 pomyślnie zakończył proces tworzenia docelowej struktury właścicielskiej. Powstały trzy podmioty, które będą stanowiły formalne zaplecze projektu.

Jego głównym elementem jest spółka komandytowa. Utworzyły ją zarejestrowana w lutym Spółdzielnia Twórców Radia 357, w skład której wchodzą członkowie zespołu redakcyjnego oraz 357 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która jako komplementariusz będzie zarządzać bieżącą działalnością radia. Wspólnikami w spółce komandytowej, obok Spółdzielni Twórców i 357 Sp. z o.o., są również Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.

– Zrealizowaliśmy plan ogłoszony na samym początku. Ma on zagwarantować sprawne funkcjonowanie na co dzień i dalszy, dynamiczny rozwój radia. Ale nie mniej ważne było dla nas bardzo mocne uwzględnienie w nim naszego zespołu – twórców Radia 357. Jesteśmy szczególną inicjatywą, budowaną zespołowo. Stąd ważna rola spółdzielni, która jest jednym z głównych udziałowców spółki komandytowej wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu.

Zarząd w pełnym składzie

Codzienne funkcjonowanie radia koordynuje 5-osobowy zarząd spółki z o.o. Tworzą go:

Krystian Hanke – odpowiedzialny za kwestie komunikacji wewnętrznej

Ewa Mieczławska – koordynująca kwestie kadrowe, a także rozwój aplikacji i strony internetowej

Katarzyna Pruchnicka – odpowiedzialna za rozwój oferty programowej, w tym podcastów

Paweł Pobóg-Ruszkowski – prowadzący sprawy księgowe, podatkowe i finansowe

Paweł Sołtys – koordynujący kwestie marketingu, sprzedaży, komunikacji oraz rozwoju biznesowego, dodatkowo pełniący funkcję prezesa zarządu

Ewa Mieczławska
i Katarzyna Pruchnicka reprezentują w zarządzie 357 Sp. z o.o. Spółdzielnię Twórców.

Równolegle Michał Gąsiorowski, Krystian Hanke, Marcin Łukawski, Paweł Sołtys oraz Piotr Stelmach objęli w równych częściach 100% udziałów 357 Sp. z o.o., odkupując część udziałów należącą do Tomasza Michniewicza.

– Uznaliśmy, że to najlepsze i najbardziej naturalne rozwiązanie, żeby udziałowcami w tym podmiocie były osoby na bieżąco zaangażowane w rozwój poszczególnych obszarów całego projektu. Dlatego odkupiliśmy pulę udziałów od Tomka Michniewicza, który po mocnym zaangażowaniu na starcie, skupił się na pracy redakcyjnejmówi Paweł Sołtys.

– Tak umawialiśmy się od początku. Od strony Słuchaczy nic się nie zmienia. Nie odchodzę z radia, nadal prowadzę programy, jestem w jego w zespole. Mam dużo zewnętrznych zobowiązań – prowadzę swoją firmę i doradzam innym, realizuję sporo zleceń, również wyjazdowych, a zarządzanie dużym projektem trudno z tym pogodzić. Stąd przegrupowanie formalne. Radio stoi pewnie i się rozwija, ma pomysły, rośnie, robimy coraz lepsze rzeczy. Dzięki Patronom osiąga w tempie sprinterskim kolejne progi. Gramy więc dalej, a ja mogę się skupić na audycjach oraz moich pozaradiowych działaniachmówi Tomasz Michniewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *