Radio

Radio Nowy Świat: Mija rok od rozpoczęcia zbiórki

Stało się! Dokładnie rok temu rozpoczęło się coś wielkiego. Wystartowała zbiórka na Radio Nowy Świat, trochę jakby na nowy dom. Na nasze wspólne miejsce. I co się okazało? Okazało się, że jest z nami niesamowita grupa ludzi. Niezwykłych ludzi, którym nie jest obojętne. Nawet, kiedy dookoła waliło się i paliło – Oni byli. Państwo byli.

 

Jednym z najcenniejszych powiedzeń jest chyba to o tym, kiedy poznaje się prawdziwych przyjaciół. Mamy nadzieję, że się Państwo nie obrażą, ale spełniają Państwo chyba wszystkie niezbędne normy, więc ośmielimy się to powiedzieć – mieć takich Przyjaciół to prawdziwe szczęście i niezaprzeczalna wartość. Możliwe, że nie ma nic ważniejszego. Kłaniamy się więc w pas, zakasujemy dla Państwa rękawy aż pod same pachy i chóralnie krzyczymy: DZIĘKUJEMY.

Nie powinien więc dziwić Dzień Patronów. Świętujmy go razem! Dziś kilka dodatkowych atrakcji, kilka nowinek. Uwaga, przedstawiamy.

O godzinie 10:00 zostanie wyemitowany godzinny koncert zespołu Raz Dwa Trzy (koncert z przerwanej z powodu pandemii trasy „30 lat jak jeden koncert”, zarejestrowany 29 grudnia 2020 r. we Wrocławiu). Po północy koncert zostanie powtórzony już w pełnym wymiarze czasowym.

O godzinie 19:00 rozpocznie się specjalne wydanie „Koncertu życzeń”, prowadzonego przez Joannę Kołaczkowską oraz gościnnie przez Artura Andrusa.

Przez cały dzień będą też emitowane Państwa wypowiedzi – a te wyjątkowo robią ciepło na serduchu.

Co z nowości?

Rozpoczęliśmy procedurę wpisania zbiórki na radio do Księgi rekordów Guinnessa – dokonali Państwo czegoś niesamowitego, tworząc ze swoich wpłat nowe radio – i wszyscy powinni się o tym dowiedzieć. Chcemy uzyskać ten wpis w nowej kategorii: „największa zbiórka na radio w ciągu roku”. Z tego co nam wiadomo, żadne radio na świecie nie zebrało w tak krótkim czasie tak ogromnej sumy. Działamy!

Od przyszłego tygodnia w poniedziałki, środy i piątki wprowadzamy zmiany po północy. W każdy poniedziałek będziemy powtarzać audycję Marii Zamachowskiej „Mistrzowie grają w Nowym Świecie”. W każdą środę, przez dwie godziny od północy nasi autorzy muzyczni będą układać rotacyjnie swoje playlisty autorskie. A w każdy piątek po północy będziemy nadawać koncerty.

A wyjątkowo w środę 21 kwietnia kiedy to urodziny obchodzi Wojciech Waglewski, nadamy koncert zespołu Voo Voo, zarejestrowany na festiwalu w Jarocinie w 2015. Wśród gości zespołu będą m.in. Natalia Przybysz oraz pochodzący z Azerbejdżanu tamtejszy „skarb narodowy”, muzyk i kompozytor Alim Gasimov.

Szanowni Państwo, to dzięki Państwu. I dla Państwa. Dla Was, drodzy słuchacze. I towarzysze, nie bójmy się tego słowa. Bo to nie jest tak, że tylko my jesteśmy u Was. Wy jesteście z nami cały czas. I oby to trwało jak najdłużej. Do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *