Radio ZET gra z WOŚP

Radio ZET od lat wspiera działania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podobnie będzie podczas 29. Finału, który rozpocznie się w sobotę 30 stycznia br. Rozgłośnia po raz trzeci z rzędu jest partnerem medialnym wydarzenia. Na antenie radia ZET słuchacze będą mogli zdobyć Złote Serduszko i współprowadzenie „Listy Przebojów Radia ZET”.

 

Oprócz bieżącego informowania o przygotowaniach do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stacja organizuje szereg dodatkowych działań wspierających. 25 stycznia gościem Tomasza Kasprzyka w „Coolturalnym wieczorze” będzie Jurek Owsiak. Z kolei 30 stycznia Beata Tadla w „To właśnie weekend” porozmawia z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak o szczegółach tegorocznej zbiórki. Tego samego dnia ruszy antenowa „aukcja” Złotego Serduszka z numerem 29. Słuchacze będą je mogli „licytować” do niedzieli włącznie. W ubiegłym roku „licytacja” osiągnęła sumę 40 tys. zł.

31 stycznia ramówka Radia ZET zostanie podporządkowana 29. Finałowi WOŚP. Przez cały dzień dziennikarze będą relacjonować najważniejsze wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Specjalne studio Radia ZET powstanie w centrum orkiestrowego grania zlokalizowanym na Placu Defilad w Warszawie, a dziennikarzy stacji będzie można zobaczyć w trakcie transmisji wydarzenia.

Podsumowaniem tegorocznego Finału będzie poniedziałkowe specjalne wydanie „Gościa Radia ZET” z Jurkiem Owsiakiem, które o 17:00 poprowadzi Joanna Komolka.

Redakcja wystawiła również na licytację współprowadzenie „Listy Przebojów Radia ZET”, której gospodarzem jest dziennikarz muzyczny – Marcin Wojciechowski. Będzie to niepowtarzalna okazja, by zaistnieć na antenie jednej z największych rozgłośni radiowych w Polsce, ale też poznać pracę radiowców „od kuchni”. Marcin Wojciechowski zdradzi tajniki tworzenia listy i pomoże przygotować się do występu przed mikrofonem. Szczęśliwego zwycięzcę czekają antenowe rozmowy o muzyce i zapowiedzi piosenek w programie z prawdziwą „Siłą Muzyki”, którą usłyszą osoby w całej Polsce.

Licytuj aukcję radia ZET!

Całkowity dochód z licytacji zasili cel 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Radio ZET

Radio ZET i już! Jedna z największych i najpopularniejszych ogólnopolskich stacji radiowych, nadająca od ponad 30 lat. Codziennie towarzyszy milionom słuchaczy. Dostarcza solidnej dawki „Siły Muzyki”, pozytywnej energii, uśmiechu i inspirujących tematów. Na bieżąco przekazuje najważniejsze, rzetelne informacje z kraju i ze świata.

Swoje programy mają tu m.in.: Kamil Nosel, Szymon Majewski, Beata Tadla, Grażyna Torbicka, Damian Michałowski, Marcin Wojciechowski czy Beata Lubecka. Do kultowych audycji stacji należy zaliczyć poranne „Dzień Dobry Bardzo”, której nazwa dawno już weszła do potocznego języka, „Gościa Radia ZET”, czy „ZET na Punkcie Muzyki”.

Od początku istnienia stawia na profesjonalizm i osobowości. Od początku istnienia w swojej codziennej działalności nie zapomina o niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. W 1999 roku stacja utworzyła Fundację Radia ZET, która do dziś pozostaje jedyną radiową organizacją charytatywną w Polsce.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Jak dotąd Fundacja WOŚP zebrała ponad 1 313 000 000 złotych i kupiła ponad 65 200 urządzeń medycznych.

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W zbiórkę, która dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, włączy się 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w Sztabach na całym świecie. Zbiórka realizowana będzie również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych. Kweście towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne Sztaby, a także 15. bieg “Policz się z cukrzycą”, który realizowany będzie w formie wirtualnej. W Warszawie centrum wydarzeń stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *