Radio

Radiowa Trójka w hołdzie Wojciechowi Młynarskiemu

15 marca, w dniu pierwszej rocznicy śmierci Wojciecha Młynarskiego, w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się specjalny koncert poświęcony temu wyjątkowemu twórcy.

 

Gospodarzem wieczoru będzie Jan Młynarski, który – wraz z zaproszonymi wokalistami i muzykami – wykona wybrane utwory z tekstami ojca. Tego samego dnia radiowa Trójka będzie grała piosenki śpiewane lub napisane przez Wojciecha Młynarskiego.

– Wojciech Młynarski związany był z Trójką niemal od początków swej kariery – z uwagi na współpracę z Radiowym Studiem Piosenki. W rocznicę śmierci artysty naszą antenę przez cały dzień wypełnią jego piosenki, a gospodarzem koncertu – hołdu dla pana Wojciecha w Muzycznym Studiu Polskiego Radio im. Agnieszki Osieckiej, gdzie zresztą siedem lat temu miał swój benefis, będzie jego syn – Jan Młynarski – mówi Piotr Metz, kierownik muzyczny Programu 3 Polskiego Radia. 

– Nie będzie to akademia ku czci, ale wypełniony energią, żywiołowy wieczór – dodaje Agnieszka Szydłowska, dziennikarka muzyczna Trójki, która poprowadzi koncert.

Jan Młynarski, kontynuujący wielopokoleniową tradycję muzyczną rodziny (tworzy Warszawskie Combo Taneczne i wydał niedawno bestsellerową płytę “Noc w wielkim mieście” z Jazz Bandem Młynarski-Masecki), do udziału w koncercie zaprosił muzyków, z którymi nagrał album “Młynarski Plays Młynarski”. A specjalnymi gośćmi wieczoru będą: Alicja Majewska, Gaba Kulka, Daria Zawiałow, Marian Opania i Włodzimierz Korcz.

– Chcemy opowiedzieć o tym, jaką rolę odgrywał w jego życiu jazz. Przypomnimy warszawskie szlagiery, piosenki uliczne i zbójeckie, które lubił. Być może uda nam się zbliżyć do odpowiedzi na pytanie, jak to możliwe, że twórczość Wojciecha Młynarskiego fascynuje kolejne pokolenia i zachowuje świeżość – mówi Agnieszka Szydłowska.

Wojciech Młynarski napisał ponad 2 tys. tekstów piosenek, był także dramaturgiem, scenarzystą, librecistą, tłumaczem i reżyserem teatralnym. Był twórcą wielu karier – pisał dla siebie i innych, piosenki z jego tekstami weszły na stałe do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Wieloletni i ścisły związek łączył Wojciecha Młynarskiego z Polskim Radiem, dla którego pisał, był częstym autorem, jak i gościem.

Koncert “Młynarski” w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i transmisja w radiowej Trójce – w czwartek 15 marca o godz. 19.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *