Radiozet.pl największym serwisem radiowym

Według badania Gemius/PBI w sierpniu 2018 roku portal Radiozet.pl stał się, po raz pierwszy w historii, największym internetowym serwisem radiowym w Polsce, detronizując wieloletniego lidera – Eska.pl – zarówno pod względem realnych użytkowników (RU), jak i liczby odsłon (PV).
 

 
Radiozet.pl zanotowało ponad 4,3 mln RU i ponad 29,3 mln PV (wzrost rok do roku kolejno o 38 proc. i 68 proc.). To najlepsze z dotychczasowych wyników serwisu. Sierpień był również rekordowy dla Antyradio.pl (1,5 mln RU i 6,3 mln PV), Chillizet.pl (1,2 mln RU i 3,6 mln PV) oraz Planeta.fm (0,6 mln RU).
Wyniki naszych serwisów internetowych to efekt przede wszystkim systematycznej pracy działu online i realizacji przyjętej strategii, która zakłada między innymi dbałość o treści, jak również umiejętne odpowiadanie na potrzeby naszego czytelnika i słuchacza. Na uwagę zasługuje Radiozet.pl, które pierwszy raz w historii osiągnęło pierwsze miejsce wśród wszystkich radiowych serwisów internetowych w Polsce. Wynik tym bardziej cieszy, że rynek dynamicznie rozwija się, a konkurencja jest duża. – MÓWI TOMASZ SOFUŁ, DYREKTOR DZIAŁU ONLINE EUROZET.
Jako grupa Eurozet znajduje się na 22. pozycji wśród podmiotów internetowych w Polsce z liczbą 6,2 mln RU (wzrost rok do roku o 45 proc.) i zasięgiem wśród internautów na poziomie 22,8 proc. To najwyższe z dotychczasowych miejsc w rankingu. Grupa Eurozet w sierpniu była też najsilniejszą grupą radiową w internecie pod względem liczby RU i PV.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *