Rafał „Roofi” Kamiński jurorem „World of Dance” w Polsacie

Członek tanecznej formacji Fair Play Crew dołączył do Michała Malitowskiego. Rafał „Roofi” Kamiński zasiądzie w fotelu jurora pierwszej polskiej edycji światowego hitu „World of Dance”. Program jesienią zadebiutuje na antenie Telewizji Polsat.

„Roofi” jest specjalistą od hip-hopu i breakdance’u, a swoje umiejętności taneczne szlifował w najlepszych szkołach street dance w Los Angeles. Jest finalistą pierwszej edycji „You Can Dance”. Taneczny miks stylów stał się znakiem rozpoznawczym zarówno jego, jak i zespołu Fair Play Crew, który dziś w tanecznym świecie jest już marką.

Przygodę z tańcem, która przerodziła się w pasję i sposób na życie zaczynał jako nastolatek w Domu Kultury w Grajewie. Pierwsze treningi jako b-boy rozpoczął w pierwszej klasie szkoły średniej, a inspiracją był film z 1991 roku „Miłość w rytmie rap” („Cool As Ice”) z Vanilla Ice w roli głównej. Chciałem tańczyć jak Vanilla Ice. Wkrótce zaczął trenować z zespołem Fair Play Crew.

– Nie było kolorowo. Czasem dostawaliśmy kawałek podłogi w foyer i magnetofon. Uczyliśmy się jedni od drugich, zdarzały się kontuzje. Trenowałem przez całą szkołę średnią, z małą przerwą na maturę – opowiada. W szkole średniej na dyskotekach podpierał ściany. – Nie tańczyłem publicznie, bo uważałem że nie jestem na to gotowy – tłumaczy. Przełomowe dla Rafała i całej grupy były warsztaty taneczne street dance i videoclip dance, które prowadził Jay Windsor Robinson. Wspólne treningi pozwoliły mu rozpocząć naukę innych tanecznych stylów. – Poczułem, że to jest moja droga, a co najważniejsze czerpiąc z różnych rodzajów tańca mogłem bardziej eksperymentować by wyrazić siebie – wspomina.

Potem przyszedł czas na występ i sukces w pierwszej edycji „You Can Dance” (2007), gdzie „Roofi” zajął drugie miejsce. Dzięki programowi jego kariera nabrała tempa. Wraz z grupą Fair Play Crew współtworzył spektakle „Metropolish”, „Morosophus” i „Amatorologia”. Najnowszy taneczno-komediowy międzynarodowy projekt to „Seriously Funny”, z którym z powodzeniem podróżują po świecie.

– To chyba jedyny taki projekt nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Dajemy półtoragodzinne show, w którym nie pada ani jedno słowo, a publiczność bawi się wyśmienicie – mówi nowy juror „World of Dance”. Z „Seriously Funny” byli już w Chinach, w Belgii, we Włoszech, w Niemczech, we Francji, w Czechach czy Anglii.

Rafał „Roofi” Kamiński jest współzałożycielem szkoły tańca Fair Play Dance Studio oraz współorganizatorem największego obozu tanecznego w Europie: Fair Play Dance Camp – Worldwide Dance Event. Poza tańcem jego pasje to moda i design. Stworzył swoją markę odzieżową i projektuje ubrania dla tancerzy.

A jak widzi siebie w roli jurora? – Ponieważ sam tańczę od lat i wiem dobrze, ile pracy i wyrzeczeń kosztuje każdy występ, nie zamierzam nikogo ostro krytykować, raczej wspierać i dopingować. Wiem jak to jest, przelałem na treningach mnóstwo potu i krwi. Tancerze pracują na sukces własnym ciałem i często przypłaca się to zdrowiem. Ale jeśli coś wyjątkowo mi się nie spodoba, to również o tym szczerze powiem. Spodziewam się jednak bardzo wysokiego poziomu tancerzy, bo pamiętajmy, że to jest program dla profesjonalistów – podkreśla „Roofi”.

„World of Dance” to światowy hit amerykańskiej stacji NBC, którego jurorką i producentką jest znana wszystkim aktorka, piosenkarka i tancerka Jennifer Lopez.

To nie jest kolejny talent show! To spektakularne widowisko, zarówno dla widzów, jak i uczestników, które przenosi taniec w zupełnie inny, nowy wymiar. Program daje wyjątkową szansę na pokazanie swoich umiejętności na największej telewizyjnej tanecznej scenie świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *