Kultura, muzyka, kino, moda

RE: RZESZÓW FESTIVAL: Znamy lineup sobotniej sceny tanecznej

2 dni RE:laksu, dwie sceny – LIVE ORAZ TANECZNA, kilkanaście największych gwiazd rodzimej sceny muzycznej oraz unikalne połączenie muzyki i światła – to przepis na RE: RZESZÓW FESTIVAL, który odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2022 r. na Bulwarach nad Wisłokiem.

 

Już od pierwszej edycji RE: RZESZÓW FESTIVAL będzie podzielony na dwie sceny – LIVE i TANECZNĄ.

Poznaliśmy już wszystkich wykonawców SCENY LIVE, którzy wystąpią podczas festiwalu. W sobotę, 20 sierpnia swoje koncerty zagrają: Pezet, Mrozu, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Igo oraz Szczyl. W niedzielę, 21 sierpnia uczestnicy festiwalu będą bawić się przy muzyce: Brodki, Organka, Margaret, Baranovskiego, Arka Kłusowskiego i Zdechłego Osy.

Na TANECZNEJ scenie pojawią się czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej. Zostały one starannie wybrane i zaproszone przez pierwszą damę muzyki klubowej w Polsce – Novikę oraz jednego z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro – Baascha.

W sobotę, 20 sierpnia na SCENIE TANECZNEJ usłyszymy: Rat Kru, NOVIKA 2.0 Live, Kamp! oraz An On Bast / Last Robots feat. Novika. Natomiast niedzielny lineup SCENY TANECZNEJ poznamy już 11 lipca.

RE: RZESZÓW FESTIVAL to najnowszy letni festiwal na mapie Polski. W sierpniowy weekend (20-21 sierpnia 2022 r.) rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł. Organizatorzy zaprosili największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz artystów zajmujących się efektami wizualnymi, aby stworzyli wspólnie niepowtarzalną przestrzeń, która po zmroku będzie stymulowała zmysły i wyobraźnię – koncerty, świetlne instalacje, neony, wizualne totemy zapewnią niepowtarzalne wrażenia, które zachwycą osoby w każdym wieku.

NOVIKA, czyli Kasia Nowicka to od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika. Solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem „Tricks Of Life” nominowanym do Paszportu Polityki. Kolejne płyty: „Lovefinder” (2010) i album z remixami „Mixfinder” (2011) zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii klubowej. Ostatni solowy album Noviki zatytułowany „Bez Cukru” ukazał się w 2019 roku i zebrał świetne recenzje, a piosenki „Lekko” i „Słabości” często gościły na antenach radiowych. W 2021 roku Novika obchodziła jubileusz 20 lat obecności na scenie i wydała z tej okazji album z nowymi wersjami jej przebojów – Novika 2.0.

Chociaż nie gra już jako dj, Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Mr.Lex. Zagrała na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, FreeForm, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka). Od przeszło 15 lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. Gościła już na antenach wielu stacji, obecnie prowadzi audycję Lekko w Radiu KAMPUS.

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal.

Zadebiutowali w 2009 roku EP THALES ONE. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo pojawiło się w 2011 roku w portugalskim Discotexas. Singiel CAIRO stał się komercyjnym przełomem, który doprowadził do debiutanckiego albumu KAMP!, wydanego przez ich własny label Brennnessel. Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house’owymi utworami zagwarantowały sprzedaż przekraczającą 10,000 sztuk oraz wielkie zainteresowanie ze strony klubów i festiwali, od Szanghaju, przez London i Pragę, po Los Angeles. W 2014 roku KAMP! wypuścił EP w nowojorskim labelu Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym. Ten krok otworzył im możliwości stałego promowania swojego materiału zagranicą.

Rok 2015 przyniósł drugi album zespołu, taneczno-kontemplacyjną “Ornetę”, po którym muzycy zagrali m.in. specjalną sesję dla Boiler Room. Kolejnym krokiem była sesja nagraniowa w Red Bull Studio w Brazylii, gdzie pod okiem Bartosza Dziedzica powstały dwa utwory wydane jako single w 2017 roku – “Deny” i “Turn My Back On You”. Trzeci album “DARE” ukazał się 17 września 2018 roku i został entuzjastycznie przyjęty zyskując ogromną popularnością w serwisach streamingowych.

W swojej twórczości Kamp! podróżował na granicy popu i elektroniki zjednując sobie publiczność po obu stronach, niemniej romans z elektronicznym popem uznają za zamknięty. Swoich korzeni szukają w techno i to jest kierunek, którego możemy się spodziewać w nowej odsłonie koncertowej. Zespół ma na swoim koncie remiksy i współpracę m.in. z takimi artystami jak Brodka, Dawid Podsiadło czy Baranovski. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy nawet ją przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew, maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce, jak i tych za granicą.

Ich „zerowa” płyta “RAT” łączy dub, hip-hop i elektronikę, właściwy debiut czyli, „Rok Szczura” (Kayax) idzie znacznie dalej – pojawiają się rave i euro-house ale nie tylko.

Najnowszy album ukazał się 21 lutego 2022 roku i otrzymał tytuł „Winogrady” – na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł. Pierwszym singlem promującym nowy materiał były „Grzyby” z gościnnym udziałem Mery Spolsky. Kolejne zajawki to „DMT” (gościnnie: RAU) oraz “Go Rat Kru”. 17 lutego 2022 r. swoją premierę miała długo oczekiwana “Aleja Gwiazd” – bezkompromisowa dekonstrukcja słynnej kompozycji Romualda Lipki do słów Marka Dutkiewicza, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego szacunku do oryginalnego wykonania utworu przez Zdzisławę Sośnicką.

AN ON BAST to producentka i kompozytorka z Wrocławia. Karierę rozpoczęła w 2006 roku publikując swój pierwszy album. Jako jedna spośród tysięcy kandydatów została zaproszona do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne.

Od 15 lat jest aktywna na międzynarodowej scenie muzyki elektronicznej. Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować wyjątkowe doznania muzyczne. Podczas koncertów porusza się od samplera do automatu perkusyjnego, od syntezatora modularnego do efektów, wykazując naturalną i pewną więź ze swoimi maszynami. Rezultatem jest wysokiej jakości spektakl i całkowite zanurzenie w kreowanym przepływie muzycznej energii.

Koncertuje grając na instrumentach elektronicznych muzykę w dużej mierze improwizowaną na żywo, w odsłonie klubowo-tanecznej, eksperymentalnej lub ambientowej. Ma na koncie wiele Epek oraz dziewięć albumów solowych. Poza własną Ghost Kitchen jej muzyka jest wydawana przez wytwórnie w Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Australii, USA, Chinach. Swoimi koncertami zachwyciła publiczność wielu klubów i festiwali w Polsce i na świecie m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Danii, Australii, Chinach i wielu innych.

Last Robots (iRobot & Bert) to prawdziwe legendy krajowej sceny klubowej i elektronicznej. Działają razem od ponad 14 lat a osobno jeszcze dłużej. Można ich usłyszeć w całej Polsce – nie tylko w najlepszych klubach, ale także na znanych festiwalach. Duet wielokrotnie występował na głównej scenie takich festiwali jak: Audioriver, Opener, SnowFest czy Live Festival w Krakowie. Na tym ostatnim byli odpowiedzialni za support przed grupą The Prodigy rozgrzewając 40-tysięczną publiczność przed koncertem zespołu. Swoje sety grają również poza granicami kraju. W 2012 roku udali się w trasę po Japonii, gdzie swoje umiejętności prezentowali aż na pięciu wydarzeniach, w tym na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising, a w 2019 roku na festiwalu Metronome w Pradze.

Charakteryzuje ich energetyczna mieszanka muzyki house. W swoich występach lubią zaskakiwać słuchaczy nietuzinkową selekcją utworów, a wydarzenia z ich udziałem na długo pozostają w pamięci uczestników.

Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Last Robots nie tylko miksują i rozgrzewają parkiety do czerwoności, ale przede wszystkim produkują własne nagrania. Są autorami remiksów dla Giorgio Morodera & SIA, Hurts, Sorry Boys, Kamp!, Jolie Cherie, Noviki i wielu innych popularnych artystów. Ich utwory ukazywały się nakładem takich wytwórni, jak: Opus, Kayax, Warner czy Sony. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów – dużą popularnością cieszy się nowa wersja „Diamentowej Kuli“ Lombardu oraz “Piosenki Młodych Wioślarzy” Kultu. Od 2012 roku Ambasadorzy marki Pioneer Dj.

Last Robots można też usłyszeć w eterze – Bert prowadzi audycję Kluboteka
w Polskim Radio „Czwórka“, a Igor „Rozgrzewkę“ w sobotnie wieczory na antenie Radiostacji.

 

RE: RZESZÓW FESTIVAL

20-21 sierpnia br. (sobota i niedziela)

2 DNI RE:LAKSU

Bulwary nad Wisłokiem

Bilety dostępne na Ebilet.pl, Going i Empik Bilety

Bilet jednodniowy od 109 zł, karnety od 169 zł

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska, Polskie ePłatności

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *