Technologia - Promocje

Red Hat wprowadza nowe wersje wiodącej na świecie platformy Enterprise Linux

Red Hat, Inc., światowy lider w dziedzinie rozwiązań open source, ogłosił dziś ogólną dostępność Red Hat Enterprise Linux 9.3 oraz planowane udostępnienie Red Hat Enterprise Linux 8.9. Najnowsze wersje wiodącej na świecie platformy Enterprise Linux napędzają innowacje w dziedzinie kontenerów, dodają nowe usługi zarządzania za pośrednictwem Red Hat Insights oraz pełne wsparcie dla Stratis jako opcji pamięci masowej systemu.

 

Badania IDC przewidują, że do 2027 roku wartość rynku oprogramowania infrastruktury kontenerowej wzrośnie do 5,57 miliarda dolarów, co oznacza średnią roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 23,4%1. Firma Red Hat wierzy, że aby zapewniać fundament dla tego szybkiego wzrostu, niezbędna jest skalowalna i elastyczna platforma Linux, która łączy innowacyjność kontenerów z wysokim poziomem bezpieczeństwa, a na te ewoluujące potrzeby doskonale odpowiada Red Hat Enterprise Linux. Rozwiązanie to nie tylko pomaga spełniać rosnące wymagania firm, ale też pozwala im korzystać z prostej i dostępnej platformy, która wykorzystuje istniejące zasoby do łączenia operacji IT z innowacjami w obszarze kontenerów.

Stworzone z myślą o konteneryzacji

Podobnie jak wcześniejsze wersje Red Hat Enterprise Linux, zarówno Red Hat Enterprise Linux 9.3, jak i 8.9 oferują możliwości narzędzia Podman do wdrażania, uruchamiania, budowania i udostępniania kontenerów Linux. Wersje 9.3 i 8.9 integrują dodatkowo tę funkcjonalność z bieżącymi przepływami pracy, za pomocą automatyzacji i nowych usprawnień w konsoli internetowej Red Hat Enterprise Linux. Administratorzy mogą zdefiniować automatyczne działania w celu naprawy lub złagodzenia sytuacji, na wypadek, gdy nie uda się sprawdzenie czy kontener Podman działa poprawnie. Ułatwia to zarządzanie obciążeniami w kontenerach na dużą skalę.

Aktualizacje te, skoncentrowane na kontenerach, rozszerzają funkcje systemowe Red Hat Enterprise Linux, które zapewniają prekonfigurowane zestawy funkcji i modułów Ansible, aby zoptymalizować konkretne operacje systemowe. Rola systemu Red Hat Enterprise Linux dla Podman obsługuje teraz Quadlet – narzędzie do upraszczania procesu uruchamiania kontenerów z systemd. Pozwala to administratorom systemów bardziej efektywnie wykorzystywać systemd jako lokalny system zarządzania kontenerami. Redukuje też złożoności, które w innym przypadku wymagałyby interwencji człowieka.

Nowe analizy z Red Hat Insights

Wszystkie subskrypcje Red Hat Enterprise Linux, w tym Red Hat Enterprise Linux 9.3 i 8.9, obejmują zestaw hostowanych usług Red Hat Insights. Wykorzystują one dziesięciolecia doświadczenia firmy Red Hat w zakresie tworzenia i zarządzania platformami Linux na dużą skalę, aby proaktywnie wykrywać, analizować i minimalizoać potencjalne problemy systemowe. Insights może również pomóc zoptymalizować zadania operacyjne, takie jak tworzenie standaryzowanych obrazów, łatanie systemów i optymalizacja zasobów. Najnowsze aktualizacje Red Hat Insights obejmują:

– Obsługę budowania obrazów iso, ova, qcow2 i vmdk, co ułatwia dostarczanie bardziej spójnych instancji Red Hat Enterprise Linux w chmurze hybrydowej.

– Większą widoczność dostępu do systemu dzięki grupowaniu dostępu do systemu na podstawie ról użytkowników.

– Rozszerzony nadzór nad podatnościami systemu z kompleksowymi listami istotnych wspólnych podatności i zagrożeń (CVE) z i bez towarzyszących błędów.

– Uproszczone przepływy pracy związane ze zgodnością z przepisami, dzięki możliwości grupowania i edycji reguł zgodności bezpośrednio z konsoli Insights.

Nowa generacja magazynowania Linux

Red Hat Enterprise Linux 9.3 oferuje teraz pełne wsparcie dla Stratis, systemu pamięci masowej Linux włączonego w platformę, który ma na celu uproszczenie zarządzania pamięcią masową i zwiększenie wydajności. Stratis integruje wiele istniejących możliwości Linuxa w bardziej zoptymalizowany, przyjazny użytkownikowi interfejs. Dzięki temu konfiguracja i zarządzanie pamięcią masową są dostępne zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Rozwiązanie obejmujewiele kluczowych funkcji, w tym dynamiczne skalowanie, niezawodne szyfrowanie i zoptymalizowaną dystrybucję zasobów, a także bardziej zaawansowane możliwości, takie jak „thin provisioning”, migawki i pamięć podręczna. Cały system może być zarządzany i utrzymywany za pomocą konsoli internetowej Red Hat Enterprise Linux, co zapewnia większą kontrolę nad coraz bardziej złożonymi operacjami pamięci masowej.

Ułatwienie migracji do Red Hat Enterprise Linux

Dla użytkowników rozważających migrację do Red Hat Enterprise Linux, narzędzie convert2rhel obsługuje teraz dodatkowe dystrybucje z Red Hat Enterprise Linux. Ułatwiają to przejście na wiodącą na świecie platformę Enterprise Linux.
Szczegóły aktualizacji dostępne są tutaj.

Dostępność

Red Hat Enterprise Linux 9.3 jest teraz powszechnie dostępny. Red Hat Enterprise Linux 8.9 będzie dostępny w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Gunnar Hellekson, wiceprezes i dyrektor generalny Red Hat Enterprise Linux, Red Hat “Aplikacje kontenerowe i cloud-native to przyszłość informatyki, a zadaniem systemu operacyjnego jest łączenie tej przyszłości z dzisiejszymi wymaganiami. Najnowsze wersje Red Hat Enterprise Linux nadal wspierają bieżące potrzeby IT, jednocześnie tworząc łatwiejszą ścieżkę do przyszłych innowacji, bez konieczności całkowitej zmiany umiejętności, narzędzi czy przepływów pracy, dzięki nowemu systemowi przechowywania Stratis, rozszerzonym możliwościom Podman i usprawnieniom w konsoli internetowej Red Hat Enterprise Linux.”

foto. Red Hat 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *